*[Relacja/Okręt] USS Missouri 1:200 GPM nr. 9/1998

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

W tej chwili jedyną możliwością wstawiania zdjęć jest ich hotlinkowanie z zewnętrznych serwerów, lub ewentualnie poproś admina o możliwość wstawienia ich tutaj.
cobretti
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 08 2005, 14:50
Lokalizacja: świętochłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cobretti »

Kapek . Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

OK.Jedziemy dalej, co by nikt nie mówił że nic nie robię.Otóż, tak piękna pogoda faktycznie nie sprzyja klejeniu, ale udało mi się orelingować całą nadbudówkę.Ciągle trwają mordercze prace nad ciężką artylerią przeciwlotniczą.Te działka są niemożliwe.Mam gotowe jedno i do reszty (20 sztuk) mam gotowe podstawy.Ale już nie mogę.Na razie nie ma co pokazywać.Zdjęcia będą, jak zamontuję to ustrojstwo na pancerniku (ech kiedy to nastąpi).Pozdr. wszystkich.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witam.Jak powiedział, tak zrobił.Ciężka artyleria przeciwlotnicza została ukończona.Oprócz tego, pomalowałem na czarno łańcuchy kotwiczne i je wkleiłem.A najlepsze jest to, ze podczas robienia zdjęć i biegania wkoło modelu uszkodziłem dźwig :twisted: Muszę go poprawić.Ok.Pozdr.I powoli widać koniec modelu.Ale o tym w następnym odcinku....


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sie 09 2005, 14:51 przez kapek, łącznie zmieniany 1 raz.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

no i jest zajefajnie.

Pozdr kolego
michał
Awatar użytkownika
Pciuch
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 10 2005, 11:35
Lokalizacja: Koluszki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pciuch »

Kapku powiedz mi jak ty robisz te zdjęcia, że ani jedno nie wyszło ci ostre jeśli nie masz takiego obiektywu to zrób zdjęcia z troszke wiekszej odległości a potem kadruj, bo wiecej szczegułów widać na serwecie niż na twoim modelu.

Model wyszedł Ci fajnie, ale niestety niewiele widać z tych zdjęć :cry:
Pozdrawiam Pciuch :lol:

"Musashi" 1:300 - 70% (przerwa w budowie :(. )
Cutty Sark
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Wreszcie :D Budowa USS Missouri została zakończona dnia 08.08.2005 r. o godzinie 20.45.O godzinie tej podniesiono oficjalnie banderę i okręt wypłynął na półkę :lol: Została do zrobienia jedynie jeszcze podstawka (to w najbliższym czasie).A teraz cos o modelu.Budowa zajęła mi około 6 miesięcy.Model składa się z około 3500 elementów.Bandery zostały wydrukowane na zwykłej plujce.Olinowanie zrobione z żyłki wędkarskiej 0.16 mm.Na dźwig żyłka 0.10 mm.Model sklejał się jako tako.Niektóre elementy w miarę pasowały, ale niekiedy był to koszmar.Więcej przycinania niż klejenia.Ogólnie rzecz biorąc model zaliczam do udanych (przynajmniej mnie się podoba).Wprawdzie jest kilka baboli które wyniknąły z mojej winy (lub z winy projektanta).Jeśli ktoś chce, to model będzie można zobaczyć na żywo na wystawie modelarskiej w Porąbce.A teraz chciałbym przytoczyć wypowiedź jednego z forumowiczów w temacie w którym pytałem o jakość tego modelu:

"Wykonanie tego modelu to nie lada wyzwanie. Nie polecałbym go nikomu kto nie dysponuje większym doświadczeniem. Model jednak można śmiało wykorzystać w wykonywaniu modeli malowanych, czyli tam gdzie ewentualne niedokładności projektowe można poprawić."

No dosyć tego biadolenia.A teraz fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A teraz autor modelu (czyli ja) wraz ze swoim dziełem.


Obrazek
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Szczere gratulacje z powodu ukończenia budowy. :spoko:
Okręt sam w sobie jest piękny co widać również na modelu. Ma coś szlachetnego w swojej sylwetce. To oczywiście mój subiektywny osąd i ktoś się może z nim nie zgadzać. Każdy model pancernika w skali 1:200 jest bardzo trudny i pracochłonny. To opracowanie ma już swoje lata i wykonywane było jeszcze bez użycia programów rozwijających obłe powierzchnie. Tym bardziej należą Ci się słowa uznania. Wracając do modelu to odnoszę wrażenie, że "góra" jest wykonana lepiej niż "dół". Czyżby to wpływ forum i podnoszenie sobie poprzeczki w miarę postępu prac ? O zauważalnych, lekkich niedoróbkach nie piszę, bo pisałeś o nich sam i sam je widzisz najlepiej. Jestem przekonany, że przy kolejnym okręcie zaprocentuje zdobyte tutaj doświadczenie. Czy myślałeś może o przymierzeniu się do King Georg'a V-tego ?
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Gratuluję ukończenia modelu i .... no właśnie - czy ukończyłeś ? relingi w kolorze miedzi ? wydaje mi się że powinieneś je pomalować jeszcze.
Awatar użytkownika
Pciuch
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 10 2005, 11:35
Lokalizacja: Koluszki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pciuch »

GRATULACJIE.
Fajnie sklejony okręcik, wreszcie część zdjęć nabrała ostrości :wooow:
Ale relingi faktycznie jak zauważył Bundy świecą w oczy.

ps. Mi niestety 6 miesięcy nie wystarczy :(
Pozdrawiam Pciuch :lol:

"Musashi" 1:300 - 70% (przerwa w budowie :(. )
Cutty Sark
ODPOWIEDZ