Pytania od podstaw

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Druid

Pytania od podstaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Druid »

Hej jestem tu nowy a zarazem jestem początkującym i komletnie zielonym (no może nie kompletnie ale nie weim za dużo). Mam 16 lat i chciałbym zrobić jakiś model kartonowy POjazdu bojoego. Mam tu nayśli coś pokroju czołgu. W każdym bądz razie nie chce żeby to był samolot czy statek. Po pierwsze nie weim nawet co by to mogło być konkretnie. Jakbyście mogli coś polecić (najlepiej żeby to można było łatwo kupić). PO drugie to będzie mój pierwszy model kartonowy a z robieniem tch właśnie nie mialem jeszcze doświadczenia (Dobrze wykonanymi i zrobinymi ploastkiami moge sie poszczycić :P). Coś mi sie wydaje że bede tu częstm gościem potrzebującym pomocy :P !!
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witaj na forum.Wg. mnie najodpowiedniejszym pojazdem, będzie chyba cos z MM,Np T34 Rudy lub Tiger.Nie są one skomplikowane (w stosunku do swoich odpowiedników w innych wydawnictwach), a jak masz z czymś problem to:
- najpierw używasz funkcji "szukaj"
- jak nie znajdziesz pełnej odpowiedzi lub masz niejasności to piszesz do osób które robią pojazdy
Ale wg. mnie (jak masz dostęp do cyfrówki) najlepiej jest założyć relację.Bo w "swoim" topicu o wszystko możesz pytać i zawsze znajdziesz ciekawe porady.

Pozdr.Okrętowiec Kapek
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Na początek proponuje jakiś czołg, którego gąsienice są z pasków bo robiąc ok. 200 ogniwek mozesz szybko się zniechęcić. Zrób coś prostego a potem zwiększaj sobie stopniowo poprzeczkę.
Zawsze możesz o coś zapytać :cool: Powodzenia i wielu udanych modeli !!!
Obrazek
Obrazek
Druid

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Druid »

Dzięki Enzo napewno sie przyda
ODPOWIEDZ