Pytania- Halifax BIII -Budowa Pozniej :P

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

Pytania- Halifax BIII -Budowa Pozniej :P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

a wiec mam pare prosb do was :) szukalem troszke i za cholere nie moge znalesc zdjec komory bombowej ktorej w tym modelu nie ma :( wiec musze ja zrobic sam (moze to i dobrze :) ) jak pewnie sie domyslacie pierwsza prosba to zebyscie pomogli znalesc te zdjecia co do 2 to codzi o to ze tam gdzie najprawdopodobniej bedzie komora jest skrzydlo i dosyc duza wypuklosc na skrzydla wiec jak to spiluje to zalatam ale jak pozniej na plaska powierzchnie przykleic skrzydlo :( a 3 prosba to o zdjecia Halifaxa z otwartym (nie iwme jak to sie nazywa nie smiac sie :P) tym skad wylatywaly bomby :)

pozdrawiam

relacja z budowy niebawem :)

odrazu zaznaczam ze wirtuozem to ja nie jestem :P
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

odpal google.pl i wpisz "halifax bomb bay"

znajdziesz wtedy na przykład takie coś

http://ipmslondon.tripod.com/referencea ... /id43.html
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

nie jestem jeszcze pewien ale chyba zrezygnuje i z komory bombowej i skupie sie natym co jest :( skupie sie glownie na malowaniu . moze ktos podpowie mi jak wykonac zabrudzienia, rdze i w jakich miejscach one najczesciej wystepowaly. tymczasem sprawdzajac zawartosc pudelka natrafilem na spora nadlewke ktora nie wiem jak ussunac :/ znajduje sie ona w srodku szubki glebokiej gdzies na 5mm moze ma ktos jakis pomysl jak to usunac
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

nożykiem modelarskim, skalpelem. noża do tapet nie polecam.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

a jak to pozniej oszlifowac ?? zeby wogole nie bylo widac ze cos bylo robione . jak papierem sciernym to jakim
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

RDZA- jedna z ciekawszych rzeczy do malowania w modelu
ja sam wykonuje rdze farba HUMBROL 133
- bierzemy troche farby na pędzel, "rozrabiamy" farbe na kartce , tak aby niewielka ilosc byla na pędzlu
i malujemy , przyciskajac niekiedy mocniej pedzel do modelu , pozniej mozna jeszcze palcem "przejechac " i efekt bardzo ciakawy
rdza wystepuje najczeciej w miejscach dzialek, rur wydechowych.. i innych

ponizej rzda z rur wydechowych na moim spitfire mk.Vb:

Obrazek

i z drugiej strony , troche mniej intensywna rdza:

Obrazek

no i jeszcze pozwole sobie dodac zdjecie wildcata...
Obrazek

Naprawde .. efekt zabrudzen oraz rzdy powoduje ze model stanie sie ladniejszy...
mam nadzieje ze pomoglem Ci w jakims stopniu
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

a czy do rdzy moge uzyc 171?? Pomogles mi :)

Tempest a moze da sie to jakos spilowac lub zeszlifowac bo narazie nie chce tego ciac myslalem o papieze scienym mega drobnym ale chyba i tak pozostawi rysy :/

Wlasnie wrocilem ze sklepu mam szpachle Tamiya i rozcienczalnik Wamodu moze ktos mi powie czym szpachlowac (moze niedlugo pojde do sasiada dentysty i spytam sie o takie mini szpachelki do plab chyba byly by spoko :) ) a jak rozcienczac ,czym pobierac farbe , gdzie to trzymac ile czekac miedzy malowaniem itd. prosze albo o linki albo o wytlumaczenie :)

jeszcze jedno :) czy np. twarz pilota tez malowac rozcienczona farba 2-3 warstwy itd ??
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

171..hmm... wg. mnie niezabardzo sie nadaje..chyba ze bys zmieszal z niewielka iloscia 82

co do twarzy pilota , ja maluje twarz najpierw na czarno , a potem farba w kolorze skóry - 1 warstwe dzieki temu dobrze sa podkreslone rysy twarzy

miedzy malowanie powinno sie czekac chyba tyle co napisal;i na farbach Humbrol.. 6 godzin.. ale to zalezy od farby , i przedewszytskim od modelarza
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Tempest a moze da sie to jakos spilowac lub zeszlifowac bo narazie nie chce tego ciac myslalem o papieze scienym mega drobnym ale chyba i tak pozostawi rysy :/
Poszukaj w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego takiej niebieskiej ścieraczki do czyszczenia. Na mojej był napis Active cos tam. Idealnie nadaje sie do polerowania plastiku. Możesz tez użyć jakiegoś filcu np z zabytkowego kapelusza.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

i wtedy ryski znikna na bank?? jakim numerem papieru to szlifowac ??
ODPOWIEDZ