II wakacyjna zabawa Forumowiczów !!!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ciekawe pytanie :) to dzisiejsze :)
Ostatnio zmieniony pt lip 22 2005, 14:07 przez galwani, łącznie zmieniany 1 raz.
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
F-22
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 06 2005, 20:43
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: F-22 »

nie Chiny? AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

to dlaczego wszedzie pisza ze Chiny :( spox

edit: widze ze jezeli bedzie mi dane napisac drugie pytanie to tez znajde takie zeby na necie byly proste odpowiedzi, a prawdziwa bedzie inna :|

acha i jeszcze jedno: UWAGA DO VIVITA: wpisales mi -2 w zla kolumne ;) powinno byc za 20pytanie a jest za 19ste
Gutor
Posty: 280
Rejestracja: sob lis 22 2003, 0:08
Lokalizacja: Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutor »

F-22 tu jest prawidłowa odpowiedź :

http://flagspot.net/flags/tw-milit.html#roundel
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Odnośnie wczorajszego pytania:
Znalazłem taką oto stronkę:
http://www.samoloty.ow.pl/str229.htm znajduje się tam poszukiwany symbol i należy do Chin, niestety dopiero dziś doczytałem że są to oznaczenia z II wojny :cry: a w pytaniu chodziło o czasy współczesne
Mam nadzieje że moja dzisiejsza odpowiedź jest poprawna :-?
Obrazek
Obrazek
Zagłębiaczek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zagłębiaczek »

Trochę kolegów naprowadze na odpowiedź, na pytanie nr 21 Ntw.

Post zmieniony...

Narazie.
Ostatnio zmieniony pt lip 22 2005, 19:50 przez Zagłębiaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuba:)
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 21 2003, 21:05
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba:) »

F-22 pewnie trafiłeś na oznaczenia 2WŚ. A sam napisałem post, że w ostatniej chwili zauważyłem, że chodzi o współczesne. Na następny raz polecam http://www.combataircraft.com
::Wszystko może trafić szlag. Jednocześnie.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

mam pomysł

może przestaniemy zamieszczać informacje o tym że odpowiedzieliśmy, gdzie ta odpowiedź się znajduje, nakierowywać na odpowiedź itp (chyba że zrobi to Szanowne Kierownictwo Zabawy lub autor pytania).

Ten konkurs nie jest wielką grą, trzeba tylko zaglądać do książek, googli itp. Niedługo stanie się tylko czymś w rodzaju listy obecności (bo prawie każdy odpowiada a jak nie wie to i tak ktoś podpowie - jak w 2 ostatnich pytaniach)

dodajmy troche emocji ;) - niech uczestnicy się trochę postarają.

taka luźna uwaga/prośba.. nie żeby ktoś się miał obrażać, bo nie taki mam cel.
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

zgadzam się z Łosiem
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

zatem kolejne pytanie o numerze 22 i wracamy na morze....

Proszę podać obecną nazwę okrętu USS "Clark" (FFG-11) oraz datę jego zwodowania.

Odpowiedzi nadsyłamy wyłącznie na adres zabawa@kartonwork.pl

PS: W każdej chwili można dołączyć do zabawy jednak jedynym warunkiem jest ułożenia własnego pytania....to informacja dla tych co nadsyłają odpowiedzi a nie ma ich na liście...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Odpowiedź na pytanie nr 21, na które to tak miałczeliście, a wszyscy dobrze odpowiedzieli..

Czołg 4 TP jednak nie został wprowadzony na stałe do uzbrojenia. Powstał tylko prototyp i mimo pomyślnychg prób zołg nie został jednak skierowany do produkcji seryjnej, gdyż Sztab Główny w końcu uznał, że czas potrzebny na uruchomienie produkcji spowoduje takie postarzenie się moralne konstrukcji, że nie będzie ona przedstawiała już wówczas dużej wartości bojowej (na ocenę taką wpłynęły m.in. obserwacje doświadczeń użycia broni pancernej w hiszpańskiej wojnie domowej - był to słuszny wniosek, zważywszy na malejącą rolę lekkich czołgów w czasie II Wojny Światowej). Uznano, że do rozpoznania na polu walki potrzebne będą w przyszłości raczej czołgi klasy czołgu 7TP. Niektóre publikacje podają jednak, że w 1940 miała się rozpocząć produkcja seryjna czołgów 4TP, lecz jest to wątpliwe. "

Odpowiedź długa ale wystarczyło podać że nie wprowadzono bo uznano że się zestarzeje zanim będzie przydatny :)
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ