Diorama Mundzia - Trzeci element - Pzkfw 35(t)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Noooo..............

Uśmiech dioramiczny, dla Macieja,

Edmund

P.S.: Po Świętach wracamy do tematu.....
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Czyżby na tym zdjęciu był pomysł na dioramkę :lol: :?: :?: :?:


Pozdrawiam. ;-)
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No, gdybym już wcześniej nie dokonał pewnych ustaleń, to można by na tym obrazku sie oprzeć. Motórek jest, kibelek też. Ino 35-ki jakoś nie widać. Ale to nie byłby poważny problem.

Robercie, umieściłem (w myślach, na razie) moją dioramkę w nieco innym środowisku. Niedługo będę już zmuszony do puszczenia pary. Wtedy wszystko się wyjaśni. Na razie nie chcę zapeszać.

Uśmiech mundziowy dla Roberta,

Edmund
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Macieju, perspektywa jeszcze bliższa. Po wstawieniu miniaturek wiem już na czym stanąłem. Sam widzisz, na karnistrach. Następny etap, to numery taktyczne na wieżyczce i jakieś oszklenie peryskopowe. Perspektywicznie rzecz biorąc.

Zauważcie, że zamiast linków do fotek, wstawione są miniaturki. A wiecie dlaczego? Bo się w końcu naumiałem. Dzięki własnemu uporowi, a przede wszystkim dzieki Tomkowi - Kemotowi, który cierpliwie wyłuszczył mi zasady pt. "jak to się robi". Tomku, bardzo dziękuję za pomoc. Dzięki temu "dziadek" znowu czegoś się nauczył i nie musi wstydzić się przed młodzieżą. Chyba sukcesywnie zmienię linki na miniaturki w pozostałych wątkach Mundziowych, bo co fotki, to fotki. Nieprawdaż?

Uśmiech miniaturowy, jak miniaturki, ale ogromny, jak ich rozwinięcie,

Edmund
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Edmund, cała przyjemność po mojej stronie :-)
pzdr
Kemot
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Maciej, doigrałeś się. Będziesz znowu musiał oglądać moje wypociny pepitankowe. Pomęczyłem się ostatnio nad numerem taktycznym czołga. Uprzedzam Twoje pytanie - tak, przy napaści na CCCP w składzie 6 DP znajdował się czołg o numerze 715. Są dowody, w tym fotki.

Szczegóły na załącznikach. Zauważa się, że wstępnie dokonałem także przybrudzenia wieżyczki. Suchy pędzel z suchą pastelą.

30. Numer taktyczny 1Obrazek
31. Numer taktyczny 2 Obrazek
32. Numer taktyczny 3 Obrazek


Uśmiech wracającegodogry,
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Edmund_Nita pisze:Maciej, doigrałeś się...
Ale, ale... eeee, ale o co chodzi...? :D

:spoko:

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
82RObert82
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 31 2005, 10:37
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 82RObert82 »

hej :)

Jestem pod wielkim wrazeniem Twoich prac nad modelami (dzisiaj przeczytalem wszystkie Twoje czesci z tytułu). Sam teraz pracuje nad dioramka tez z tego samego okresu wojny.
Chociaz jestem kartonowcem ale cosik mnie wzieło na plastiki i jakos mi sie to bardzo spodobało, kiedys jak bylem młodszy to sklejałem tylko plastiki, no i teraz powracam do tego, ale duzo rzeczy musze sobie przypomniec i dla tego czytam z wielka checia wszystkie topici o dioramkach i waloryzacji modeli.

Chyle czolo przed Toba z wielkim szacunkiem bo wiele nowych rzeczy sie nauczylem :) od Ciebie!!!! I czekam na dalsza czesc no i na sam koniec.

Pozdrawiam RObert :cool:
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Robert. Miło mi, że moje wypociny podobają się Tobie. To, że modele wyglądają, jak wyglądają, to nie jest wyłącznie moja zasługa. Ja też mnóstwo nauczyłem się na forum. Podglądałem wszystkich, których się dało. Fidela, Roberta Karwana, Bundy'ego, Kierownika, Vivita, Roinoka, Roberta Betchera, i wielu, wielu innych, a przede wszystkim Wujka Andrzeja. Od każdego z nich możesz się wiele nauczyć. Polecam wyszukanie ich wątków w archiwum forum i poczytanie - wielce pouczające.

Dzisiaj uzbroiłem peryskopy w szkła. Z błony filmowej - Fuji, ma się rozumieć. Szczegóły na fotkach. Maciej, możesz sobie już popatrzeć perspektywicznie. He, he....

33. Peryskopy czynne 1 Obrazek
34. Peryskopy czynne 2Obrazek

Uśmiech peryskopowy, chociaż wcale nie z łodzi podwodnej,

Edmund

P.S.: Maciej, uzbrojenie wieżyczki jeszcze nie waloryzowane.
Ostatnio zmieniony pn cze 13 2005, 8:18 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Witam!

Ja równierz z dużym zainteresowaniem śledze ten wątek :)
Dużo ciekawych rzeczy się tu uczę.

Zgodzę się z tym co napisałeś Edmund.Człowiek bardzo dużo uczy się przeglądając to forum...podglądając najlepszych :)

Trzymam kciuki za dalsze prace :)

Pozdrawiam serdecznie!
ODPOWIEDZ