B-24 D LIBERATOR PSP MM11-12/88

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

wiatrakowiec
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 27 2006, 12:04
Lokalizacja: Gniezno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatrakowiec »

Będą i następne foty , lecz muszę podciągnąć trochę budowę by uniknąć przerw w tej pseudo relacji(zdjęcia robie trochę wcześniej by pokazać je w odpowiednim czasie postępu prac) .
Co do grubych linij ,to po lekkim retuszu giną i nie psują estetyki modelu, poza tym, jak pisałem wcześniej ,zależy mi na utrzymaniu oryginalności stylu modelu , dlatego na pewno nie będę go malował w całości.Jutro pokażę (mam nadzieję) jeszcze trochę drobnicy.
Obejście jest metodą gdy rozwiązuje problem.
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Pokazuj, pokazuj, bo jest, na co popatrzeć. Jeżeli dotrzesz do końca w takim stylu to naprawdę będzie wypasiony model.
Swoją droga ciekawy sposób na siedzenia, trzeba zapamiętać i wykorzystać w odpowiednim czasie.
Pozdrawiam :pice:
wiatrakowiec
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 27 2006, 12:04
Lokalizacja: Gniezno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatrakowiec »

Miała być drobnica lecz nie poszło i pokazuje to:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdro
Obejście jest metodą gdy rozwiązuje problem.
Awatar użytkownika
BERP
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 22 2005, 9:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BERP »

Cześć

Mam pytanie czy waloryzacja poszycia nanoszona jest za pomocą aero, jeżeli tak to, jakiej firmy farb używasz czy też wszystko to zasługa suchego pędzla.
Na zdjęciach widać drastyczne przetarcia moje kolejnie pytanie, czym je traktujesz by po kolejnym jak przypuszczam wyszlifowaniu nabrały odpowiedniej gładkości i stanowiły dobre podstawy do wspomnianego retuszu?

Z góry dzięki za info.

Mam nadzieję, że dociągniesz do końca, bo całość na pewno będzie się okazale prezentował.
Powodzenia :)

Joł
Awatar użytkownika
belfast
Posty: 168
Rejestracja: czw lut 21 2008, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: belfast »

Witaj:) fajnie Ci to wychodzi:) ale mam nadzieję że to iż pokazujesz segmenty kadłuba nie oznacza że zrezygnowałeś z wnętrza?? to by była wielka strata:) pozdrawiam:)
P.S. czekam na więcej:)
wiatrakowiec
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 27 2006, 12:04
Lokalizacja: Gniezno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatrakowiec »

Witam.
Wnętrze będzie na pewno wyposażone (ale powoli to nie piekarnia :lol: )
Model retuszuje aerografem (farby PACTRA rozcieńczone wodą),model po sklejeniu kolejnych segmentów maluję aerografem kilkoma warstwami lakieru półmatowego DOMALUX rozcieńczonego rozpuszczalnikiem EKO 1
następnie szlifuję w celu zniwelowania szczelin między segmentami (czasem dość mocno szlifuje co skutkuje zatarciem druku) następnie kilka warstw lakieru i retusz natryśniętą mocno rozcieńczona PACTRA i znów jedna warstwa półmatu DOMALUX i to na tyle jeśli chodzi o wykończenie powierzchni segmentów.Aerograf to stary produkt z ZSRR zasilany powietrzem ze sprężarki lodówkowej.
Obejście jest metodą gdy rozwiązuje problem.
ODPOWIEDZ