SuperGluty - pomocy!!!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

SuperGluty - pomocy!!!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Jak to zazwyczaj bywa ze słoniem w składzie porcelany, doszło do wypadku.
Kiedy męczyłem się z zaschniętą kapslą mojego supergluta rozerwała się tubka, i cała zawartość wyladowała mi na palcach. Nic się na szczęście nie skleiło (palce), ale została mi na opuszkach palców nieco wredna skorupka. Zejdzie pewnie za jakiś czas wraz ze skórą, ale póki co skutecznie likwiduje czucie.

Wie ktoś może czym to to zmyć, bo rozpuszczalniki nie daja rady?
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Ojojoj, współczuję. Spróbuj twardej szczoty i długiego szorowania. :) Powodzenia!
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Miseczka z ciepłą wodą z mydłem - moczymy i moczymy..... samo odejdzie...
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

mi zazwyczaj superglut przykleja paznokcie do palcy...heh ;) zwykle schodzi po dwoch dniach :)

a swoja drogą strasznie wredny ten klej... do dzis pamietam wizyte u chirurga z dosc sporym kawalkiem kadluba bodajze od me109 przyklejonym do reki.....heheeeeeh ;-)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Dzieki wszystkim za rady, na szczęście obyło się bez chirurga :lol:

Ele cos sie przy okazji dowiedzialem. Okazuje się że super glut glutowi nie równy, orginalny nie da się usunąć niczym, można namoczyć i odejdzie razem z naskórkiem, ale niektóre pokrewne gluty usuwają się znacznie lepiej, w przypadku niektorych udaje sie nawet zachowac naskórek - brat miał podobny problem jak ja, tyle że nie miał orginała i zeszlo wszystko elegancko!
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
Arek93
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwie 11 2004, 21:01
Lokalizacja: Tbg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arek93 »

Najgorszy jest "Super Attack". Oj trudno się go pozbyć.
S.O.S. Super Klej z Pattexu, dobrze klei i dobrze sie go usuwa :lol: Z palców oczywiście ;-)
Arek93
Posty: 82
Rejestracja: ndz kwie 11 2004, 21:01
Lokalizacja: Tbg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arek93 »

Aha, co do Super Attacku (dlaczego w tym dziale nie można edytować postów :evil: ) Wiem, że sie trudno usuwa, wiem, bo przetestowałem go na własnej skórze, w pełnym tego słowa znaczeniu ;-)
Duźgu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Duźgu »

Co do usuwania zaproponowałbym po prostu pumex i dużo ciepłej wody. A co do keju, zawsze dobrze czyszczę tą plastikową rurkę na którą kładzie się zatyczkę, a druga sprawa jest taka, że po przebiciu met. zaślepki i nałożeniu rurki na tubę dobrze uszczelniam to mieszaninką Vikola i Butapreńca. Mam wtedy pewność, że napewno klej nie pójdzie tędy gdzie nie powinien.
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

jak mi zdarzy się ubabrać w Super Glucie to po prostu czekam aż wyschnie i można go odrywać. Jak się skleja jakiś czas to paluchy są już spocone i klej nie przywiera tak mocno ;-) Wystarczy pomientolić troche paluchy i odłazi. :D
Zielony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zielony »

Jak dla mnie super glut jet wyjątkowo wredny i uwielbia oklejać paluchy-zawsze mi się ta bestia leje po łapach - usuwam ciepłą wodą z mydłem i pumeksem, ale paluchy pieką......
Macie/Zielony
ODPOWIEDZ