*[Relacja/Okręt] USS Missouri 1:200 GPM nr. 9/1998

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
cobretti
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 08 2005, 14:50
Lokalizacja: świętochłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cobretti »

Jak juz pisałem model w szczególy jest bardzo ubogi. Rysunki montażowe jeszcze bardziej ubogie.Część 113 to są polery (takie coś do cumowania okrętu e porcie).114 to chyba sa kosze na tratwy ratunkowe.Na zdjęciach do których ci przesłałem link widać je dokładnie tylko że tam mają kształt owalu.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witam wszystkich.Jak obiecałem, wstawiam zdjęcia, ale na początek cos by trzeba wspomnieć.Z budową wież (tak jak i barbetów) nie ma większych problemów.Części pasują (może nie idealnie, ale nie ma tak źle).Wadą, jest to, że wieże dział nie mają absolutnie żadnego wzmocnienia (oprócz podstawy) co utrudnia dociskanie wież itp. zabiegi.Dzięki pomocy cobrettiego (za co mu bardzo gorąco dziękuję) i dzięki pomocy linku który mi podał, dokserowałem kosze na tratwy, i przykleiłem je do dział (oczywiście w opisie budowy ani mru mru że coś takiego ma się tam znajdować).Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z efektu.Dziś walczę z modelem aż do wieczora (lecz będzie to raczej sklejenie wszystkich koszy i przyklejenie ich do modelu).A co tam będę pisał.Oceńcie sami wyniki mojej pracy.Pozdr.

PS.Cobretti - a gdzie przykleić części o numerze 112??I nie jest ich czasem za mało??

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Mógłbyś wstawić jakąś fotę samego dziobu? Chciałbym zobaczyć, jak to jest uformowane, a na tej jednej powyżej nie bardzo widzę. Dzięki.
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Tz.??Cygielski napisz o co chodzi.Bo nie wiem na co zwrócić uwagę :cry: I w efekcie co ma obrazować zdjęcie.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Chodzi mi o krzywizny charakterystycznej "bulwy" na dziobie, część widoczną w prawym dolnym rogu drugiego zdjęcia z ostatniej serii. Dzięki i mam nadzieję, że nie robię zbytecznego kłopotu, ale sam się zastanawiam nad przydatnością tego modelu do moich celów. Na razie wszystko co Tobie wyszło w praniu jest do skorygowania, ale krzywizn kadłuba, jeśli są nie takie jak trzeba, chyba nie miałbym cierpliwości poprawiać.
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Cygielski - pozwolisz, że fotkę wstawię jutro ze względu na to, że moja kamerka internetowa kiepsko radzi sobie ze zdjęciami w nocy.A tak na marginesie.Odebrałem twoją wypowiedź jako zapowiedź tego, iż masz się zamiar zabrać za ten model.Jeśli mogę - daj sobie spokój i poczekaj na nowe wydanie z GPM.Szkoda tracić czas, pieniądze i "rozum".Ja sam żałuję, że nie poczekałem.Ale zrobisz jak chcesz.Pozdr. :razz:
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Mam plany, ale budowy USS Wisconsin w wersji z wojny w Zatoce Perskiej -- Tak więc potrzebuję kadłub oraz część uzbrojenia i nadbudówek, a na taką przeróbkę (którą i tak mam zamiar malować) trochę szkoda pieniędzy na nowego GPMa (jeśli rzeczywiście kiedykolwiek wyjdzie).
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Cygielski - proszę bardzo :razz: Z góry przepraszam za jakość, ale już nic więcej nie wycisnę z tej kamerki.Myślę, że coś tam jednak widać.Czy to o to Ci chodziło :?: Pozdr.

Obrazek
Obrazek
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Dzięki, o to właśnie chodziło.
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

Czesc

Widze Kapek ze nie marnujesz czasu.... i dobrze bo lubie podziwiac efekty Twoich prac. Niestety mnie dopadl straszny len i do tego swietna pogoda wiec modele w kat i tylko na rowerek.


pozdrawiam
michał
ODPOWIEDZ