*[Relacja/Samolot] Mustang III (KA 3/2006)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

Mam takie pytanko. warto jest podklejać poszycie brystolem?:-)
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Wydaje mi sie ża warto podkleić poszycie brystolem, bo aż lepiej sie taki kadłub trzyma w łapach. Robi sie masywniejszy :) to oczywiście koncept Marcina podpatrzony na czarnym, tyle że ja zostawiam orginalne sklejki.

Ukasz nie panikuj, Mutaf to Twój 2(?) model, a mój 20 :zeby:

Żeby na pisaniu się nie skończyło, kilka zdjęć:

Obrazek

lewa strona po częściowym wikolowaniu szczelin

Obrazek

prawa jeszcze bez wikolowania i widać ze wpadający cień podkreśla kartonowość kadłuba

Obrazek

spód też ładnie zagrał, skromny tuning sie znalazł ;-) powycinałem dziury w komorze kółka tylnego (Laszlo zrobił tak samo w swoim, a konstrukcja komory chyba taka sama)

dziękuje Adminowi za porządeczek.

pozdrawiam
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

ja mam pytania co do tego wikolowania

1, czy "Total Vikol" jest dobry czy zaopatrzyć sie w coś innego?
2 Vikol po "wylaniu" z tubki ma takie grudki, ale po rozmieszaniu np. wykałaczką jest już jednolity. W jakiej postaci nanosićgo na szczeliny (grudki czy nie)
3. Po nałożeniu klej jest biały, ale po przetarciu palcem staje się bezbarwny. Zostawić go w postaci białej, czy przetrzeć wikol na łączeniu segmentów?
4. W moim Hurricanie po nałożeniu vikolu na szczelinę i przetarciu palcem, to po wyschnięciu szczelina dalej pozostaje taka sama jak przed wikolowaniem.

pozdrawiam i przepraszam za kłopot
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Bartas -
przede wszystkim nie Wikol, bo brudzi (zostają smugi pod światło) - to tylko zbiorcze określenie. Pisałem o tym w moich relacjach (w relacji z Hurricane'a pokazałem pojemnik z klejem) - to się wypełnia Pattexem - uszlachetnioną wersją Wikolu, która nie brudzi. Nie robi się tego poprzez mazanie palcem, tylko igłą lub czymś ostrym wypełnia się gęstym klejem same szczeliny, zaś nadmiar trzeba szybko zetrzeć (wzdłuż szczelin) - potem powtórka aż do skutku.
TAD
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

ok dzięki Tad.
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Ja to robię zwykłym wikolem (zielony z Pionek). Smugi zostają jak mówi Tad ale tylko wtedy gdy przesadzisz z naniesieniem go na szczeline. Mi igiełką udaje sie w miare ok a potem palcem szybko zacieram i też jest git :) z patexem to musze spróbować.
Bartas pisze:przepraszam za kłopot
no co Ty...przecież od tego jest to forum...jak będziesz mial pytania to wal śmiało, tu albo na priv.

Jeszcze wracając do rastra, to nie jest taki uciążliwy, chyba że sie go ogląda z takiej odległości :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

JAAAAAAAAAKIIIIIIIIIIIIIIII GUUPIIIIIIIIII RASTEEEEEEEEEEEEEEERRRR!!
:haha:
Łojeżukolczasty, chłopaki toż to paranoja jakaś jest. Ja się dopiero z interneta dowiedziałem, że jest coś takiego jak raster, a widzę , że tu doktoraty na ten temat powstać mogą . Zwłaszcza jak ktoś pracuje dla konkurencyjnej firmy. Cudem jest myślenie korporacyjne w branży papierowych modeli. :haha:
Ja mam tylko pytanie czy w innych firmach nie ma takiego strasznego, dużego, potwornego rastra-rastera? Czy to tylko przypadłość wycinanek ze Stegny, tak straszna jak kwadratowe włazy?

Pytania i głupoty powyższe należy uważać za "retoryczno-rotacyjne" i prosić mi wypada Pana Admirała o usunięcie ich wraz z ulotnieniem się C2H5OH z mojego organizmu, co zapewne nastąpi w okolicach niedzielnego wieczora.

PS. Grabciu, podziwiam Cię za cierpliwość w prowadzeniu relacji i "rastrowe" poczucie humoru :haha: . O umiejętnościach mówić nie będę, bo i po co ;-)
ZŁO SQUAD
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Grzechu szczerze mówiąc nie wiem za bardzo do kogo ta aluzja, bo Piter przecież żartował :) Mi raster wcale nie przeszkadza, chyba że na zdjęciach ; )

Bartas możesz porównać teraz prawy bok.

Obrazek


i wycinek ze zdjęcia wyżej:

Obrazek
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 335
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Grabciu - estetycznie to wygląda :) A czy retuszujesz jeszcze po szpachlowaniu wikolem czy juz nie ? Wydaje mi się, że nie, ale może się mylę ...
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

dzięki Graciu za to powiększenie :D Po tym wikolowaniu widać porą różnicę :D Jako, że dzisiaj skończyłem sklejać kadłub w Hurricanie pojade kupić ten Pattex i zobaczymy co z tego wyjdzie :D

pozdrawiam
ODPOWIEDZ