[R] FSO Syrena 105 Bosto 1:25 Modelik

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 239
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 25

Re: [R] FSO Syrena 105 Bosto 1:25 Modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Dziękuję za miłe słowa :)

Faktycznie szkoda tego przodu. Właśnie to co wyróżnia ten samochód zostało zaprojektowane praktycznie w taki sposób że można modelu nie skończyć lub rzucić na niego masę szpachli. Z tego co kojarzę ( nie mam teraz wycinanki pod ręką ), ale nawet autor surówkę modelu zaszpachlował dla uzyskania lepszego efektu. Ja po swoich bojach z Żukiem i jego konstruktywnych uwagach od kolegów, postanowiłem skleić model w standardzie ( chociaż w tym przypadku aż prosi się o wyszlifowanie krawędzi i machnięcie farbą.

Osobiście z każdym dniem Syrenka podoba mi się coraz bardziej i jestem w pełni zadowolony z uzyskanego przeze mnie efektu :)
Myślę że następny wpis będzie już ostatnim w relacji i ukazującym galerię zestawu :)

Pozdrawiam,
Karol
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 239
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 25

Re: [R] FSO Syrena 105 Bosto 1:25 Modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Witam,

Jestem mile zaskoczony, że Bośka trafiła na "zdjęcie tygodnia" :oops:
Czuje się wyróżniony co jeszcze bardzie motywuje mnie do jak najlepszego wykończenia zestawu. :D

Pozdrawiam,
Karol
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 239
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 25

Re: [R] FSO Syrena 105 Bosto 1:25 Modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Koledzy.

Ostatni wpis (mam nadzieję :) ) przed galerią końcową. Przyczepka na ukończeniu.
Długo zastanawiałem się na dorobieniem koła postojowego. Przede wszystkim dlatego, że w tamtych czasach mało która przyczepka miała taki "rarytas". Sam pamiętam jak do Fiata mojego taty podłączaliśmy przyczepkę bez tego koła. Mimo wszystko postanowiłem je wykonać.
Oczywiście zrobiłem sobie sam pod górkę i mechanizm koła miał być ruchomy. Bez błędów się nie obyło, ale mi efekt końcowy się nawet podoba:

koło maksymalnie opuszczone:

Obrazek

Obrazek

koło maksymalnie podniesione. Oczywiście nie obyło by się bez podłączenia elektryki ( inspirację wziąłem z relacji) perfidniaka, za co z góry dziękuję
:

Obrazek

Sam rzut na podłączony dodatek do podstawy :)

Obrazek

Idealnie nie jest. Parę baboli popełniłem i przyznaję się bez bicia :) Nie mniej jednak z całości jestem MEGA zadowolony :)

A na podsumowanie całości zdjęcie, które daje mi największą satysfakcję ( co prawda na żółtym tle, ale mnie to w ogóle nie przeszkadza :P )

Obrazek

Pozdrawiam,
Karol
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [R] FSO Syrena 105 Bosto 1:25 Modelik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Dla mnie – byłego pracownika Bosmalu – ten model to taki trochę miód na serce. Mam tylko wrażenie, że przednie lampy za mocno wystają do przodu.
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
ODPOWIEDZ