II wakacyjna zabawa Forumowiczów !!!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Tez jestem ciekaw ilu jednak wyszperalo prawidlowa odpowiedz, ktora wcale nie byla gleboko ukryta ;)

Przyokazji (rowniez info dla Vivita) odpowiedz typu Tw9 jest rowniez prawidlowa - to ten sam parowoz.
Ostatnio zmieniony śr lip 13 2005, 23:24 przez uboottd, łącznie zmieniany 1 raz.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No i boję się zadać pytanie nr 13. Toć dziś trzynasty...... Bez obaw, pytanie brzmi następująco:

Jak się nazywa pokład położony między głównym pokładem a dnem statku? Nazwa ta oznacza również przestrzeń między dwoma sąsiednimi pokładami.

Odnoszę wrażenie, że to pytanie, to "gratis". Ciekawe dlaczego?

Uśmiech z hamakolandu,

Edmund
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

uboottd pisze:Tez jestem ciekaw ilu jednak wyszperalo prawidlowa odpowiedz, ktora wcale nie byla gleboko ukryta ;)
Zależy dla kogo, ja do tej pory nie mam pojęcia o co chodzi w tym pytaniu.
Awatar użytkownika
messer
Posty: 727
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Wiedziałem tylko, że będzie chodziło o jakiś parowóz z oznaczeniem T, ale nie znalazłem nic pasującego do treści pytania. To było pytanko dla prawdziwych znawców parowozów.
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

to 12-te pytanie nie było aż tak trudne, najtrudniejsze w nim było odpowiednie ułożenia zapytania dla gugli. a potem dobry wzrok i dużo cierpliwości. ale rzeczywiście, trzeba przyznać, że dałeś czadu, uboottd :-?
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
Awatar użytkownika
Piotti
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 03 2004, 14:29
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotti »

No to dwa w plecy:((((
Awatar użytkownika
piotr73
Posty: 132
Rejestracja: sob maja 22 2004, 16:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr73 »

A ja nawet znając odpowiedź nie potrafię wyszperać w sieci powiązania pytania nr 12 z odpowiedzią. Może autor pytania podeśle mi jakiś link gdzie będzie ODPOWIEDŹ na to PYTANIE. No chyba, że w sieci jej nie ma.
Na stronie http://www.gkw.kolej.szczecin.pl/tabor.html z opisu nie wynika że T39 to właśnie ta lokomotywa. Bardziej pasowałaby Tw2-611 ze strony http://www.i-pila.pl/bwkd/tabor/index2.html ale ona nie była śląska.
...na szczęście to tylko zabawa... :)
Ostatnio zmieniony śr lip 13 2005, 23:37 przez piotr73, łącznie zmieniany 1 raz.
ORP Czujny - TEN
...potwór nadchodzi...

Żeby wszystko tak łatwo sklejało się jak modele...
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Bo ja wiem czy az znawcow... ;) Z drugiej strony jakies urozmaicenie: po tylu pytaniach zwiazanych mniej lub bardziej z druga wojna swiatowa - po przedawkowaniu tego na discovery boje sie teraz otworzyc lodowke zeby w srodku nie bylo programu z tego tematu ;)

Bartosz: (i Piotr73)
http://www.gkw.pl/pl-tabor.htm
9 od gory - zwroc uwage ze nie wszystkie kola sa polaczone, mimo iz wszystkie sa napedne, i tylko on tak ma.

Piotr73: Ta druga strona powinna wlasnie Ci upewnic ze to jednak T39/Tw9 - zauwaz ze mowa o identycznym rozwiazaniu o tej samej nazwie - watpliwosci co do ulozenia osi eliminuej zdjecie.

Ale jak mowisz - to w koncu zabawa ;)
Ostatnio zmieniony śr lip 13 2005, 23:42 przez uboottd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piotr73
Posty: 132
Rejestracja: sob maja 22 2004, 16:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr73 »

A skąd wiadomo, że są napędne? Z opisu i zdjęcia to nie wynika.
Wybacz uboottd, nie czepiam się, po prostu pytam.
ORP Czujny - TEN
...potwór nadchodzi...

Żeby wszystko tak łatwo sklejało się jak modele...
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

piotr73 pisze:Na stronie http://www.gkw.kolej.szczecin.pl/tabor.html z opisu nie wynika że T39 to właśnie ta lokomotywa. Bardziej pasowałaby Tw2-611 ze strony http://www.i-pila.pl/bwkd/tabor/index2.html ale ona nie była śląska.
odpowiedź jest właśnie tam, cytuję: Zewnętrzne osie wiązane napędzały przekładnie zębate Luttermoellera. dla parowozu 5-osiowego osie zewnętrzne to oś nr 1 i 5. co nie znaczy, że łatwo ten tekst znaleźć.
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
ODPOWIEDZ