II wakacyjna zabawa Forumowiczów !!!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Moja odpowiedź już poszła :cool:
Obrazek
Obrazek
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

ech... banalne... i nie siedze w temacie ;)
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

I wszystko jest na zdjęciu :lol:
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
Awatar użytkownika
Piotti
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 03 2004, 14:29
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotti »

A mnie nie pozostaje nic innego jak zaprotestować:) (ostrzegałem w odpowiedzi;)

A to przez to ze podana odpowiedz nie jest odpowiedzią na zadane pytanie:(((((
Proszę Komisję o ponowne przeczytanie pytania oraz odpowiedzi.
Pytanie dotyczy Pierwszego Admirała (Emir el-Bahr) floty polskiej a odpowiedz mówi o pierwszym Polaku który był Admirałem floty polskiej.
Kolejny raz musimy domyślać się co autor miał na myśli lecz tym razem zadane pytanie nie precyzuje ze chodzi o Polaka!!!

Nie ukrywam ze licze na pozytywne rozpatrzenie protestu :D
Pzdr. Piotti
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

jeśli napisałeś że był to :Tonnson MAIDEL lub Jan Nilsson-GYLLENSTIERN, to jednak nazwiska te pojawiają się poźniej bo za panowania zygmunta III Wazy , natomiast rok 1571 przypada na rządy Zygmunta Augusta, który to zresztą powołałKomisję Morską ......We wczesnijszym okeresie od 1517 roku notuje się wzmianki o flocie kaperskiej powołanej do życia przez Zygmunta I Starego, w dokumentach królewkich kaprów nazywano : milites nostri maritimi ( nasi żołnieże morscy )Chciałbym także zaznaczyć iż Mateusz Scharping, Michał Figenow i Marcin Preuss byli kapitanami, a w 1561 otzrymali patenty kaperskie, a pierwszy z nich praefectus navium nostrarum, (dowódca naszych okrętów) co nie jest równoznaczne z tytułem admirała. We flocie Polski, były werbowane różne osoby, o różnym starzu morskim i różnych stopniach, jednak żaden z nich do roku 1571 nie nosił tytułu admiralskiego. Nie znam Waszych odpowiedzi, jeśli macie wątpliwości chętnie porozmawiam na ten temat, jeśli Piotti znalazłeś kogoś z takim tytułem, kto wcześniej niż w 1571 roku był admirałem we flocie polskiej, koniecznie daj mi znać :eek:
pozdrawiam Sac
Robi się : Zenit HMV 1:250
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Cytat z pytania pierwszego:
"Kto i na jakiej maszynie zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo 24 czerwca 1941 roku nad niemieckim samolotem Ju-88A nad wodami Zatoki Kolskiej?"

Więc ja mam pytanie do pierwszego pytania:
Czy to konkurs modelarski czy wiedzy historycznej z zakresu wojen światowych? Bo coś mi się widzi że raczej to drugie. A przecież modelarstwo to nie tylko militaria.
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

I druga uwaga natury technicznej.
Przebijanie się przez dziesiątki postów w wątku zabawy wakacyjnej w celu znalezienia pytania jest nieco kłopotliwe. Czy nie lepiej byłoby sworzyć oddzielny (dostępny tylko dla Vivita) wątek tylko z pytaniami i po odpowiednim czasie z prawidłowymi odpowiedziami na nie. A wątek dyskusyjny pozostawić bez zmian.
Bo skoro mogę sięwłączyć do zabawy w dowolnym momencie (jak ktoś wcześniej zauważył), to chciałbym mieć jasność jakie pytania już były, by się nie powtarzać.
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Enzo pisze:Moja odpowiedź już poszła :cool:
I ostatnia uwaga. Bez urazy, ale tego typu posty niewiele wnoszą do zabawy...
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

stillman- wszelkie pytania mozesz sprwadzic w zakladce "zbawa wakacyjna" u góry...

a pytania maja byc związane z wiedzą historyczno-modelarska.... wiec pierwsze pytanie jak i pozostałe sie tego dotychczas trzymaja :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Nocturne
Posty: 127
Rejestracja: czw cze 24 2004, 18:59
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nocturne »

W zeszłorocznej zabawie równiez były pytania tak modelarskie jak i historyczne. Zakładka "Zabawa wakacyjna" na górze strony jest właśnie po to - wszystkie pytania i odpowiedzi są właśnie tam ... A co do postów to mogłeś to wszystko zawrzeć w jednym , nieprawdaż ?
==============================
Quod Me Nutri Me Destruit ......
So Say We All ...
ODPOWIEDZ