[GALERIA]Liebherr 954 Litronic 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Witam
b_milek pisze:Interesuje mnie jak uzyskałeś taki zabrudzenie kół i gąsienic, całej tej sekcji napędowej.. ładnie to wyszło, można powiedzieć że to jedno z pierwszych brudzeń które pasuje do skali.
Do brudzenia użyłem następujących materiałów:
różnego rodzaju fugi do płytek ceramicznych ze względu na ich bardzo niską ziarnistość w moim przypadku to beżowa i brązowa, kleju BCG, farbek malarskich akrylowych do cieniowania w kolorach siena palona, ochra żółta, umbra palona i umbra naturalna.

Czynności jakie wykonałem przy wykonywaniu:
-nałożenie fugi rozmieszanej według instrukcji jej użycia, z tą różnicą że użyłem kleju BCG bo z wodą stawała się zbyt krucha i odpadała z modelu
-za pomocą pędzelka uzyskałem odpowiednią fakturę na tzw. dziobaka czyli stukaniem włosiem o nałożoną masę pod kątem 90 stopni
-po wyschnięciu wszystkiego (schnie dość szybko) mocno rozwodnionymi farbkami akrylowymi użyć można do tego aerografu bądź jak ja to zrobiłem pustej buteleczki od kremu do opalania z takim atomizerem(sprayem, aerozolem jakoś takoś się to fachowo nazywa)
dzięki temu można uzyskać mgiełkę która łagodnie opada na model w odróżnieniu od strumienia z aerografu pod dużym ciśnieniem
poniżej obrazek o co mi chodzi
Obrazek
-czynności powyższe można powtarzać do zadowalającego efektu

Mam nadzieję że mój sposób się przyda komuś przy papraniu swoich modeli
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2152
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 152

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

draccus pisze:...po wyschnięciu wszystkiego (schnie dość szybko) mocno rozwodnionymi farbkami akrylowymi użyć można do tego aerografu bądź jak ja to zrobiłem pustej buteleczki od kremu do opalania z takim atomizerem(sprayem, aerozolem jakoś takoś się to fachowo nazywa) dzięki temu można uzyskać mgiełkę która łagodnie opada na model w odróżnieniu od strumienia z aerografu pod dużym ciśnieniem
Dobrze zrozumiałem? Rozpylacz z buteleczki z pompką ręcznie sprężającą powietrze, do której wlałeś mocno rozcieńczony akryl? Brzmi (dla mnie) sensacyjnie, muszę koniecznie wypróbować.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Tylko trzeba uważać i spryskiwać zaimpregnowany karton pomalowany wcześniej farbą emaliową lub lakierem bo może się trochę zwichrować i można sobie narobić kłopotu elementy które ja spryskiwałem zostały nasączone glutem więc woda ich nie powyginała.
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
Awatar użytkownika
adweb87
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 04 2012, 15:31
Lokalizacja: centralna Polska - Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adweb87 »

Odświeżę trochę temat, ale tylko i wyłącznie dlatego że jest tego wart. Brawa za projekt :!:
Ukłony adweb87
Dewiza: Ex navicula navis (Z łódeczki łódź)

"Rzeczą żołnierza jest stworzyć dla Ojczyzny piorun, który błyska, a w razie potrzeby - uderzy" Marszałek J. Piłsudski
ODPOWIEDZ