[relacja] "KURSK" - Fly Model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

vaR
Posty: 15
Rejestracja: ndz lut 18 2007, 23:05
Lokalizacja: koło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vaR »

Kolego co do tej tektury i twoich mek z nią nie dziwota karton po butach to zregoły zwykła odpadowa tektura podatna na uszkodzenia i rozwarstwiania. Jedyna słuszną jest TEKTURA MODELARSKA ogolnie bezproblemowo dostepna w sklepach modelarskich<MODELIK GPM itp> ceny 1zl za format A4 cos takiego no powiedzmy ze duzy według mnie jest idelna Co do modelu o coż Panie Kalif :)) ładnie Pan walczy model napewno wymagajacy spooooroo pracy i doswiadczenia podziwiam i uwaznie sledze zycze powodzenia :))
pokson
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 27 2007, 17:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pokson »

hehe co do tektury to jestem ciekawy ile jej poszlo do "zbudowania" tego monstrum:) od dawna mam "chrapke" na ten model ale troche przeraza mnie jego rozmiar... to chyba najwiekszy model statku podwodnego jaki kiedy kolwiek wyszedl... moze by tak powiekszyc to monstrum 2:1 :> tylko ciekawe kto by to skleił:)
Awatar użytkownika
Rak92
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 12 2005, 15:03
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rak92 »

Pokson o ile dobrze zrozumiałem miałeś na myśli skalę 1:2 - 2 razy mniejszy od oryginału( czyli 77m) :?: Model w skali 2:1 miałby bagatela 308m :shock:.
pokson
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 27 2007, 17:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pokson »

Własnie mi chodziło o skale 2:1 tylko w takim wypadku jak coś takiego wydrkować to by był największy problem. hehe ile wtedy by tektury poszło:) ehhh niestey to są tylko takie moje marzenia zeby kiedyś coś takiego wykonać, raczej nie do zrealizowania. Kalif mam prośbę czy mógł byś zrobic zdjęcie poszycia, chciał bym zobaczyć jak wyglądają te kostki anachroniczne czy jakos tak to sie nazywa. Tak z ciekawości jakiej długości sa te torpedy? Powodzenia w klejeniu. Jak dobrze mi sie wydaje jesteś 1 jak nie jedyną osobą na tym forum która porwała sie na ten model. Wszyscy trzymamy mocno kciuki no i czekamy na zdjęcia:>
Kalif
Posty: 14
Rejestracja: śr gru 27 2006, 23:26
Lokalizacja: Katowice-Murcki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kalif »

Pokson:
"Kostki anachroniczne"... hmmm.
Oto fragmenty poszycia:
Obrazek Obrazek

Torpedy powiadasz ? W tym modelu nie ma torped. Zapewne za torpedy wziąłeś wyrzutnie rakiet. Mają one ~11,5 cm.

Zdjęcia wkrótce.
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

Cześć!

Piękny okręt, więc model powinien wyjśc równie piękny :D
Czym sklejałeś szkielet? bardzo fajnie wyszedł.
Ja z reguły szkielecik superglutem, ale w takim kolosie to pewno setki superglutów musiałbym zużyć, hehe :lol:

Pozdrawiam i zaciskam kciuki! :pice:
matifcb
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 09 2006, 17:32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matifcb »

ile taki model kosztuje ?
bayern ist Meister
Awatar użytkownika
izi
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 02 2006, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: izi »

Kalif
Posty: 14
Rejestracja: śr gru 27 2006, 23:26
Lokalizacja: Katowice-Murcki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kalif »

Phantom:
Części na tekturę przyklejałem klejem roślinnym w sztyfcie. Potem arkusze z naklejonymi częściami leżakowały kilka dni pod obciążeniem z książek.
Po wycięciu, szkielet sklejałem Pattexem (klej do drewna), który dał mi twardą i sztywną spoinę.
Cały szkielet sklejałem na raty. Najpierw górna połowa, potem przedział wyrzutni i następnie dolna połowa. Poszczególne etapy przedzielone były okresem schnięcia.
Kalif
Posty: 14
Rejestracja: śr gru 27 2006, 23:26
Lokalizacja: Katowice-Murcki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kalif »

Skleciłem pierwszą wyrzutnię rakiet. Niespodzianek tutaj nie było.
Dekiel zrobiłem ruchomy. Oś zawiasu z druciku, podobnie jak ramię siłownika, które steruje deklem.
Tutaj części składowe wyrzutni:

Obrazek Obrazek

Wyrzutnia sklejona:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Z ciekawości zrobiłem jedną rakietę i sprawdziłem jak pasuje :

Obrazek Obrazek

Teraz do zrobienia mam 23 razy to samo.

A tutaj jeszcze zdjęcie dla prasy :D :

Obrazek
ODPOWIEDZ