MAZ-543 (30-lat historii...)

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Łeee.... nikt nie miał ochoty poszperać...no to podaję odpowiedź na drugie pytanie...tym krajem jest znowu Afganistan, tyle, że wiele lat wcześniej w czasie tak zwanej „interwencji” kraju zaprzyjaźnionego, czyli ZSRR... Wystrzelono wtedy około 1000 szt. Rakiet SCUD, a właściwie ELLBRUS... niestety nie podają, z jakim skutkiem i z jaką dokładnością trafienia... hm... Se chłopaki poćwiczyli wtedy ..hihihi
Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Przynajmniej mogli sprawdzić żywotność stołu startowego w warunkach bojowych :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Dzień dobry Kat... hihihi widzę że odrobiłeś lekcje....no... no.... hm....:-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweł Dziubek
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 11 2005, 18:26
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Dziubek »

Witam Cię Grzesiu.
No, nareszcie dałeś jakiś znak życia. Cieszę się z tego powodu. A wracając do malowania to nadal mam dylemat - jak to jest z tymi szchownicami. Są na kabinie czy ich nie ma?????????

Co do modelu Dragona. Tak, niestety środkowe kabiny mają się nijak do oryginału. Ale to jedyny model i koniec.

Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

No...Paweł są ... Ja jednak będę obstawał przy wariancie, że w liniowych jednostkach ich nie było... Były w jednostce gdzie służył Mariusz.... Jednak nie posiadam żadnych zdjęć z szachownicą....zdjęcia Polskich wyrzutni mam „niestety” tylko z numerami bocznymi...(są wstawione w wątku...) W jednostce gdzie służył Kierownik także nie było namalowanych szachownic. Pewne odstępstwa o których rozmawialiśmy wcześniej (tzn. szachownice na kabinach...) mogły się pojawiać z propagandowych powodów od lat 80 – tych.... Zalecenia dla Układu Warszawskiego były jasne (żadnych znaków przynależności państwowej....za wyjątkiem parad, defilad, i wizyt mediów...czyli propaganda....), ale po rozpadzie ZSRR, nikt tego już nie pilnował.....
Czyli możesz wybrać MAZ z „defilady” albo MAZ z okresu „zimnej wojny” ........

Tak zupełnie z innej beczki, niedawno otrzymałem coś na styl „rocznika” uzbrojenia lądowego ZSRR i Rosji , no i nie powiem miałem lekkie zdziwienie typami uzbrojenia wymienianymi przez autorów (praca zbiorowa...) , a mającymi być na wyposażeniu naszego wojska.... jak zrobię skany to powstawiam niektóre.... Zadziwienie gwarantowane.....
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Paweł Dziubek pisze: Co do modelu Dragona. Tak, niestety środkowe kabiny mają się nijak do oryginału. Ale to jedyny model i koniec.

Pozdrawiam
Paweł
Czy aby na pewno? Chyba, ze myslisz jednoskalowo.

gulus
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Hm... „jednoskalowo”...? to teraz ja mam zagwozdkę...hihihi
Gulus... mam prośbę, no, nie to żebym się opóźniał... ale miałem przy ciężkawy dzień... no jakoś straciłem wątek tej „jednoskalowości”..... hm...??

Chyba że....??? zemściłeś się za ten Afganistan... hihihihihi
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

O.... I jeszcze jedna hybryda MAZ-543... hm.... ciekawe czy spróbujecie odgadnąć, co to...i skąd to..... :-)

Obrazek

:idea: :idea: :idea: :) :) :)
Karol Szupryczyński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol Szupryczyński »

Pakistański Shaheen 1. Dziwna kombinacja - na podwoziu Maz-a chiński DF-15/M9, który jest z kolei (podobno) skopiowanym Perszingiem. Pakistańczycy władowali tam swoją głowicę atomową, a całość ma wystarczający zasięg, żeby zbomabardować Nowe Dehli. Straszne paskudztwo...
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Jednoskalowo to będzie 1:35, a Gulus z tego co wiem klei pancerke w 1:72. Więc wnioskuje że oprócz modelu Dragona w 1:35 znajdzie sie coś jeszcze w 1:72
Jak się myle to mnie poprawcie :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ