Byłem w Warszawie po kartony (relacja z...zakupów))

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Byłem w Warszawie po kartony (relacja z...zakupów))

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

:D Witam serdecznie!
W poprzednim temacie pytałem Was gdzie w Wa-wie można nabyć modele kartonowe. Właśnie wczoraj trafiła mi się okazja podrózy służbowej do Naszej Stolicy :D Uzbrojony w nieco gotówki wybrałem się na "zwiedzanie" sklepów wskazanych dzięki uprzejmości forumowiczów :D
1) Najpierw odwiedziłem redakcję MM na ul. Chocimskiej. Bardzo sympatyczna pani pozwoliła mi przejżeć wszystkie dostępne w promocji egzemplarze, z których nabyłem model czołgu $TP oraz samoloty: Mitsubishi Zero, Me-109G-6 Gustaw, F4F, Hurricane Mk.1, oraz Tempest. Może kupiłem za dużo??? Nie wiem, ale przecież modele to dobra lokata kapitału :lol:
2) Następnie udałem się do księgarni PELTA. Tutaj niestety przekonałem się że słowo EKSPEDIENTKA nie oznacza tego samego co EKSPERTKA! Znajdujący się na górze sklepik jest chyba dobrze zaopatrzony w "kartony". Piszę chyba, ponieważ zeszyty z modelami są ustawione na półkach w taki sposób, ze widać jedynie pierwszy modele a reszta to same grzbiety. Pani EKSPEDIENTKA przez cały czas była zajęta rozmową telefoniczną i dopiero po 10 minutach mojej obecności zapytała "Czy coś podać?" Poprosiłem o stertę Modelików, która leżała u dołu regału. Pani EKSPEDIENTKA uczyniła to z wielką "łachą" Z tej sterty wybrałem model PzKpfw I Ausf. B z Modelika. Czytałem gdzieś tu na FORUM, że podobno nie jest trudny. Ogólnie sklepik fajny tylko obsługa jak ze sklepu PSS SPOŁEM w latach 80-tych.
3) Bardzo miłe zaskoczenie spotkało mnie we wspomnianym przez jednego z FORUMOWICZÓW sklepie na ul. Siennej. Duzy wybór starych MM-ów i własnie tam nabyłem wielokroć razy polecanego początkującym modelarzom "Raidena" z MM.
4)Ponieważ miałem jeszcze trochę czasu, wybrałem się do słynącego z wyskoich cen i niskiej kultury sprzedawców sklepu na ul. Dzielnej 7 :D Specjalnie dość długo i prowokacyjnie :D przeglądałem wszystkie "kartony". Na szczęście, chyba z powodu dużej ilości klientów, sprzedawca nie wyrzucił mnie NA ZBITY PYSK! Jednak tu nic nie kupiłem gdyż ceny "świerzych" modeli są o 3 - 4 zł wyższe, a ceny za starem MM-y dochodzą nawet do 25 zł :shock: :shock: :shock: To już nie są chyba MM-y na listę UNESCO jak pisał jeden z forumowiczów lecz sklep na Dzielnej 7 nadaje się do Księgi Rekordów GUINNESSA jako rekord w dziedzinie ŹDZIERSTWA !
Tyle ralacji z wycieczki do Naszej Pięknej Stolicy! Pozdrawiam Wszystkie Warszawianki i Warszawiaków :D
. . . na biurku przede mną leżą wyżej wspomniane modele, nożyczki, trochę "sprzętu" z Olfy. . . tylko za co by się tu zabrać. . . . ? :-? :-? :-?
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

. . . pisząc $TP miałem oczywiście na myśli czołg PZInż. 140 (4TP) :) Przepraszam, za drobny problem z klawiaturą!
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

w prawym gornym rogu postu masz przycisk 'zmien' ...
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

hehehehe
widze ze nie tylko ja mam wrazenie, ze glownym zajeciem sprzedawczyni w Pelcie jest paplanie przez telefon..... i robienie łachy klientom.
ciekawe ile zarabia... bo napewno nie jest na prowizji :/
--
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Ja nigdy nie mialem problemu z Pania na gorze sklepu Pelty. Przychodzilem, ogladalem wiele, wiele minut, Pani sobie rozmawiala, ale jak tylko chcialem cos blizej zobaczyc od razu podchodzila i pokazywala, otwierala pudelka z modelami. Moze byla to inna Pani, bo ostatnio bylem tam w maju 2004 roku.

gulus
Obrazek
argajl
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 01 2005, 11:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: argajl »

W PEELCIE rzeczywiscie jest jakos dziwnie (nie ma rzadnego dostepu do tych kartonowek na polce). Kiedys starszy pan powiedzial mi ze czasem kobieta ma takie dni gdy jest troche gorsza niz na codzien, dlatego moze tak trafiles ;-)
Na Dzielnej jest OK. Nie rozumiem dlaczego tak sie tego czlowieka czepiacie. Ja po dluzszej rozmowie dowiedzialem sie ze pan ma narzutu ok 30%. Czy to duzo - nie mi to oceniac - kazdy chce zyc. Co do kartonowek - ciekawe jakbyscie sie poczuli gdyby wasze ktos tak sciskal, przegladal. Osobiscie przeszla i ochota na kupienie kartonowki (jakiejkolwiek), gdy zobaczylem ich oplakany stan. A kto to kupi :?: Chyba niepotrzebnie oceniacie tego czlowieka sugerujac sie tym kto ktos tu splodzil na jego temat. Ludzie, wiecej wyrozumialosci.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

30% narzutu to baaardzo duzo, przynajmniej z punktu widzenia kupujacego. Pewnie dla tego ostatnio co raz wiecej modeli kupuje za granica, w Japonii na przyklad. Z przesylka wychodzi mi to taniej niz w sklepie w Polsce. Oczywiscie nie wszystko, sporo modeli jednak kupuje w Polsce.

gulua
Obrazek
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

gulus pisze:30% narzutu to baaardzo duzo, przynajmniej z punktu widzenia kupujacego. Pewnie dla tego ostatnio co raz wiecej modeli kupuje za granica, w Japonii na przyklad. Z przesylka wychodzi mi to taniej niz w sklepie w Polsce. Oczywiscie nie wszystko, sporo modeli jednak kupuje w Polsce.

gulua
jakie modele kupiels w kraju kwitnacej wisni?
--
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

W Japoni kupowalem X-winga i TIE Fightera i TIE Interceptora. Kilka modeli kupowalem tez w bylym ZSRR ( przyjacielskie zakupy).

gulus
Obrazek
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

mówimy o papierowych modelach???
papierowy x-wing??? hhhmmmm...
pokaż :D
--
ODPOWIEDZ