[R] Pierwszy model świeżaka - BELL AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2868
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 817

Re: [R] Pierwszy model świeżaka - BELL AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Dobrze idzie.
Wloty są po prostu nie do końca dobrze uformowane. Muszą się zejść. Kleiłem Cobrę P.Mistewicza tę z 1994 r. z MM zaraz po wydaniu i mimo upływu lat nie pamiętam żadnych problemów. (Choć wtedy nie miało się żadnych problemów z niczym :haha:.)
Nie sądzę, żeby pojawiły się w chyba już trzecim wydaniu.
WiatremCzesany pisze: pt cze 19 2020, 20:56 Może za szybko chciałem to skleić
Tutaj chyba trafiasz w sedno sprawy.
Zawsze jak chcę coś zrobić szybko lub na skróty, to pojawia się jakaś niedokładność.

Swoją drogą, podoba mi się malowanie (grafika) tego modelu. Będzie fajnie wyglądać.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
WiatremCzesany
Posty: 16
Rejestracja: ndz maja 31 2020, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: [R] Pierwszy model świeżaka - BELL AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WiatremCzesany »

Witam kolegów modelarzy,

Wpis krótki, bo i za bardzo nie ma czego relacjonować, gdyż wszystko kleiło się sprawnie i pasowało do siebie jak klocki Lego 😊

Po środkowej części kadłuba nadszedł czas na belkę ogonową, statecznik pionowy, wylot spalin oraz śmigło tylne. I tutaj pojawia się pierwszy plus prowadzenia relacji na forach, a mianowicie porada kolegi "gk" na kształtowanie poszycia w kształcie litery „U” (Rozwiązuje to mój pierwszy duży problem, o którym pisałem na początku tej relacji). Zgodnie z uzyskaną poradą ukształtowałem poszycie belki ogonowej. Moim skromnym zdaniem „not bad”.

Obrazek

Obrazek

To, co mi najbardziej przeszkadza na tym etapie klejenia, to spartolone przeze mnie dokumentnie osłony wokół śmigła. Za Chiny ludowe nie potrafię jeszcze wyoblać elementów na BCG oraz sklejać „listków”; mało krew mnie nie zalała :kiler: :P No ale poćwiczę, pogrzebię w necie i może dojdę do wprawy.

Po sklejeniu wszystkiego razem model prezentuje się bardzo okazale. Malowanie oraz bryła śmigłowca bardzo przypadły mi do gustu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do następnego 😊 !
ODPOWIEDZ