Foto relacja - Semafor świetlny półsamoczynny w skali G 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Ja polecam papier Color Copy od Mondi. Jest dość drogi i lubi się rozwarstwiać, ale jest bardzo gładki, nie strzępi się zanadto i występuje w kilkunastu gramaturach. Rozwarstwianie można ograniczyć przez pomalowanie wydruku lakierem w spreju (atrament z drukarki Canon nie rozpuszcza się od lakieru).
kamilus67
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 03 2013, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamilus67 »

gargo,
Swoją drogą dodam, że chyba brakuje drucików-obręczy spinających) mocujących wysięg do słupa.
Owszem brakuje, zapomniałem tego dorobić przy kończeniu, ale zamierzam je dodać ponieważ to kategoryczny błąd :)

Papier faktycznie strasznie się rozwarstwia. Na razie mam dosyć dużo papieru technicznego w zapasie i go własnie wykorzystuje na "kształcenie ręki", a później na pewno zastanowię się nad kupnem tego od Mondi, Color Copy.

PS. dziś doszła już mata i skalpel AK-3 i zrobiłem już dzisiaj nim karzełka manewrowego więc za niedługo opublikuję zdjęcia :)
[...] musicie być jak dwie szyny kolejowe, które zachowują między sobą taką samą odległość na stacji początkowej, w połowie drogi i na stacji końcowej. Nie pozwalajcie, aby wasza miłość się zmieniała, żeby rosła na początku albo malała w środku - to zbyt ryzykowne. Tak więc, po euforii pierwszych paru lat macie utrzymać tę samą odległość, tę samą trwałość i tę samą funkcjonalność.”
Paulo Coelho (z książki Zahir)
kamilus67
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 03 2013, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamilus67 »

Ostateczne prace zostały wykonane przy tym modelu:
- dodałem elementy mocowania wysięgu
- zamontowałem tabliczkę identyfikatora femafora

Kupiony zestaw nożyka i maty :)
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
[...] musicie być jak dwie szyny kolejowe, które zachowują między sobą taką samą odległość na stacji początkowej, w połowie drogi i na stacji końcowej. Nie pozwalajcie, aby wasza miłość się zmieniała, żeby rosła na początku albo malała w środku - to zbyt ryzykowne. Tak więc, po euforii pierwszych paru lat macie utrzymać tę samą odległość, tę samą trwałość i tę samą funkcjonalność.”
Paulo Coelho (z książki Zahir)
ODPOWIEDZ