Diorama Mundzia - Czwarty element - Figurki

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Moja wersja:

Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Oldman bomba prosze o wersje hires
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

:lol: :lol: :lol: :lol: Dobre........ Ciekawe co z tego wyniknie na samej dioramie.......


Pozdrawiam ;-)
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Ale se jaja robią... :lol:

Po kolei:
- kwestionowane nakrycia głowy są z zestawu, wczoraj pomierzyłem i stwierdziłem, że trzymają skalę,
- dioramka ma mieć powierzchnię zamkniętą w prostokącie o wymiarach 20cmx40cm - planowo,
- dotychczasowe projekty forumowiczów są zbyt ogólnikowe (no może poza Krzyśkowym - zaszalał sobie w szczegółach... :lol: ) - więcej szczegółów panowie, więcej szczegółów, 80% rozwiązania aż się rzuca w oczy... :lol: ,
- Robercie - jakoś się ustawi, w końcu mają jakieś druty :lol: . A tak przy okazji - CUDOWNE błotko Ci wyszło... :chytry:

:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Hm, 22 chłopa, czołg, kibelwagon i motorek na obszarze 7 na 14 metrów... Mój pokój ma 4,5 na 5... Idę po piwo, bo mi wyobraźnia szwankuje...
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Ja nie będę się bawił w zgadywanki...... poczekam już na finał.


Pozdrawiam. ;-)
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć zx....1. Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Że się nie zmieści? Zmieści, zmieści... :lol: Poza tym napisałem, że "planowo". Czyż nie?

Trochę matematyki z zakresu szkoły podstawowej:

- powierzchnia PzKpfw 35(t) - 10,04 mkw (4,9x2,05),
- powierzchnia BMW R75 - 4,15 mkw (2,4x1,73),
- powierzchnia Kubelwagena- 5,98 mkw (3,74x1,6),
- powierzchnia zajmowana przez ludziki 11 mkw licząc po 0,5 mkw na łepka,

Razem daje to 31,17 mkw. 7 m x 14 m to 98 mkw. Zatem sprzęt i ludziki zajmują 31,8% powierzchni planowanej. Reszta może być na drogę, krzaczki, drzewka i inne pierdółki, które przyjdą do głowy w trakcie ubierania... :lol:

Trochę wiary w Mundzia, trochę wiary... :lol:

P.S.: Sam sprzęt zajmuje powierzchnię odpowiadajacą 20,17 mkw, zatem bez specjalnego ustawiania zmieściłby się zx...1 w Twoim pokoju. A 22 ludków też by się zmieściło, gdyby ich upchać w czołgu, Kubelwagenie, motórku i na podłodze. Jeszcze znalazłoby się miejsce na śpiwór dla Ciebie... :lol:
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Witam. Że się zmieści to nie wątpię. Ilu o studentów w Maluchu jechało? 17? A może to w Garbusie było? Mniejsza z tym. Jeśli chodzi o koncepcję, będę strzelał: banda Germańców ustawia się do pamiątkowego zdjęcia, podchodzą do tego jak do roboty za 850 zł netto, czyli luz i tumiwisizm, a ten co się przechadza zgarbiony nie chce wleźć w obiektyw. A może nadchodzi pora posiłku? Nie chce mi się wymyślać, ciężki tydzień miałem i mam powieki jak pokrywy włazów do czołgu, a rano muszę wstać przed piątą. Co by to nie było to i tak będzie fajne. Pozdrawiam.
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Piszesz zx...1, że co by to nie było, i tak będzie fajne. No i właśnie tu jest szkopuł. O ile chodzi o modele i figurki, to jakoś mi to jeszcze wychodzi. Szał to nie jest, ale wstydzić się aż tak bardzo, to też nie ma czego. Tak myslę. Ale podstwa dioramy? Hmm..., pierwszy raz robię w życiu i mam poważne obawy, co do końcowego rezultatu. Sam układ, to przyszcz. Mam przemyślany. W końcu trochę czasu minęło od położenia "stępki" pod Pierwszy element. Poza tym naoglądałem się setek (może nawet ponad tysiąc) dioram w sieci, żeby sobie popodglądać różne techniki wykonywania elementów pokrycia terenu. Wiesz - krzaczki, drzewka, drogi, trawka i wiele innych. Łeb od tego wszystkiego pęka jeszcze przed wykonaniem, to jakie będą reakcje organizmu, jak się człowiek weźmie do roboty? Na razie nie chcę nawet o tym myśleć. Zasuwam przy modelach. Potem się zobaczy co dalej... :twisted:

Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Edmund_Nita pisze:Łeb od tego wszystkiego pęka jeszcze przed wykonaniem, to jakie będą reakcje organizmu, jak się człowiek weźmie do roboty?
Jak ja się biorę za jakąkolwiek robotę, to mi się organizm broni i usiłuje usnąć ewentualnie inaczej wykręcić.

Powodzenia.
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
ODPOWIEDZ