ludzie to jest bydle jeśl macie więcej fotek to dawać

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAH
Posty: 216
Rejestracja: pn mar 10 2003, 10:01
Lokalizacja: Lubliniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JAH »

ahaaaa tzn że czołg leciał do góry
hmm ale po co mu tam było lecieć ??
"Nie śmierć rozdziela ludzi, lecz brak miłości"
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

JAH czy ty sie zgrywasz?? To jest napewno pojazd gaśniczy!! A przynajmniej tak wygląda!! Jesli sie przyjzec to napewno jest "cos" do gaszenia czegoś!! Sugerowac to mogą instalacje której wyloty umieszczone sa nad silnikami!! Aviator ma racje to chyba słuzy do gaszenia szybów!!
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
zaj bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zaj bytom »

jedno co wiadomo że to jest ruskie czyli gnoysa nie łamiotsa
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Kiedyś na tym forum gadaliśmy o tym jak to polskie ekipy przy pomocy radzieckich silników lotniczych gasiły pożar w USA. Nie chce mi się szukać tego wątku ale to jest właśnie takie ustrojstwo. Zrobiło w Stanach furorę. Na zdjęciu, wyraźnie, też jest obok jakieś wielkie ognisko.
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

E to napewno jest do gaszenia, przypuszczam że te elementy przed wylotem z przodu to coś w rodzaju świecy żarowej do zapalania, albo węże strażackie do gaszenia. A przecież plonące szyby naftowe gasi się wyłącznie poprzez wysadzenie ich w powietrze ładunkiem wybuchowym. A tutaj Wschodni koledzy mogli wymyślić coś w rodzaju "dmuchawy" której ciąg silników powodował by "gaszenie świeczek na torcie" Tak sądzę :?: Ale mogę się mylić...

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wyrwizab
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 23 2003, 22:41
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wyrwizab »

Nie bede sie wymadrzal, bo sam niewiele wiem ale z tego co mi sie kiedys obilo o uszy sprzet taki uzywany jest do gaszenia - ale raczej nie o zdmuchiwanie plomienia chodzi co o zabieranie mu tlenu potrzebnego do spalania. Zreszta na forum jest sporo "strazakow" wiec pewnie sie niedlug dowiemy. A sprzet wyglada faktycznie kosmicznie ;)
-----------------------
Pozdrawiam
Wyrwizab
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... podobną zasadę - również bazujacą na tych silnikach miały urzadzenia do tłumienia pożarów w podziemiach kopalń .
Bodajże AGH nad tym swojego czasu pracowało ... projekt został chyba zarzucony lecz chodziło o wtłaczanie gazów spalinowych które wypierały tlen z atmosfery kopalnianej ...
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Rosjanie pospieszyli nam kiedys z pomoca do gaszenia szybu w Karlinie i tez cos podobnego wtedy mieli tylko chyba nie na podwoziu :roll:
pozdrawiam
Obrazek
zaj bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zaj bytom »

ale caly czas zastanawiaja mnie te 2 wyciągniki przy obydwuch silnikach to może być potrzebne do odpalenia i patrac na rozmowy to moglo wypierać tle z otoczenia
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Mi to wygląda na dysze podajace piane (lub jakis inny środek gasniczy) w strumien gazów wylotowych silnika!! Dzieki temu srodek gasniczy moze byc podany z duzej odległosci lub na duza powierzchnie!!
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
ODPOWIEDZ