[relacja] Diorama z Powstania Warszawskiego

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Koniec prac gipsowo - murarskich ;-)
Galwani - dzięki za fotki, mnie też się wydaje, że mają ten sam odcień ;-) A co do przekrojów połamanych ścian, to nie bardzo się jest jak do tego dobrać na ścianach bunkra, jakieś małe to wszystko, brak dostępu. To co leży na ziemi trochę przypaćkałem błotkiem, już tak się nie rzuca w oczy.

A teraz przyznanie się do dalej popełnianych działań.
Zrobiony mur (fragment) otaczający Gęsiówkę, nawrzucane gruzu, który powstał na wskutek np. rozwałki innej części muru, przewalenia się wyżej wymienionej części na boczek, ewentualnie totalnej rozwałki wykonanej przez powstańców przy użyciu wszelkiego rodzaju dostępnych materiałów wybuchowych. Kolor murków troszkę poprawiłem, ale tylko troszkę, a bo tak mi się podobało. Oczywiście fotki z lampą, więc i tak nie zobaczycie rzeczywistych kolorków ;-) Postaram się dorzucić któregoś dnia fotki zrobione w dzień. To tyle pisania, zapraszam do oglądania (ale se rymłem):

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Na razie muszę zawiesić dalsze prace (na jakieś dwa tygodnie) do czasu zdobycia czołga ;-)
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

W porównaniu z surówką jaką kiedyś nam pokazywałeś i dodając, że jest to Twoja pierwsza dioramka to wychodzi b. dobrze. Zajrzyj na ul. Słowackiego, wiesz gdzie może z Italerki mają model Pantery.
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

noo , porzadnie :) tylko moze zrobisz ten drut kolczasty bardziej kolczastym? ;) tylko to mnie razi , no i jeszcze kolor drutu .
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

Jesli chodzi o model Pantery musisz poszukać wersji G, czylie Revell (nie produkowany) lub DRAGON. Dodatkowo bedziesz musiał zrobić zimmerit.

A jak tam Hans 1, Hans 2, Hans 3, Hans 4, Hans 5 i Hans 6? Przemalowani :) Poszukaj na forum moich dioramek z Powstania, figurki sa całkiem niezłe, może coś Ci zasugeruja :cool:
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Rout - żeby ten drucik był kolczasty... hmm... jeszcze raz hmmm... kolce w tej skali ta mają około 0,1 mm, troszki ciężko to byłoby zrobić. A kolor taki jest, bo tak pomalowałem, wcześniej był niebieski, teraz jest troszkę czarniejszy, będzie jeszcze przykurzony.

Talib - model niekoniecznie Revell albo Dragon. Są jeszcze z Hasegawy i takich innych ;-) I są też wersje z zimmeritem ;-) Dioramki twoje oglądałem, a Hansy są nadal Hansami, czekają na opaski.
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

aaha , w sumie fakt , ciezko by bylo , ale myslalem ze sa jakies 'kity' z drutami w tej skali , jak sa np. beczki , worki itd.
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

Model Hasegawy to straszliwy knot, nie polecam go ze wzgledu na skopane zasobniki na tyle wanny i fatalna kopułke kierowcy.

Druty kolczaste robi m.on. PART i Preisser (sprzedawany także jako RoCo).
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

z drutem kolczastym to żaden problem.
odkurz gdzieś z piwnicy mój wątek z tygrysem - tam jest robiony ręcznie drut kolczasty.
wbrew pozorom robi się banalnie :)

edit:
ooops, sorry - nie doczytałem, że to 1/72...
wycofuję w takim razie wszystko, co napisałem. w tej skali drut kolczasty to JEST pewien problem
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Udało mi się kupić czołg :) Po długich i ciężkich poszukiwaniach. W sklepie przy ul. Zielnej w Wa-wie. Wypuściła go firma Dragon. Korpus czołgu aluminiowy (nie ma to jak plastikowy model), reszta wyprasek z plastiku. Gąski gumowe. Fotka poniżej.
I teraz jestem przerażony. Dlaczego? Pojąłem ogrom zadania jakie mam przed sobą. Przecież to trzeba skleić i to tak, żeby chociaż odrobinę przypominało czołg. Zrobić zimmerit. Potem pomalować. Nie wspomnę o śladach eksploatacji i zabrudzenia. A ja...
Po pierwsze - ostatniego plastika sklejałem 15 lat temu.
Po drugie - malowałem wtedy na zasadzie aby szybciej.
Po trzecie - brudzing, ale o co chodzi ...
Ale nie ma co marudzić. Trzeba wykonać kilkadziesiąt prób i działać.
Poniżej są trzy fotki:
pierwsza - aktualny stan dioramki (obiecana fotka bez lampy, w świetle dziennym)
druga - pudełko czołgu
trzecia - rysunek powstańczej pantery (podobnie ma wyglądać moja :haha: ) - i tu pytanko do fachowców. Jakie nr farbek trzeba użyć, żeby wykonać taki kamuflaż (Humbrol, jak się da Pactra). Z góry wielkie dzięki.

Obrazek Obrazek Obrazek

Czambas wyznaczył termin zakończenia: 5 sierpnia. Nie ma sprawy, ale naprawdę nie wiem którego roku :haha:
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

Podkład piaskowy Humbrol 93, zielone maźgi HUMBROL 117.
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
ODPOWIEDZ