[R] Tiger Moth KK [Koniec]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2067
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 111

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

...Tylko zdjecia beznadziejne. Niewiele na nich widac, poza tym ze jest na nich jakis Tiger Moth.
Jedno nawet zniklo z hosta, pozostal tylko pusty link.
Moglbys sie bardziej przylozyc, jezeli chcesz sie pochwalic ukonczonym modelem.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

W tym cały sęk, jak to mawiali panowie w kabarecie, zdjęcia jedynie komórką, tyle dałem radę wyciągnąć, chciałem je potem trochę poprawić na foto wiadrze inaczej wykadrować itd, ale nie można było zapisywać dokonanych zmian :/ Po długich walkach udało się zmienić na czarno białe dwa zdjęcia i na więcej nie starczyło mi nerw :). O złapaniu jakichś szczegółów nie ma za bardzo mowy, bez lampy ich nie widać, a z lampą są prześwietlone. Tu widzę ratunek w photoshopie, będę musiał się z nim przeprosić. Właśnie widziałem ten link teraz rano i już poprawiłem, natomiast wczoraj po wrzuceniu kodów w jednym wypadku pokazywało z kolei inne zdjęcie :).
Obrazek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2067
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 111

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No tak... Zdjecia komorka...
Temat stary jak to forum. Ile razy mozna walkowac to samo?
Tyle juz napisano o fotografowaniu. Troche dobrej woli i checi i moznaby sie czegos nauczyc zamiast wstawiac byle co i byle jak.
klik
Ale przeciez szkoda 'nerw', prawda?
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Nie mam wprawy w robieniu zdjęć telefonem, wcześniej używałem aparatu co prawda był to prosty kompakt ale wychodziło to nieźle. Brakuje mi przede wszystkim dobrego makro, i tu liczę na photoshop bo rozdzielczość jest niezła z tego aparatu, więc można się pobawić. Obiecuję poprawę, ale na pewno nie na już, bo nie mam po prostu czasu.
Obrazek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2067
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 111

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No to Ci tylko pokrotce podpowiem.
Mit nr.1 p.t. Makro.
Nie potrzeba Ci zadnego makro. Zdjec calego modelu nie robi sie w tym trybie. Sztuka polega na odpowiednim wykadrowaniu i glebii ostrosci.
Mit nr. 2 p.t. Swiatlo sloneczne.
O tym akurat nie wspomniales, ale widze ze robiles zdjecia w takim oswietleniu. Otoz mozna zrobic o wiele lepsze zdjecia w swietle sztucznym pod warunkiem ze jest ono rozproszone rownomiernie i odpowiednio dobrany jest tryb fotografowania i balans bieli.
Zdjecia ktore zrobiles przedstawiaja model zacieniony, dlatego go nie widac.
Obiekt musi byc dobrze oswietlony i najlepiej uzywac do tego celu namiotu bezcieniowego i co najmniej dwoch zrodel swiatla.
A zdjecia robione komorka zawsze beda gorsze od tych robionych aparatem, niezaleznie od rozdzielczosci. Po prostu obiektyw srednicy 3mm zawsze bedzie ograniczony w stosunku do tego ktory jest nawet w aparatach kompaktowych. Nie jestem pewien aktualnie co do obecnych mozliwosci wspolczesnych kompaktow, bo sam uzywam lustrzanki, ale wydaje mi sie moznaby zorganizowac sobie sensowny aparat za rozsadna cene i dac sobie spokoj z komorka.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dokładnie, z reguły robię zdjęcia wieczorem, z lampką z okrągłą świetlówką zakrytą kartką papieru i drugą z małym halogenem, w końcu będę musiał zorganizować namiot, mam zamiar go sobie zmontować w wolnej chwili, w tym wypadku jedynie miałem zasłonięte żaluzje co i tak zmniejszyło cienie, ale jak widać niedostatecznie. Mogłem właściwie postawić lampkę z drugiej strony byłoby trochę lepiej, tak to jest jak się człowiek śpieszy. Z kompaktami to trochę kwestia szczęścia, mój stary Kodak robił naprawdę dobre zdjęcia na swoje możliwości, natomiast nowszy Nikon to kupa jakich mało (parametry obiektywu, matrycy niby prawie takie same w obu, jedynie pikseli nieco więcej miał Nikon), w ogóle nie mogłem zrobić dobrego zdjęcia małym obiektom. Ani automat ani ręczne ustawienia nie dawały rady. Tak czy siak galerię poprawię, w miarę możliwości czasowych.[/list]
Obrazek
ODPOWIEDZ