*[Relacja/Statek] Dar Młodzieży GPM 1/2004

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

kumoch pisze:Bundy mam pytanie:
w czym przechowywałeś swój model do tej pory? Była to jakaś szklana gablota, folia, czy może pozostawiłeś go bez żadnej osłony? Przypuszczam, że jednak go czymś osłaniasz przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych (kurz itp.).
Słusznie zauważyłeś ten fakt; jako że w mojej ponad dwudziestoletniej karierze modelarskiej wykonałem dość znaczną ilość modeli to jednak nie wszystkie oparły się działaniem tego szkodnika jakim jest kurz (chociaż część modeli poszła po prostu "do ludzi") i w tej chwilo modeli mam po prostu kilka. W momencie kiedy rostawałem się z większością swoich modeli doszedłem do wniosku że tak po prostu nie może być i postanowiłem coś z tym zrobić. Już w momencie budowy Regulusa postanowiłem, że każdy - choćby największy model będzie mial "swój dom" pod szkłem lub za szkłem, i do każdego teraz jużw fazie budowy robiona jest gablota szklana tak jak to widać na fotce poniżej.


Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 16 2007, 18:26 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Trochę mnie tutaj nie było i widzę dużo zmian poczynionych przez Ciebie.
Jestem naprawdę pod wrażeniem i zastanawiam się czy to był dobry pomysł żeby zgodzić sie na zachciankę mojej małzonki i brać sie za budowe modelu, który już jest na forum :roll: :?: Gratuluję tak wspaniałego wykonania.
Awatar użytkownika
dj_etc
Posty: 44
Rejestracja: czw mar 31 2005, 21:48
Lokalizacja: Bray/Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dj_etc »

Bundy pisze: Postanowiłem więc spróbować ze zwykłą farbą w kolorze białym czyli takim jak sam materiał na żagle. Taki właśnie efekt pokazujęwam na fotkach poniżej.
Pierwsza fotka pokazuje po prostu białą kreskę na materiale, taką jak zgrubienie w miescu szycia brytów w oryginalnych żaglach
Witaj.
Postanowiłem się zapytać o żagle, ponieważ już robię pierwsze podchody do żagli w Cutty Sarku. Jak zrobiłeś tą kreskę? Jak będą zrobione brzegi?
W budowie: HMS Victory & FW 200 Condor
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Udało mi się w końcu wykonać jeden z żagli, a mianowicie bezanbramsel dolny. Wykonałem go w taki sposób jak to pisałem wcześniej czyli malowałem zarysy brytów i brzeg żagla białą farbą. Wykonałem też od razu oczka do lin trzymających (czy jak to się tam nazywa) i oczka metalowe do mocowania żagla do gafla. Nie wiem czy pisałem o tym wcześniej ale sam żagiel wykonałem z batystu. Bardziej doświadczeni modelarze w dziedzinie żaglowców twierdzą, że żagle mogą być w różnych kolorach tylko nie w białym; nie wiem dlaczego ale zawsze założyć można, że model przedstawia jednostkę ze świezo założonymi żaglami ;-) bo ja koloru nie zmienię i farbował żagli żadną herbatką ani cebulką nie będę tak jak to zalecają inni. I teraz pytanko do was, czy białe żagle nie będą szpecić modelu ? W końcu białą fregata ma być biała :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 16 2007, 18:26 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

Bundy, nawet jeśli tak nie było, to nasza (czyt. polska) fregata musi mieć białe żagle. Przecież o Darze mówi się "uskrzydlona biała fregata".

Według mnie: muszą być białe i nic nie będzie tam szpecić. :D
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

moim skromnym zdaniem biale wyglądają znacznie lepiej :) ale ja ogolnie robie czyste modele bez żadnego brudzingu i sladow eksploatacji wiec moze sie nie znam ;)

tak cyz siak.....piekny okret+biale zagle to jest to co tygryski lubia najbardziej :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

No, to na razie 2:0 na korzyść żagli w czystym bialuśkim kolorze.
Awatar użytkownika
Vratko
Posty: 32
Rejestracja: pn paź 11 2004, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vratko »

:spoko:
3:0 dla białego
Pozdrawiam
Pltnik Vratko

Kiji – Japoński torpedowiec
Awatar użytkownika
dj_etc
Posty: 44
Rejestracja: czw mar 31 2005, 21:48
Lokalizacja: Bray/Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dj_etc »

4:0 dla białych żagli.

Ponawiam swoje pytanie - jak najłatwiej wykonać te białe kreski na żaglach?
W budowie: HMS Victory & FW 200 Condor
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

dj_etc pisze:Ponawiam swoje pytanie - jak najłatwiej wykonać te białe kreski na żaglach?
A ja odpowiadam po raz kolejny: biała farba, a jeśli chodzi o grubość kresek to malować czymkolwiek - byle kreski były jak najcieńsze.
ODPOWIEDZ