Relacja z budowy: Ford Aeromax- plastik

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

gulus pisze: Nie wiem jak wygąda bok tej ciężarówki, ale chyba jest to gładka powierzchnia?
No właśnie sęk w tym że powierzchnia naczepy jet karbowana, tak jakby z czesci blachy lub jakieś panele nie bardzo wiem jak to wytłumaczyc, w kazdym razie ma mnóstwo wypustków itd. Dlatego chciałem sie dokładnie dowiedziec cos o tych preparatach i jak ke używać.
gulus pisze: Inna sprawa to nałożenie takiej, chyba ponad 40 cm kalki
No niestety, jedna część takiej kalki ma aż 44 cm :cry: dlatego ciągle dręczy mnie myśl o tym że przyjdzie czas kiedy bede musiał ją nałożyc :)

P.S. Dzięki za rady gulus!! :spoko:
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

Radek Zamość pisze:A zrobisz takie "malowidło" jak na zdjęciu :?: Jak zrobisz to automatycznie dołączysz do klubu kosmitów na forum ;)
Nic tylko..... :haha:

A tak poważnie to myślałem o jakimś własnym projekcie malowidła, troszke mniej skomplikowanego niz te oryginalne :) Ale raczej tym razem jeszcze sobie chyba daruje :)
Awatar użytkownika
Radek Zamość
Posty: 135
Rejestracja: pt cze 20 2003, 10:52
Lokalizacja: Zamość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Zamość »

:mrgreen:
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Przy takiej kalkomani radziłbym jednak pociąć ją na mniejsze kawałki i nakładać je oddzielnie. O ile płyny pod spód kalkomanii to przeważnie woda z octem, to płyn na kalkomanię się przyda. Odradzają płyny Humbrola. - inni modelarze.
Kalkomania po zwilżeniu ją płynem zachowuje się dziwnie. O ile nigdy tego nie robiłeś, to się nie przestrasz, kalkomania będzie wyglądała na strasznie pomarszczoną, jakby umierała. Nie należy wpadać w panikę tylko zostawić na następny dzień. W większości przypadków wszystko się wyrównuje i wygląda jakby rysunek został namalowany na podłożu.
W tych nielicznych przypadkach, gdy fragmenty kalkomanii pozostaną pomarszczone trzeba delikatnie igłą lub nowiutkim, ostrym skalpelem naciąć dany fragment i dać kolejną dawkę płynu na kalkomanie.

gulus przynudzający
Obrazek
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

No właśnie nigdy nie bawiłem sie ani tak dużymi kalkami, ani tymi wszystkimi specyfikami do tego!! Takze kazda rada jest dla mnie w cenie!!
Dzieki gulus :!:
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

Witam po małej przerwie! :)
Mam wreszcie kilka fotek jak to wszystko wygląda. Są to niestety na razie foty wyprasek żeby każdy mógł to zobaczyć. Potem jak bede kleił też postaram sie na bieżąco pokazywać jak postępują prace, lecz aparat mam tylko okazyjnie (tzn. jak poprosze kolege to pożyczy na chwile) :) takze mogą być pewne opuźnienia!

A narazie zapraszam do oglądania :)

Model jest dość potężny, w sumie jest tego aż 15 kratek!! Także jestem mile zaskoczony ilością :) Wypraski są bardzo ładnie zrobione. Chrom na częściach położony też bardzo ładnie. Nadruk na kalce dokładny...no...i chyba na razie tyle moge powiedzieć :)
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

Wypraski:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sty 05 2004, 18:32 przez koniu_1, łącznie zmieniany 1 raz.
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

I następne...
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sty 05 2004, 18:33 przez koniu_1, łącznie zmieniany 1 raz.
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

I jeszcze kilka :)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sty 05 2004, 18:35 przez koniu_1, łącznie zmieniany 1 raz.
koniu_1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: koniu_1 »

...
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn sty 05 2004, 18:36 przez koniu_1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ