II wakacyjna zabawa Forumowiczów !!!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Ponieważ to tylko zabawa to pytanie i odpowiedź z "międzypokładem" można zaakceptować. Autor pytania oparł się na znalezionej przez niektóre osoby informacji z sieci, która jest prawdziwa tylko po części. Edmund już napisał o błędzie związanym z międzypokładziem a ja przy okazji chcę wyjaśnić kilka terminów związanych z tym pytaniem. Otóż w okrętownictwie istnieją pojęcia: pokład górny (upper deck) i pokład główny (main deck). Wbrew pozorom wcale nie oznaczają tego samego. Pokład górny to najczęściej ten, nad którym jest już tylko wolna przestrzeń natomiast pokład główny, zwany często grodziowym, jest najwyższym pokładem do którego dochodzą poprzeczne grodzie wodoszczelne. Często jest on wewnątrz jednostki i to raczej w dolnej części. Bywa że górny jest głównym, ale wtedy nie ma międzypokładów. Międzypokładami nazywane są z reguły wszystkie pokłady pomiędzy pokładem górnym a dnem podwójnym. W przypadku jednostek wielopokładowych, np. pasażerów, by ułatwić orientację w labiryncie pokładów i przedziałów obowiązuje numeracja pokładów bez żadnych nazw. Zaczyna się od dołu - numer 1- i jedzie kolejno do góry, czasem aż do kilkunastu. Wtedy w ogóle nie ma mowy o międzypokładach. Termin międzypokładzie jest określeniem umierającym. Wszystkie przestrzenie między pokładami przeznaczone dla ładunku to po prostu ładownie oznaczone kolejnymi numerami. Natomiast przestrzenie przeznaczone dla ludzi to pomieszczenia przeróżnych typów. Może się zdarzyć, szczególnie przy statkach typu Ro-Ro, że dno podwójne jest jednocześnie pokładem głównym, a wtedy międzypokłady znajdują się ponad głównym. Tak więc pytanie nieprecyzyjne i lekko wprowadzające w błąd.
Awatar użytkownika
F-22
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 06 2005, 20:43
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: F-22 »

nie bylo mnie dzien ;)

myslalem ze z moim pytaniem bedzie problem ale po 12stce to juz gorki z trudnoscia ;) dobrze ze sie wstrzymalem z glosem...

do domu wpadlem o 20.30 wpadam na kartona - mam chwile czasu, przeczytam pytanie 13, moze zdarze odpowiedziec... a tu kicha... :( szkoda Edmund :(
na warsztacie: F-14 MM
w kolejce: rozbabrany 1,5 letni Yamato AH, Takao AH, Piorun MM, A6M2 Zero AH
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

Nocturne pisze:W kwestii pytania chodzi dokładnie czemu jeszcze miał służyć zimmerit czy z czego się składał ?
Jako autor pytania powiem, że chodzi o potoczną nazwę (w języku polskim oczywiście) MATERIAŁU określanego przez Niemców mianem Zimmeritu. Skład jest nieistotny, bo nazwa potoczna wiele wyjaśni. :)

Vivit będzie naprawdę miał nie lada zagrychę. :-? ;-) :)
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witam.Mam pytanie do autora pytania.Dokopałem się do źródeł i nie wiem jak mam odpowiedzieć na to pytanie.

"w odpowiedzi należy podać potoczną nazwę materiału, z którego zrobiony był Zimmerit"

Z tym, że którą nazwę bo występuje ich co najmniej 5.Po prostu nie rozumiem co mam podać w odpowiedzi.Czy to, jaki był przybliżony skład Zimmeritu, czy to, do czego porównywali go pracownicy fabryk?
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

Edmundzie- przyznac sie musze ze caly czas poszukuje odpowiedzi ale mi kurde biblioteke zamkneli i dopiero pod koniec lipca otworza.... zupelnie jakby z zasobow biblioteki glownej kozystaly tylko dzieci i na czas wakacji nie byla potrzebna....eh ;) ale kombinuje caly czas innymi metodami ;-)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

Galwani, info o zimmericie znajdziesz w sieci :cool:
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ja nie o zimmericie mowie ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

znowu coś przegapiłem? :shock:
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

poczytaj:
strona 21 zabawy
2 post od góry ;-)
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Edmundzie, jesli inni tego nie oprotestuja, moglbys robic tak, ze jesli nie bedziesz mogl dac odpowiedzi/kolejnego pytania o 23, to nastepne kolejne pytanie dasz wczesniej jak Ci bedzie odpowiadac, ale odpowiedz na aktualne dopiero przy nastepnej okazji ?
ODPOWIEDZ