[RELACJA] Caudrone G- III

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Witam . Powiedzialbym "sacrebleu" !!!!!!!!!!! no chwile mnie nie bylo tutaj , ale widze, ze nie zapomniales o tym modeliku. Czekam niecierpliwie. Co do linek to mysle ze nie ma sensu babrac sie z rajstopkami (pozna podrzec niewlasciwe, i co wtedy :) ) w wedkarskim sklepie dostalem ostatnio zyleczke-doslownie bo ma ona 0,7mm , taka jak wlos a gosciu mowil mi ze jest tez dostepna 0,5mm ale jej nie ma w sklepach bo ma ona wytrzymalosc 0,3 kg. Ta 0,7mm juz stosowalem i efekt jest na -5. Zreszta powinienem miec do konca tego tygodnia pozyczona cyfrowke to zrobie zdjecia tego i jeszcze jednej zeczy ktora powinna cie zainteresowac. Ze szczerym bolem w sercu zycze szybkiej renowacji . Pozdrawiam
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

żyłkę testowałem , ale od jednego zastrzału odchodzi mi 10 linek , co oznacza że przyklejone jedna pod drugą dadzą 7 mm !!!!!! to 1/5 całej jego długości ..... nie da rady, nylon is nylon :lol: . Udało mi się jakoś poskładać ponownie roztrzaskany model, naprawiłem olinowanie. Dorobiłem dziś także osłonę silnika, jutro mam w planach sam silnik ...
czekam nadal na fotki może dziś jeszcze coś wstawię ....
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

ObrazekObrazekObrazek
no są pierwsze fotki, walczę z nimi od rana bu wstawić na forum ... :x
jak widać jeszcze sporo pracy.... choć w tej chwili model wygląda już znacznie lepiej, ma wszystkie elementy szkieletu i osłonę silnika, kolejne zdjęcia będą, gdy stanie na kołach i będzie mógł zamachać śmigiełkiem
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
Grzegorz Nowak (W)
Posty: 242
Rejestracja: wt cze 03 2003, 23:47
Lokalizacja: Łódź-Wieluń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Nowak (W) »

nooooooooo!!!!
cacuszko, Panie!!, koniecznie musisz się z nim na jakiejś Sjeście Modelarskiej odmeldować....
a tak BTW, to kiedy <ostatnio> w Zgierzu taakie słońce było, hę? ;-)
nie każdy święty garnki lepi
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

zamelduję się w wawie we Wrześniu. Dziś właśnie dostałem rozkazy od Szefa mojego ;) mam nadzieję że też się wybierasz ?
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

No no no o to wlasnie mi chodzilo ;-) slodziutkie to , sie lezka kreci w oku. Tak sie przygladam i przygladam i powiedz sam czy te szachownice sam malowales ?? bo wlasnie zaopatrzylem sie ostatnio w farbki biale i czerwone, przeznaczone wlasnie do tego. Nie probowalem jeszcze malowania ale to co ci wyszlo jest perfekcyjne. :shock:
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

tak malowane były ręcznie, na kilka etapów. Szablony (z taśmy klejącej) i areograf ... pędzlem bym nie próbował, choć raczej dla tego że nie mam wprawy w operowaniu nim. :-? , osobiście nie jestem specjalnie z nich zadowolony, wyszły zbyt "soczyste" kolorki, "cza" będzie przybrudzić ...... :D
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

i jeszcze 2 fotki :
ObrazekObrazek
Robi się : Zenit HMV 1:250
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

wygląda rerererewelacyjnie :D:D:D:D

gdybym cos takiego probowal zrobic to te linki by mnie zabiły chyba.... SUPER! :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

prawdę mówiąc to na fotkach dopiero połowa olinowania, w tej chwili jest tego już znacznie więcej a pozostaje mi jeszcze olinowanie ruchome, czyli wszystko co miało poruszać stery .... :) rajstopy mi się śnią po nocach ;-)
Robi się : Zenit HMV 1:250
ODPOWIEDZ