[R] Pt47 -- Projekt własny -- czas na parę

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rosynant
Posty: 130
Rejestracja: pn lip 17 2006, 18:43
Lokalizacja: Mysłowice
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rosynant »

Tak. Oficjalnie na PKP był używany jeden kolor czerwieni, wspomniana już czerwień karminowa, natomiast w rzeczywistości, zwłaszcza od lat osiemdziesiątych, z tą czerwienią bywało różnie.
Pozdrawiam!
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Heinrich koło duże nie jest ostatecznie pomalowane, co do małego jest skończone tylko ten kolor mi nie odpowiada, bo to taki naprawdę żywy kolor czerwieni, farbka Tamiya X-7 jak ktoś chce zobaczyć jak ten kolor wygląda. I koła są jednokolorowe.
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Jak chcesz mieć dobrą czerwień, to zainwestuj w Humbrola Matt 60 i Satin 174. Wymieszaj w proporcjach 70% H60 i 30% H174.
Możesz lekko psiknąć lakierem satynowym, bo kolor może być matowy.
Ja tak malowałem swoją Ol49.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Jeszcze jedno, czy koła miały taki sam kolor? Robert znalazłem odpowiedni kolor w farbkach Vallejo jest to 70908 dokładnie taki RAL 3002, a ponieważ lubię te farbki, cały Kraz nimi był malowany, tak więc chyba nie będę się bawił w mieszanie.
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

b_milek pisze:Jeszcze jedno, czy koła miały taki sam kolor? Robert znalazłem odpowiedni kolor w farbkach Vallejo jest to 70908 dokładnie taki RAL 3002, a ponieważ lubię te farbki, cały Kraz nimi był malowany, tak więc chyba nie będę się bawił w mieszanie.
W tym mieszaniu to chodziło tylko o to, aby nadać lekkiego połysku farbie, ale skoro lubisz vallejo, no to pewnie.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Precyzyjny mam pytanie, na czym wzorowałeś się robiąc swoje koła, do Pu29, widzę podobieństwo do kół dla Pt47, lecz widzę też parę dość dużych różnic. Spoglądając na rysunek techniczny, ni w ząb nie mogę dojść do tego, które są prawidłowe, co do moich to jestem pewny, że to nie do tego parowozu. Przerobić się ich za bardzo nie da, aby odwzorować takie jak powinno być. zaprojektować własne i dać do wycięcia, tez mija się z celem, ponieważ prawdopodobnie, taniej wyjdzie zakup tych odlewanych z Twoich wzorów. Mam małą zagwozdkę co z tym zrobić. Moje koła prawie skończone i teraz albo je tak pozostawić i poddać lekkiemu uaktualnieniu lub nic z nimi nie robić, za jakiś czas pokaże fotki. Czy ktoś może mi powiedzieć czy takowe koła były kiedykolwiek w jakiejkolwiek Pt47, może w pierwszych egzemplarzach ??
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu, ja mam rysunek koła z większa przeciwwagą, stąd różnice, u precyzyjnego trzy koła są prawidłowe, lecz to czwarte powinno mieć (wnętrze koło) trochę większe średnice tej masy metalu ;P
Tutaj to dokładnie widać. Porównajcie dokładnie 2-gie z 3-cim

http://www.parowozy.com.pl/april2008/37.jpg
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Wynika to z tego, że jest to oś zestawu napędnego (czyli tego do którego dochodzi korbowód) pozostałe są dowiązane. Ta większa masa równoważy po prostu m.in. korbowód. I to też jest reguła :)
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Nie bardzo wiem o jaką średnicę tej masy metalu Ci chodzi, ale jeśli masz na myśli przeciwwagę (taki księżyc blisko obręczy), to u mnie jest tak jak na ty Twoim zdjęciu, w drugim 1, 2 i 4 kole mniejsza, w kole 3 większa.

Na tych zdjęciach moich kół widać dokładnie różnicę, inne są też wzmocnienia w pobliżu czopa do mocowania wiązara.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

średnica koła do sworznia dla korbowodów, średnica obwodu zewnętrznego, nie samego otworu. przyjrzyj się dokładnie zdjęciu z linkia, który umiliłem. chyba że to takie złudzenie.
ODPOWIEDZ