*[Relacja/Okręt] ORP GENERAŁ HALLER

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

:wooow: :wooow: :wooow: :wooow: :wooow: :wooow: :wooow: :wooow: :wooow: I nic więcej.To jest po prostu niesamowite.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1103
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Herbaciany! Wciąż potwierdzasz, że jesteś pierwsza liga :spoko: .
Zrobiłeś to co ja zamierzam zrobić w Wichrze tzn. przeciągnąłeś linki przez otwory w słupkach (lepienie drutów przy tej skali nie wchodziło w grę). Ponieważ mam kilka pomysłów na wykonanie chciałbym je skonfrontować z Twoją praktyką. Bądź miły i podaj wymiary słupków (wysokość, grubość), średnicę otworów lub wiertła którym je robiłeś, materiał z którego zostały zrobione oraz jak zrobiłeś zgrubienia a także średnicę żyłki. Jeżeli stosowałeś jakieś nietypowe pomysły w wykonaniu to wspomnij coś o nich.

Dla mnie to ważne bo ja za wyjątkiem nadbudówek cały reling (ponad dwa metry) mam z linkami, więc chciałbym wybrać najbardziej optymalną metodę.

Aha, dzięki za jakościowy doping, Wicher na nim napewno zyska.
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Jhradca- linka z żyłki została przyklejona na styk, myślę, że zdjęcia wprowadzają trochę w błąd. Linki na dziobie zostały przyklejone w następujący sposób: najpierw na styk do końcówki poręczy górnej a potem linkę lekko naciągałem i kładłem na wierzch słupka a następnie kleiłem kropelką i tak słupek po słupku. W przypadku rufy: zaczepiłem żyłkę o oczko przyklejone do burty i przykleiłem a następnie poprowadziłem ją opierając o bok słupków do drugiego oczka. Lekko naciągnąłem i przykleiłem. Dopiero teraz poustawiałem odpowiednie odległości żyłki na słupkach i poprzyklejałem (metoda jest fajna i mniej pracochłonna, przyklejasz do pierwszego słupka naciągasz przyklejasz do drugiego).Dopiero po tym na spokojnie przyklejasz do reszty.
Zgrubienia są efektem działalności kleju i farby, zaś ta na końcach słupków na rufie to odrobina wikolu na czubek.
Drut na słupki i górne poręcze miał ok. 0,45-0,5mm, środkowe poręcze to ok.0,4 mm.Wysokość słupków to 12 mm.
Żyłka to 0,12mm.
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Długo cię nie było widać, ale warto było czekać na efekty. Są po prostu powalające. Jak się popatrzy na takie mistrzostwo to zaraz nabieram ochoty na sklejanie (i tak sobie myślę: jak on tak umie, to i ja się postaram; jeszcze trochę, może w w następnym wcieleniu, ale napewno mi się uda ;-) ) Pierwsza klasa.
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
staszkov

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: staszkov »

Herbaciany to co ty wyprawiasz z tym statkiem to już ludzkie pojęcie przechodzi, a jeśli można spytać to co masz nastepnego w planach?
Awatar użytkownika
Mazter
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 03 2005, 19:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mazter »

:O te te ten sta... wygl... nie mówcie że jest z kartonu.... No nie przesadzajcie no aż tak kleić to.... aj sam nie wiem co powiedzieć... SUPER EXTRA COOL
Obrazek
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Gratuluję fotki tygodnia...
Poza tym model Mniam :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Witam wszystkich po bardzo wielkiej przerwie :D .
Na jesień planuję ruszyć z dalszą częścią zmagań z Hallerem.
Do tego czasu postaram się uzupełnić zdjęcia.Dzisiaj wstawiłem foty od strony 21 do końca,jutro i w kolejnych dniach następne.Mam nadzieję że nic nie pomieszam :-? .Oby tylko Photobucket nie zawiódł ;-) .
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Witam!
Powoli wracam na Forum i do klejenia.Muszę się rozkręcić bo zapomniałem jak to się robi :D .
Po przerwie wpadły mi w ręce nie skończone szalupy,więc je" olinowałem".
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 27 2005, 20:42 przez herbaciany, łącznie zmieniany 1 raz.
UMBERTO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: UMBERTO »

czy to aby na pewno z papieruuuu ??????? :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:
ODPOWIEDZ