Okręt podwodny Akula. Wyd. GPM

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3231
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

Re: Okręt podwodny Akula. Wyd. GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

gk pisze:Rozumiem, że to tylko skrót myślowy
Chyba właśnie taki skrót mi wyszedł bo chodziło mi raczej o przytłumienie tych wszystkich bardzo jasnych i widocznych linii obrazujących wszelkie luki i klapy w kadłubie. Sam kiedyś przecież napisałem że model kartonowy powinien wyglądać jak kartonowy :D No ale są kartonowe z walorką i bez walorki i ten tamiyowski smoke miał go właśnie trochę zwaloryzować a przynajmniej tak mi się wydaje że taki byłby efekt. Może wygrzebię tego OP z Modelika z szafy bo robiąc porządki znalazłem zaginioną tralkę :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2868
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 817

Re: Okręt podwodny Akula. Wyd. GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

:haha: zaginiona tralka.
No to czekam na podwodniaka, bo sam jestem ciekaw, jak by to „tłumienie” wyszło w praktyce. Choć plącze mi się myśl, że to jakiś półśrodek nie prowadzący do niczego dobrego :roll: . Budowałem w całości malowane kartonówki i jakoś nie wyobrażam sobie korzyści wizualnych z tłumienia linii podziałów. Być może mam za ciasną wyobraźnię :mrgreen:

W plastikach daje się przy czarnych/ciemnych malowaniach jasnoszary accent panel line, ale tam linie są dodatkowo wgłębne. Wiec tutaj prawie białe linie są ok.

Kolejny już raz przeglądam tytułową galerię i mi tam się te wyraźnie widoczne luki się podobają, jako kartonowy „standard”.
Zdjęcie 3 od góry to chętnie bym widział jako zdjęcie tygodnia, bo ujęcie jest fantastyczne. No poza tapetą, czy co to tam jest :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ