Znikajace fotki

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

a modelarze nie posiadajacy komorek nie mieliby sie jak zarejestrowac.... nie bardzo mi lezy ten pomysl :)
zreszta to bylo walkowane jakis czas temu :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Grodzik
Posty: 9
Rejestracja: śr sie 18 2004, 15:00
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grodzik »

Jeżeli chce się legalnie pobrać jakiekolwiek pieniądze to niestety trzeba sie rozliczyć z fiskusem. Czyli najpierw powołać oficialną organizacje i prowadzić księgowość. A to jak pewnie sie domyslacie powoduje więcej problemów niż to warte. A próba robienia tego na czarno raczej nie wchodzi w grę bo juz umowa z operatorem musi być podpisana.
Oczywiście cały ten wywód nie dotyczy odrębnej kwestii czy wogóle powinny byc opłaty czy nie.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Na tak zachwalanym przez wielu Konradusie, jednak były opłaty, co prawda pod postacią akcji, ale jednak.
Obrazek
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Grodzik pisze:Jeżeli chce się legalnie pobrać jakiekolwiek pieniądze to niestety trzeba sie rozliczyć z fiskusem. Czyli najpierw powołać oficialną organizacje i prowadzić księgowość. A to jak pewnie sie domyslacie powoduje więcej problemów niż to warte. A próba robienia tego na czarno raczej nie wchodzi w grę bo juz umowa z operatorem musi być podpisana.
Oczywiście cały ten wywód nie dotyczy odrębnej kwestii czy wogóle powinny byc opłaty czy nie.
Widze, ze dystkusja jest prozna, bo towarzystwo niereformowalne... Juz mowie jak to sie robia na swiecie i w Polsce rowniez. Przekazuje sie cala strone firmie na serwer, firma nie pobiera oplaty za hosting, tylko umozliwia rejestracje za oplata i czerpie bezposrednio z tego zyski. Provider podpisuje umowe z operatorem i provider rozlicza sie z fiskusem. A admina to szczypie wszystko w cyce, bo ma strone, ktora dziala bez limitow, przeciazen i innych przeszkod. A provider jest jak dupa od srania, zeby zapewnic poprawne funkcjonowanie strony, bo BIERZE ZA TO KASE z oplat smsowych. Kolejna sprawa... Sorki, moze teraz troche uogolnie, ale czasami przeraza mnie mentalnosc Polakow. Wszystko chcieliby za darmo, nie dajac nic od siebie. Jasne, lepiej sie meczyc i przerabiac te same problemy co jakis czas, niz zalatwic sprawe raz, a porzadnie... Qrde, czy zlotowka na rok to az tak duzo? Pewnie, mozna sobie mnozyc problemy "nie do przejscia". Odpowiadam na pytanie Galwaniego. Nie masz komorki? Dajesz zlotowe kumplowi albo cioci i rejestrujesz sie z czyjejs komorki... Przepraszam, ponioslo mnie torche, ale czasami jak czytam takie wypowiedzi to mi sie wlos na glowie jezy... Ludzie, wydajecie setki zlotych na modele i cala otoczke, a robicie problem ze zlotowy czy dwoch ROCZNIE na utrzymanie czegos, co sprawaia, ze Wasze hobby jest duzo bardziej wartosciowe... Przepraszam jeszcze raz za uogulnienia wszystkich tych, ktorych moje "oburzenie" nie dotyczy. Mam nadzieje, ze czesc z Was zgodzi sie z moim pogladem...

Pozdrawiam.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ie robie problemu ze zlotowki.... pisalem juz kiedys ze jestem w stanie spokojnie odpalic te 10pln miesiecznie.... ale nie pod przymusem.... jesli by to mialo byc dobrowolne to sie zgadzam bez oporow...ale jesli to ma byc wymuszone to w *** mam takie zabawy.... tu nei chodzi o niereformowalnosc... to nei jest sympatia czy inne grono gdzie za kazda bzdete trzeba placic.... sa strony komercyjne i nie komercyjne... mysle ze admin rownie dobrze moglby zawalic forum bannerami, pop-upami i ukochanymi przeze mnie poltergeistami [bo nawet blokada popuow sobie z nimi nie radzi]... i bylaby kasa na serwery i ine bajery...tylko czy o to tutaj chodzi? cieszylbys sie gdyby przy otwieraniu kartonworka wyskakiwala ci reklama danonkow? ja nie bardzo :/
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Nie, dlatego wole zaplacic niz wsciekac sie na bannery... Wiesz, przymus, to jest sprawa wzgledna... "Nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma", ze sie posluze cytatem. Byla tu nawet niedawno wypowiedz jakiegos kolezki, ktory sugerowal zmane forum... Ale to tez nie o to chodzi. Gdyby oplata nie bya pod przymusem, nikt by jej nie uiszczal znajac Nas (sorki, znowu uogolniam). Poza tym to by nie bylo do konca sprawiedliwe. Bo Ty Galwani, zaplacilbys 10PLNow co miesiac a jakis XYZ nie zaplacilby wcale... A jak jest wymuszona niewielka oplata od wszystkich w imie wyzszego dobra (bo chyba raczej nie dla celow zarobkowych Admina ;-) ), to i wilk syty i owca cala...

Pozdrawiam.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

i tu wychodzi kolejna nasza fajna cecha "bo ja zaplacilem a on nie"... szczerze mowiac wisi mi kto by placil a kto nie.... ja bym placil zeby forum dzialalo bo mi na nim zalezy.... nie podpisywalbym przelewow nickami liczac na jakies wzgledy....

zreszta...po raz kolejny napisze ze byla juz o tym dluuuuuuuuuuuuuga dyskusja.....
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Tu nie chodzi o wytykanie kto zaplacil, a kto nie. Tylko jak kilka osob zaplaci, a reszta oleje, to nic to wszystko nie da, bo kasy bedzie poprostu za malo, zeby cokolwiek moglo sie zmienic... Wiesz, sam swiata nie zbawisz...

Pozdr.
Awatar użytkownika
Mazter
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 03 2005, 19:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mazter »

Nie powinno być opłat lecz poszukac sponsorów :D lub założyć jakies takie są sposoby zarabiania w nece że jak ktoś kliknie na baner to sie zarabia 1 gr. a tu jest dużo użytkowników więc zarobki by były. Najlepiej zrobić tak że jakaś informacja by była np. w regulaminie lub przyklejony na głównej takie coś że pisało by np: Jeśli chcesz wstawiać zdjęcia na forum załóż sobie konto na darmowym serwerze. My polecamy serwer http://jakiś tam serwer.pl/ Aby umiescić z serwera zdjęcie (i tu sposób jak to zrobić). to wszyscy by wiedzieli jak dodawać zdjęcia z innych serwerów a także serwer forum nje byłby zawalony i usunąć dodawanie załączników.

ps. a może to jest to że ma ło miejsca na serwerze zawalony jest cały?
Obrazek
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Jasne, sponsorow. Juz o tym byla mowa wyzej. Chcialbys, zeby Ci wyskakiwaly co chwila jakies shity typu "Kliknij mnie"? Bo ja nie. Nie wchodze na forum, zeby ogladac bannery, ani tym bardziej zeby na nie klikac. BTW, przed chwila znowu byla jakas awaria typu "Could not connect to database". Tak jeszcze gwoli wyjasnienia. Ja akurat jestem bardzo poczatkujacym modelarzem i poczatkujacym uzytkownikiem tego forum. Ponadto uzywam serwera zewnetrznego do umieszczania zdjec, wiec mnie najmniej powinno zalezec, zeby utrzymac to forum w jakims nalezytym stanie... Tak sie tylko paskudnie sklada, ze jak sie w cos angazuje, to na maxa. Nie chce tu mieszac, buntowac, zmieniac reguly... Zaproponowalem tylko sposob w jaki moznaby pozyskac pieniazki na hosting serwisu. Jezeli Wam na tym nie zalezy, trudno... Wiem, ze temat byl walkowany, ale tak dlugo jak beda sie pojawiac problemy, tak dlugo temat bedzie wracal jak bumerang... Coz, zyjemy w takich czasach, ze nikt (a przynajmniej mali kto) nic nie chce dawac za darmo, a jak juz daje, to w okrojonej wersji. Prawa rynku. I albo cos zostanie z tym zrobione, albo nie. Tylko nie miejcie zalu do Admina, ze Wam fotki gina albo ze forum nie dziala... Padl juz pomysl ankiety. Ponawiam petycje do moderatora dzialu o stworzenie takiej sady. A do was apeluje o wziecie w niej udzialu... Poza tym Admin powinien podjac decyzje. I jaka ta decyzja by nie byla, to wierni bywalcy forum zostana, a reszta niech robi co chce... Dobra, koniec, pie*****nia, bo gadac to se mozna jeszcze dlugo...

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ