[relacja]SKOT R3M Orlik 1/2006

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Kolejna część, relacji, tym razem zaprezentuje to, co udało mi się zdziałać w przedziale desantowym.
Na początek rozciąłem poszycie wewnętrzne(cz. 79a) na mniejsze elementy, jak sie okazało to był dobry ruch, ponieważ poszycie nie pasuje do szkieletu, we wręgach w tylnej części po obydwu stronach wycięte są "łezki" i tu pojawia się problem, jeśli chcemy, żeby pasowało w tym miejscu, gdzie znajdują się łezki to brakuje poszycia z przodu, trzeba wybrać coś pomiędzy ... Kolejna rzecz to drzwiczki, trzeba się troszkę pobawić z zawiasami (mi zrobienie 4 zawiasów zajęło ok. 1,5h) trochę jest to bez sensu, ponieważ nie przewidziano koloru na drzwiczki od strony silnika, więc otwierane drzwiczki to zbędny "bajer". Dużo cierpliwości przy kształtowaniu wymagała cześć 79g (osłona mechanizmu przeniesienia napędu - pod żółtymi drzwiczkami). Do tej pory udało mi się zrobić tyle, reszta to w zasadzie prawie same "pudełka" i trochę drucików. Oto fotki:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

To tyle na dziś, kolejne fotki nie szybko jak sądzę ze względu na czasochłonność kolejnych elementów...

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Kolejna aktualizacja szybciej niż sie spodziewałem, stosunkowo szybko udało mi się uporać z prawą stroną przedziału desantowego. Było to dość monotonne, ze względu na powtarzalność elementów ale efekt w miarę mnie zadowala :) Nie ma się co specjalnie rozpisywać, podczas sklejania kolejnym elementów aparatury radiowej czyli tzw. "pudełek" dopracowałem swoją technikę ich klejenia ;-). Tak to wygląda na fotkach:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Przykleiłem już wręgę z prawej strony i tutaj UWAGA !!! Gdyby ktoś kleił ten model w przyszłości, nie przyklejajcie poszycia wewnętrznego bocznych ścianek kabiny, ja przykleiłem a przed przyklejeniem wręgi i tak musiałem tamto oderwać i przykleić do wręgi a następnie wkleić na swoje miejsce razem z wręgą. Poszycie wewnętrzne owej ścianki w miejscu przewidzianym na drzwi powinno wystawać poza obrys wręgi tyle co czarna "uszczelka" po zadrukowanej stronie. Mówię o tym dlatego, że nie widać tego w instrukcji...

No koniec jeszcze jeden element(93b), którego sposób zaprojektowania bardzo mi sie nie podoba. Moim zdaniem mimo dokładnego kształtowania ciężko to przyzwoicie skleić, tym bardziej że oklejka jest zbyt krótka żeby okleić te 2 zaokrąglone ścianki. Po drugie przy zaginaniu z jednej strony (w miejscu przejścia koloru jaśniejszego w ciemniejszy) powstanie półokrągła krawędź, która w moim mniemaniu nie wygląda to najlepiej...Ja ten element rozciąłem, podkleiłem zaokrąglone ścianki kartonem i okleiłem "górą" oklejką zrobioną z zapasu koloru, jest to ten element doklejany do ostatniej skrzynki...
Obrazek

Lewa ścianka jest bardziej urozmaicona, więc pewnie zajmie trochę więcej czasu, w dodatkowo zaczyna sie szkoła, należy się spodziewać zwolnienia relacji..

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Czas na kolejną aktualizacje...
w weekend pogoda nie rozpieszczała, więc przysiadłem do modelu i w efekcie ukończyłem wyposażenie lewej ścianki przedziału desantowego, w efekcie przedział mam już praktycznie skończony, zamknięty, rozpocząłem już oklejanie poszyciem, bałem się tego ale narazie idzie dobrze, bez niespodzianek. Na fotkach wygląda to mniej więcej tak:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
cimoszek
Posty: 92
Rejestracja: wt maja 29 2007, 21:17
Lokalizacja: olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cimoszek »

Podoba mi się to co robisz .... i dalej będę śledził Twoje relacje gdyż mogę się z nich czegoś nauczyć

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Niestety jestem zmuszony zawiesić relacje. Dalszy ciąg relacji nastąpi po maturze...zupełnie nie mam czasu na klejenie, przykro mi musicie uzbroić się w cierpliwośc.

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
cimoszek
Posty: 92
Rejestracja: wt maja 29 2007, 21:17
Lokalizacja: olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cimoszek »

szkoda i zycze powodzenia na maturze..:)
Awatar użytkownika
stazi
Posty: 132
Rejestracja: śr lip 14 2004, 22:40
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stazi »

Enzo nie łudź się... Po maturze wcale nie ma więcej czasu.
Jeśli myślisz że na studiach będzie lżej to muszę cię rozczarować:-P
Tak więc klej chłopaku. Nauka nie zając- hehe- nie ucieknie:-D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
elvis
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 06 2005, 8:12
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: elvis »

Zależy czy się idzie na studia uczyć czy studiować :)
ODPOWIEDZ