*[Relacja/Okręt] SSBN Delta III class

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Witam.

plany do wykonania modelu znalazlem bodaj na stronie submarine.ru, korzystalem rowniez z materialow z adresow podanych w tej relacji.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Poniżej przedstawiam foto niemal ukończonego modelu Kalmara.

W momencie wykonywania zdjęć, nie była jeszcze zamocowana pokrywa luku na szczycie kiosku. Nie wykonałem również rakiet R-29.

Cały model został jednolicie pomalowany czarną farbą w spreju(duplicolor, o czym wspomniałem poprzednio), dodałem również nieco rdzy oraz zacieków, aby nieco uplastycznić ogólny wygląd modelu. Nie zdecydowałem się na czerwony(?) kolor kadłuba poniżej linii wodnej-tak samo jak w projekcie Szczuka. Brak mi wiarygodnych zdjęć, a skoro nasz ORP "Orzeł" jest cały czarny to również Szczuka i Kalmar może być.

Ostatnie foto przedstawia oba moje projekty-prezentują się godnie. Do końca roku dołączy do nich USS Ohio (Modelik), U212 (własny projekt), oraz prawdopodobnie ORP Orzeł(własny projekt) wg planów z Modelarstwa Okrętowego-wszystkie w skali 1:200.
U212 powstał już w wersji surowej-maleńki i łatwy do złożenia, dopracowania wymaga jedynie front kiosku, który ze względu na swój kształt jest wyzwaniem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Varran
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 16 2007, 21:00
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Varran »

Kiedy i gdzie można się spodziewać wydania tego modelu? Przyznam szczerze że Twoje projekty robią ogromne wrażenie.
Jesteśmy otoczeni?!
Wspaniale!!! Możemy atakować we wszystich kierunkach!!!
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Varran pisze:Kiedy i gdzie można się spodziewać wydania tego modelu? Przyznam szczerze że Twoje projekty robią ogromne wrażenie.

Thx, ale w rzeczywistości są to bardzo proste wycinanki - na poziomie MM, w podobnej jakości zresztą.

Kalmar miał się ukazać w jednym z czasopism, w maju, ale z powodu zbyt dużej objętości arkuszy nie dojdzie to do skutku. Ale obserwuj rynek pod kątem np Modelarstwa Okrętowego - powinno pokazać się coś równie ciekawego.

Może jakieś wydawnictwo się tym projektem zainteresuje? Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Varran
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 16 2007, 21:00
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Varran »

Szkoda, po cichu liczyłem właśnie na Modelarstwo Okrętowe, że po świetnej Szczuce wyda też świetnego Kalmara, ale też dziwne że inne wydawnictwa jeszcze się zastanawiają, bo ładnie łatasz dziury tematyczne wśród modeli okrętów podwodnych.

Powodzenia w kolejnych projektach łatających tą dziurę no i ze względu na wydawców podciągam jeszcze raz ten wątek do góry ;)
Jesteśmy otoczeni?!
Wspaniale!!! Możemy atakować we wszystich kierunkach!!!
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Varran pisze:Szkoda, po cichu liczyłem właśnie na Modelarstwo Okrętowe, że po świetnej Szczuce wyda też świetnego Kalmara, ale też dziwne że inne wydawnictwa jeszcze się zastanawiają, bo ładnie łatasz dziury tematyczne wśród modeli okrętów podwodnych.

Powodzenia w kolejnych projektach łatających tą dziurę no i ze względu na wydawców podciągam jeszcze raz ten wątek do góry ;)

Całość tzw UW (underwater warfare) w moim wykonaniu już się kończy. Do dostępnych na rynku USS Ohio, 688, okrętów projektu 941 i 949 dołączył mój 971, dołączy (oby) 667, 877 i U212. To główni przedstawiciele współczesnych konstrukcji - choć brakuje np francuskiego Rubisa, brytyjskiego Trafalgara i Vanguarda. Szkoda też że nie mam dostępu do planów Astute - to byłby hit!
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Ładna bryła modelu. Chciałbym, aby przed wydaniem modelu zostało poprawione malowanie aby przypominał on prawdziwy okręt.

http://www.pravda.ru/photo/report/gun-1619
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Weź pod uwagę, że na podlinkowanym zdjęciu jest inny okręt czyli RPKSN pr 667BDRM Delfin. O ile wszystkie foto Delfina jakie znalazłem w sieci pokazują tak właśnie pomalowany okręt, to Kalmara takiego znaleźć nie mogłem. A te foto które mam nie pokazują okrętu z linią wodną. Być może nie była malowana, być może była, ale uległa "wytarciu" - malowanie stoczniowe w przypadku okrętów bazujących w bazach północnych wytrzymuje do pierwszej przeprawy przez lód.

Ale jeśli jakikolwiek wydawca zażyczy sobie takiego a nie innego malowania - to będzie. Aktualnie pr667BDR jest poprawiony, tzn ma część podwodną pomalowaną na kolor brązowo-czerwony, jako jednak prawdopodobny.
ODPOWIEDZ