[R] RWD 4 - 5 Bis

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ppfalcon
Posty: 69
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

Re: [R] RWD 4 - 5 Bis

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Czas na kolejną aktualizację:

Ogon sklejony. Udało się całkiem nieźle. Dzięki temu że rozciąłem stateczniki to udało mi się nawet wybrnąć ze wszystkich błędów jakie tam czyhały. Nawet napisy nie są aż tak bardzo rozjechane:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przyklejenie przodu i szyby było niestety dużo gorsze. Jak nie próbowałem tego przymierzyć to zawsze gdzieś wychodziła mniejsza lub większa szpara. W końcu stwierdziłem że im dłużej będę przymierzał to tylko wymęczę tą część, więc ostatecznie skleiłem jak wydawało mi się najlepiej. Dziury były duże, ale zalałem je klejem i zamalowałem. Dzięki temu nie wygląda to aż tak tragicznie, ale dobrze to też niestety nie jest:

Obrazek
Obrazek

Za to od dołu wyszło całkiem nieźle:

Obrazek

Przygotowane części pod kolejny etap, tutaj okapotowanie:

Obrazek

Oraz silnik ze śmigłem. Śmigło wyciąłem z listewki drewnianej, oszlifowałem żeby łopaty były skręcone oraz pomalowałem transparentną brązową farbą. Chyba wyszło całkiem nieźle. Niestety jak inni koledzy pisali - oś obrotu śmigła jest strasznie wypaczona w tym modelu i nie udało mi się z tym wygrać. Efekt wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj rzut na szkielet skrzydeł, bez problemów:

Obrazek

I obecny stan prac:

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2144
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

Re: [R] RWD 4 - 5 Bis

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Hi,
zrobiłbym jednak inne śmigło, to psuje efekt kompletnie…
Nie wiem, czy ci to może pomóc, ale zobacz, jak ja coś takiego robilem. Po niemiecku co prawda, ale zdjęcia w Esperatno. :D

PS
Poza tym łopaty absolutnie niewłaściwie skręcone…
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ