[diorama] Czeczenia

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Nom tez jestem za przemalowaniem pustakow, brudzenie bedzie bardzo dobre, jak najwiecej i w roznych odcieniach, nie tylko ten jeden szary. Pomysl o jakis zaciekach na scianach, tam gdzie odpadl tynk. Moze jakies druty zbrojeniowe wystajace. Moglbys tez poprobowac (ale to juz dziubanina) i powstawiac pozbijane szyby z sztywnej folii. Ja bym jeszcze potem widzial przy chodniczku jakas latarnie polamana albo powyginana. Z jeden balkonik tez mozna rozp.......ruc ;-) . Ogolnie pomysl wysmakowany. ;-)
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
kojotl
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 14 2005, 16:53
Lokalizacja: z nad morza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kojotl »

Co do brudzenia, to ciekawy efekt daje rzadki lakier z popiołem. Takim zwykłym, papierosowym. Ameryki pewnie nie odkryłem, no ale dopóki się nie zaproponuje to się nie dowie :)
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

o tym nie slyszalem :) w takim razie ide zapalic i pozbierac popiol ;-)
kurde....a rzucac mialem... jak sie mnie mamuska spyta "miales rzucac. czemu jeszcze nie rzuciles?" a ja odpowiem "bo musze miec duzo popiolu do brudzenia modeli" to już w ogóle zwątpi... hehe ;-)

pustaki juz przemalowane..suszą sie :D niedlugo wrzuce fotki :) jak na to patrze to wyglada lepiej :) ten czerwony jakos sie gryzł z obrazem badz co badz wojennym..za kolorowy byl...

mam jeszcze jedno pytanie.. zamierzam na tym budynku powiesic jakis plakat... zeby go "urozmaicic".. bo te puste sciany jakies takie nijakie a przeciez pozostałosci plakatu zostac mogly... i teraz tak... rosyjski plakat chyba raczej niezabardzo... no bo skad? zreszta nawet gdyby przylepili.. to mieszkancy ktorzy rosjan raczej nie lubia pewnie by sie go pozbyli... a moze sie myle? jesli ktos cos wie to piszcie bez skrepowania :)

Pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Może jakąś reklame pepsi czy coca-coli :?: :lol:

Ale ciągle stoje za tym, zebyś kupił sobie pastele ;-) . Zdrowe są przynajmniej :D :!: Tańsze, chyba ze kupujesz fajki na sztuki... I przydadzą Ci się we wszystkim. Poza tym na więcej starczają ;-)

Pozdro
Mateusz Mathea
Obrazek
Awatar użytkownika
kojotl
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 14 2005, 16:53
Lokalizacja: z nad morza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kojotl »

Co do tego popiołu, to pamiętaj że cała rzecz odbywa się za pomoca lakierowania. Więc to raczej zabieg końcowy. Po lakierowaniu niewiele już narobisz :) No i proponuje na czymś popróbowac wcześniej. Poza tym uwaga : nie dawaj za dużo popiołu. Zawsze można nałozyć parę razy, a zetrzeć się nie da zbytnio. Sposób? Na pędzelek nabierasz niewielką ilość lakieru rozrzedzonego chociażby nawet rozpuszczalnikiem, następnie na samą końcowkę pędzelka nabierasz niewielką ilość popiołu. Nakładasz, dobrze rozprowadasz i się cieszysz ;P

UWAGA : Do tej pory skutecznie prowadzilem tą metodę jedynie na drewnie :) Innych powierzchni nie próbowałem.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

A może by flage Czeczeni zawiesic na scianie?
Obrazek

Pozdrawiam
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

przemalowałem pustanki na bardziej pustakowy kolor :)
przykleiłem również balkony.. oczywiscie jak zwykle musiałem sobie utrudnic zycie i przykleić niepomalowane... a potem gimnastykowac sie z malowaniem ich od srodka... o ile prosciej byloby najpierw je pomalwoac od srodka...potem przykleic... a na koncu pomalowac od zewnatrz... no ale dalem sobie rade... efekty na fotkach:
Obrazek Obrazek

z flagą pomysł calkiem dobry... możliwe ze go zrealizuje :)

z robót okołobudynkowych pozostało zmontowanie reszty kondygnacji wraz ze scianami.. odpowiednie ich pomalowanie.. zastanawiam sie nad rozrysowaniem w paincie, lub zapozyczeniem z jakiegos okretu z sieci fragmentu pokłądu, wydrukowanie i naklejenie na "podlogi"... nastepnie dorobic pare wystajacych połamanych kawałków desek... i podłoga moze wygladac ciekawie... narazie jest biała... ale kto to widział keidys w zyciu biała podłoge?bede jeszcze musiał dorobic kawałek dachu... bo to zwienczenie budynku ktore jest obecnie, jest po prostu nie do przyjecia...

potem jeszcze podorabiam troche zniszczonych sprzetow domowych... moze jakis kawalek szafy... stól z powyłamy...tentegoes...nowieciejakimi nogami ;-) pomyśli sie... chodzi mi po głowie jeszcze jeden pomysł na zdezelowanie wnetrza budynku... ale to potem..

mam jeszcze takie pytanko... zastanawiam sie czy w jednym z górnych okien nie umiescic jakeigos Czeczenskiego bojownika.... ale jesli go tma postawie.. to zaraz bedzie pytanie "a jak on wlazł na góre?"... drabina? bez sensu.... moze sobie to odpuszcze... chociaz byloby ciekawie....

pozdrawiam... btw...strasznie sie rozpisuje.... juz chyba czas zaczac pisac ksiązki ;-) moze to jest pomysł na przyszłe zycie? ;-)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Bradzo ciekawy temat Galwani zes sobie wybral. Jeszcze nie widzialem dioramy opartej na wojnie w Czeczenii. Co do bojownika to bym sobie odpuscil, oni bardziej chowali sie w piwnicach niz na pietrach wbudynkach i popieram wczesniejsze glosy aby tak z jeden balkon roz.......walic, i jeden balkonik mozesz troszke jeszcze naderwac. Ogolnie jak dla mnie bomba
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

super Ci idzie :lol: , może po nałożeniu brudzingu posyp wszystko delikatnie mąką , niby gruzo-tynko-pyłem ?
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Mąka może być zbyt gruboziarnista, chociaż kto wie... Najlepiej sprawdzić.
A pomysł Czeczenii bardzo ciekawy i oryginalny, a wszystko co oryginalne jest lepsze - dżinsy, kompakty, dolary... :D
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ