[Zapowiedź] MI-24D AH

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Dajcie już spokój z tymi szachownicami, to zaczyna być śmieszne.
Co nowy model, to źle, że bez szachownic.
Może Mi-24 byłby najpiękniejszy w malowaniu z Iraku? Wolne żarty...
Mam sklejone poprzednie wydanie, i nie sądzę, by jakiekolwiek inne malowanie lepiej pasowało, do tego, moim zdaniem najpiękniejszego śmigłowca.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Prowokacja masońska jako żywo :razz: A propos lubię modele w malowaniach pochodzących z kraju producenta sprzętu wojskowego. Dawać Mi-24 ASAP!!
Never shall I fail my comrades
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Szachownicowemu lobby mówimy głośne NIE!!!
Modele mają być w najlepszych malowaniach, a nie byle jakich, aby polskich.
Jeszcze raz się powtórzę, Mi-24 w afgańskim kamo to najlepsze malowanie tego śmigłowca. I nawet jak to będzie tylko poprawione poprzednie wydanie, będzie ono wydarzeniem.
Jak skleiłem poprzednika ponad 10 lat temu, stwierdziłem, że nic lepszego w kartonie nie stworzę i się za jakieś głupie plastikowe pojazdy zabrałem...
p.s. Taki Jak-1 lepiej by wyglądał w podniecającym malowaniu 1PLM, czy tak, jak go Haliński wydał?
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Mikele
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 16 2006, 21:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mikele »

JaCkyL pisze:Mi-24 to ikona wojny w Afganistanie, żadne inne malowanie niż sowieckie. Każde inne jest profanacją, nawet polskie, bez względu na lokalny patriotyzm...
A mi tam z moim patriotyzmem dobrze, z kolei szacunku dla ZSRR u mnie brak, więc pozostanę przy swoim zdaniu, że chętnie ujrzałbym ten model z szachownicami ;) Z profanacją wspomnień ZSRR u mnie problemów niet ;) więc kolega wybaczy, że mam takie zdanie, a nie inne ;)

pozdrawiam

ps. @Sicore - i bynajmniej nie narzekam, że model zły, bo znająć jakość tego wydawnictwa zły to on nie będzie, chciałbym Mi-24D w malowaniu czterdziestego dziewiątego i taka moja opinia. A malowań wszelakich Mi-24 ma wiele, kto posiada monografię z serii "Biblioteka Magazynu Lotnictwo" mi przytaknie.
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Każdy z nas ma upodobania, którymi kieruje się przy wyborze modelu i jego barw. Dla mnie biało czerwona szachownica i to co sobą reprezentuje znaczy dużo więcej niż najładniejsze malowanie. Na sklejenie modelu trzeba poświęcić przynajmniej kilka miesięcy, dlatego jest ważne żeby skojarzenia jakie przywodzi na myśl były pozytywne. Nie każdy jednak musi myśleć w taki sam sposób i mieć takie same upodobania.
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Ciekawi mnie czy skóra użyta do obicia foteli załogi jest koszerna? Może najlepiej sklejać modele sprzętu wojskowego obowiązkowo ze szpuntami tudzież goździkami w każdej z osobna lufie, wszak do tego służą. Zresztą podział na lepszych i mniej lepszych patriotów to nasza cecha narodowa, ja w każdym bądź razie nie czuję się gorszy "gdyż się nie opowiadam" za szachownicami na siłę, na wszystkim. Kontrowersyjne czy też nie, nie toleruję kołtuństwa i mesjanizmu, odrobinę dystansu i uśmiechu.
Never shall I fail my comrades
Mikele
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 16 2006, 21:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mikele »

"Zresztą podział na lepszych i mniej lepszych patriotów to nasza cecha narodowa"

A to ciekawe zdanie, bo mnie to z kolei nurtowało, że nam, Polakom, zawsze tak łatwo przychodzi wypominanie sobie nawzajem czegokolwiek ;)

A jeśli wyrażenie własnej opinii na jakiś temat, czy też chęci sklejenia takiego czy innego modelu to kołtuństwo, to jakoś sięz tym faktem będę musiał pogodzić ;)

ps. a dystans zawsze w cenie ;)
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Sicore w pełni Ciebie popieram !

...to tak jak z tymi T-34. Co wydanie, to z obowiązkowym napisaem "Rudy 102". Nuuuda...

Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Kolejny raz nadziwić się nie mogę . Tekst będzie kontrowersyjny .

Przy wyborze modelu zawsze kierowałem się konstrukcją , ciekawymi rozwiązaniami technicznymi , nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi , charakterystyczną bądź niespotykaną sylwetką oraz tym podobnymi walorami .
Schemat i kolorystykę malowania zawsze traktowałem jako sprawę drugorzędną , oznakowanie wskazujące na przynależność narodowościową jako całkowicie trzeciorzędną ( trzymając się jednak zasady następującej : jeśli to możliwe zachować oryginalne oznakowanie aby można się było domyśleć kto daną konstrukcję wymyślił , zaprojektował i wykonał ) .
Po raz kolejny jednak się przekonuję że o oznakowania można toczyć boje , można czuć się patriotą , lub powinno się czuć wstyd że się nim nie jest (?) ...

Nie wydaje mi się aby umieszczenie na modelu orzełka lub szachownicy podniosło jego wartość jakościową . Dlatego zawsze malowanie i oznakowanie traktuję jedynie jako "opakowanie" modelu , zawsze najważniejsza jest "zawartość" . Tak właśnie myślę i tak patrzę na modele , czego sobie nadal a Wam od teraz życzę .
Pozwoli to oszczędzić powtarzających się i nie prowadzących do niczego utarczek słownych .

Wujek .

P.S. Malowanie i oznakowanie w tym przypadku jest dokładnie takie jakie być powinno . Doświadczeni wojownicy afgańscy mawiali : " My się nie boimy Rosjan , my się obawiamy ich helikopterów ." ( a mieli na myśli właśnie ten ) .
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Mikele sklejenie modelu, a wyrażanie wielce ksenofobicznych poglądów to dwie różne sprawy, jesteśmy ludźmi nie narodami 1st. Wybacz, nie zamierzam dyskutować na ten temat, savoir-vivre chociażby nakazuje. Wybacz nie miałem zamiaru Cię urazić.
Ech znaleźć miejsce na poważną dioramę, stworzyć, postawić i nie składać po kątach gdyż metraż. Ten modelik byłby pierwszym elementem. 1:33!! :-)
Never shall I fail my comrades
ODPOWIEDZ