Znikajace fotki

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Mazter
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 03 2005, 19:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mazter »

Ale znaleść jakiegoś sponsora aby uzgodnić dogodne warunki dla forum nie odrazu reklamy może być jeden banerek mały w rogu lub taki banerek ze jak się kliknie to forum zyskuje 1 gr. (ale nie mówie że mają wyskakiwac) tylko gdzies admin mógł by je umieścić na każdy kto chce aby istniało forum klikał by na żecz forum. ale wyskakujące reklamy to przesada zwykłe banerki. ABY FORUM ISTANIAŁO FORUMOWICZE PRZEŻYJĄ JEDEN BANEREK (taką mam nadzieję) mały jeden banerek a forum tyle by zyskało
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Przysłuchuje się tej rozmowie z lekkim zarzenowaniem. Może nie wszyscy wiecie, nie chcę wyręczać tutaj admina, ale istnieje kilka zasad w myśl, których działa zarówno admin jak i moderatorzy.
Forum musi być publiczne i ogólnodostępne. Oznacza to, że nie mam mowy o pobieraniu opłat w jakiejkolwiek formie by nie były. Publiczne to takie, w którym obowiązują ogólnoprzyjęte normy wypowiadania się i pisowni. Dlatego tak często zwracana jest uwaga na konstruktywne układanie myśli i ortografię.
Jak wcześniej wspomniałem forum powstało w wyniku skrzyknięcia się kilku osób aby stanowić pewną alternatywę dla monotonii życia codziennego.
Obecny problem dotyka nie tylko nasze forum ale także większość innych forum, które zbliżają sie do granicy popularności i możliwości finansowania przez grupę zapaleńców. Chciałbym także podkreślić, ze to owa darmowość jest wynikiem takowego stanu rzeczy. Podejrzewam i to nie bez uzasadnienia , że po wprowadzeniu jakiejkolwiek opłaty, w dowolnej formie spora liczba uczestników by zaprzestała je regularnie czytać.
Proszę zwróćcie uwagę na prośbę admina. Apeluje on tylko o jedno, a mianowicie o umieszczanie fotek na innych serwerach. Nie z powodu braku miejsca na naszym serwerze, ale z powodu braku możliwości robienia archiwizacji fotografii powyżej pewnej liczby, co w konsekwencji oznacza utratę ich czego doświadczyliśmy ostatnio dwa razy.
Jeżeli większość uczestników lub wszyscy by tak robili to forum mogło by normalnie funkcjonować na dotychczasowych zasadach.
Ujmę to tak. Niech wynajęcie przestrzeni dyskowej na innych serwerach będzie wkładem finansowym w istnienie forum. No chyba że opłata (50PLN/rok= 4,2PLN/miesiąc) to zbyt wygórowana kwota.....proszę się nad tym zastanowić, bo do tego dążyliście w waszej rozmowie.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

zamiast dyskutowac po raz kolejny o roznych oplatach zrobmy po prostu jedno.....

umieszczajce fotki na zewnetrznych serwerach... robie to od dawna i jest to naprawde bardzo praktycznie rozwiazanie...ot chociazby ze wzgledu na to ze w jednym poscie mozna wrzucic wiecej fotek niz 3... mozna tez wrzucac wieksze, a co za tym idzie wyrazniejsze fotki [kartonwork mial ograniczenie ciezaru fotki do 50kb, photobucket ma ograniczenie do 250....]

jesli ktos ma aster city to ma 30mb serwera.... starcza naprwade na dlugo i nie ma limitow transferu....

yaaa- mowisz ze robie problemy ze zlotowki......to ja zapytam czemu niektorzy robia problemy z zalozenia sobie konta np. na photobucket?
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

jasny gwint, jak się czyta niektóre posty to ręce opadają: pierwszy post admina (o ile ktoś już zdążył zapomnieć) to pytanie o możliwość blokowania wstawiania załączników do relacji. czyli - krótko mówiąc - propozycja przerzucenia wszystkich zdjęć na serwery zewnętrzne. zamiast odpowiedzi na jasno postawione pytanie pojawiają się apelacje, propozycje, interpelacje i inne pyskówki. Vivit podsumował sprawę tak jasno, że bardziej chyba nie można.
jeśli komuś taka nowa reguła nie odpowiada, to wielkie sorry, ja płakać nie będę. może przy okazji forum odchudzi się i zostaną ludzie, którym zależy na modelarstwie i na wymianie poglądów. zresztą, spójrzcie - tacy to już dawno przerzucili zdjęcia na zewnątrz. dajmy ostatnią szansę maruderom i tyle.
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
jaca09
Posty: 41
Rejestracja: czw maja 19 2005, 13:51
Lokalizacja: Biłgoraj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca09 »

http://www.imageshack.us bez rejestracji do 1Mb
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

LOL...

Dobra, w takim razie to jest moj ostatni post w tej kwestii... Jezeli chodzi o mnie (bo chyba nie doczytaliscie dokladnie tego co napisalem), nie umiescilem nawet jednego zdjecia na forum - wszystko lezy na serwerze zewnetrznym. Napisalem rowniez wczesniej, ze jest alternatywa dla wszelkich Photobucketow i innych ImageShackow (ktore rowniez maja swoje ograniczenia) w postaci przestrzeni dyskowej dawanej przez providerow (czyt. tepsa, kablowki i inne takie tam). Proponujac umieszczenie serwisu na platnym serwerze i pobieranie symbolicznej oplaty, chcialem wlasnie ODCIAZYC Admina od ponoszenia kasztow zwiazanych z utrzymaniem forum. Przepraszam, ze spytam, ale czy wtedy forum nie byloby "publiczne i ogolnodostepne"? Zproponowalem pobieranie oplaty za ZAREJESTROWANIE, a nie za czytanie... Uff... Ludzie czytajcie dokladniej... Prosta zasada: chcesz sie udzielac i pisac, zaplac zlotowke na rok i masz komfort, ze forum bedzie zawsze dzialalo tak, jak powinno (a jak nie bedzie dzialalo, to ktos za to beknie, a ponadto firma hostujaca jest odpowiedzialna rowniez za backupowanie zawartosci)

Dobra, nie ma co tutaj deliberowac... Tylko nie zdziwcie sie jak za jakis czas "granica popularności i możliwości finansowania przez grupę zapaleńców" zostanie przekroczona i serwis sie zawali, bo przeciez "istnieje kilka zasad w myśl, których działa zarówno admin jak i moderatorzy". Boli, jak ludzie tylko czubek swojego nosa widza (nie dotyczy to Admina, rzecz jasna)...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Yaa nie chcę popadać w niepotrzebną konwersacją po przeczytaniu ostatniego postu.
Jeżeli wprowadziłbyś rejestrację po uiszczeniu opłaty to forum już nie jest ogólnodostępne bo wymaga zarejestrowania czytaj zapłacenia za coś czego nie widziałeś. I uwierz mi nie chodzi tu o tę przysłowiową złotówkę lecz o pewną zasadę.
Załóżmy wariant czysto hipotetyczny na potrzeby rozwinięcia pewnej myśli.
Istnieje sieć, młody człowiek który nie wie czego chce i nie ma żadnego hobby i kupę wolnego czasu. Co robi ? Ano buszuje w sieci w poszukiwaniu czegoś co choć na chwilę go wciągnie lub zabije nudę.
Jeżeli rozwiązaniem na nasze kłopoty i nie tylko nasze była by opłata rejestrująca to obawiam się, że w ślad za tym poszły by inne forum.
Więc taki człowiek musiałby płacić za każdą rejestrację do każdego serwisu, portalu czy forum bo inaczej by nic nie zobaczył.
Osobiście przeczy to ogólnodostępności i jego upublicznianiu. Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie sytuacji ale czy w naszej sytuacji, kiedy to za wszystko każe się nam płacić, najlepsze rozwiązanie ? Nie jestem pewien ale chyba według mnie nie najlepsze.
Wydaje mi się, że lepiej aby ciężar utrzymania lub powinno się powiedzieć współfinansowania ponosiły Te osoby które zdecydują się coś pokazywać czyli będą czynnie uczestniczyły w życiu forum. W takiej to sytuacji każdy nowy użytkownik może coś powiedzieć czytać, patrzeć, uczestniczyć w dyskusjach czyli w zasadzie ma normalne prawa. Jeżeli zaś będzie chciał coś pokazać to musi wynająć sobie trochę przestrzeni dyskowej dla własnych fotek.
Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest najlepszym antidotum na problem który nas ostatnio dotyka. Nie zmienia nic w działaniu forum, a nawet je polepsza, gdyż w takiej sytuacji nie ma ob warunkowania w rozmiarze i gabarytach fotek, co wiąże się z ich jakością.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

A mnie się wydaje (i nie tylko mnie prawdę powiedziawszy), że z Kartonworku robi się kółko różańcowe. A zdjęcia znikają ino tym co do kółka nie należą.

A tak swoją drogą po zaprzestaniu działalności na tym forum kilku modelarzy (wujek andrzej, wisa ...) to coraz rzadziej tutaj chce mi się bywać.
Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

ergie pisze:A mnie się wydaje (i nie tylko mnie prawdę powiedziawszy), że z Kartonworku robi się kółko różańcowe. A zdjęcia znikają ino tym co do kółka nie należą.
To żeś chłopie teraz dowalił; rozumiem że planetka ostro grzeje tam u ciebie i taki tok myślenia spowodowany jest leciutkim udarem.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ergie- zdjecia znikaja wszystkim ktorzy nie wrzucaja fotek na zewnetrzne serwery... nic dziwngo ze np Bundyemu nie zikly fotki skoro je wstawia na zewnetrzny serwer.... moje fotki tez nie znikly :)

chociaz bylo kilka fotek ktore kiedys wrzucilem poprzez zalacznik i one znikly... po pierwszym znieknieciu poprosilem gulusia o wywalenie paru relacji ktore prowadzilem na manufakturze... i tyle :)

drazni mnie raczej robienie sensacji z likwidacji relacji [ale mi sie rymnęło ;>]... zamiast wyslac PW do moderatora, niektorzy uznaja ze lepiej wpisac txt w stylu "w zwiazku z kolejna awaria serwera prosze o usuniecie tej relacji"...albo "relacja bedzie kontunuowana na kartonbau/konradusie"... nie wiem po co to...
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ