Jaki aerograf i jaki kompresor

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
O_Pablo
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 12 2004, 23:11
Lokalizacja: Gliwice

OSTRY Uważaj !

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O_Pablo »

No chyba jednak jesteś bogaty. W http://www.mar.sklep.pl/php/pokaz.php?pid=127 możesz kupić to samo co w GP Hobby za ponad stówę taniej. Poza tym Z GP Hobby (jeżeli chodzi o sklep internetowy) mam jak najgorsze doświadczenia.

Co do Mar szukaj w dziale promocje pompka + aerograf za 447 zł - nic już za wysyłkę nie płacisz a pomkę dostaniesz pojutrez od daty zamówienia (zapraszam do mnie na prezentację).

Paweł[/list]
Pozdrawiam jak Zawsze
Paweł
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Obrazek

Mam tę sprężarkę z aerografem Atlantis 200 ( dysza 0,2 mm). Niestety jeszcze nie wypróbowałem z farbami, tylko na sucho. Pracuje nie zbyt głośno, autoamtyczny wyłącznik po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia. Brakuje mi regulacji ciśnienia, a nie mam zamiaru jak O-Pablo przerabiać (brak zdolności).


gulus
Awatar użytkownika
O_Pablo
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 12 2004, 23:11
Lokalizacja: Gliwice

E no Gulus nie mów!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O_Pablo »

E no Gulus nie mów że brak zdolności tylko czasu albo gotówki. Zawór redukcyjny w marze to 62 zł + dwie końcówki ->1. przejściówka 1/4" na 1/8" z gwintem zewnętrznym 2. końcówka na wężyk 1/4" na 6mm (gwint zewnętrzny tak jak poprzednio) obie końcówki za ok. 6zł. I ok 1/2 odziny roboty. Wygląda to wówczas mniej więcej tak jak na linku, który zapodałem. Wnet pojawi sę obok silnika, albo pod zbiornik wyrównawczy.

Pozdrawiam
Paweł
Pozdrawiam jak Zawsze
Paweł
Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

O.S.T.R.Y ... ciężko się w wymienionej przez Ciebie kwocie zmieścić .
Jeśli jesteś początkującym modelarzem i interesuje Cię zakup kompletu kompresor + aerograf , bez przerabiania , dokupywania czegoś i kombinowania , spróbuj zawierzyć zdroworozsądkowemu podejściu Wujka .
Na zakup powyższych zbierałem pieniążki przez parę lat .
Kupiłem rzeczy sprawdzone i solidne i jak tylko możliwe tanie .
W celach malowań prywatnych na początek nie kupuje się sprzętu dla profesjonalistów .
Kupiłem kompresor REVELL model Gamma / tłokowy , wydajny , cichy , z regulacją ciśnienia , manometrem / - wymiary 23 cm - 20 cm - 12 cm - stosunkowo lekki .We wnętrzu również zbiornik wyrównawczy.Niczego dokupować nie potrzeba . Cena z rabatem wynosiła 571 PLN ,
Aerograf Aztek 1000 S - łatwy w obsłudze / stała regulacja szerokości strumienia , dzięki długiej dżwigni sterującej łatwa regulacja ilości powietrza , zbiorniczek z możliwością przekładania na prawą i lewą stronę i sporej pojemności / ... cena 150 PLN .
Jest możliwość dokupienia końcówki/dyszy do malowania super cienkich kresek .

Niczego nie trzeba przerabiać i o nic się martwić . Wszystkie "przejściówki" są .

Innych propozycji z pewnością bedzie jeszcze mnóstwo bo temat poruszany niejednokrotnie . Decyzja należy do Ciebie .

Wujek Andrzej ...
Ostatnio zmieniony pt sie 13 2004, 23:48 przez Wujek Andrzej, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
O_Pablo
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 12 2004, 23:11
Lokalizacja: Gliwice

No to Wujek przepłaciłeś!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O_Pablo »

No to Wujek przepłaciłeś! Azteka 1000S możesz w wysyłkowym sklepie kupić za 97 zł plus pobranie. A gdzie Wujek jest tam owy regulator? Nie cobym negował ino nie widzę! Ale tak między bogiem a prawdą każdy orze jak może. W podanej przez ciebie kwocie jesteś w stanie kupić i aerograf i pompkę.

Pozdrawiam
Paweł

P.S. Wujek a do śląskich tekstów najlepszy jest Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z Gliny - Janoscha.

"-Kapica kazał powiedzieć, że Stanik ździebełko zasnął, bo mu ktoś w łeb dał. Jak macie ochotę, to weźcie wózek i zabierzcie go sobie."
Pozdrawiam jak Zawsze
Paweł
Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Już drugi tekst satyryczny Pablo ... widzę . Życzę dalszych sukcesów .

Polemiki nie podejmuję ... bo mogę . :papa:
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

No to Wujek miał szczęście albo duży rabat bo w martoli ta gamma kosztuje "KOMPRESOR GAMMA REVELL aerografy/akcesoria 1161.70 ".
Też szukam jakiegoś niezbyt drogiego kompresora bo farbki mi tężeją a plastiki się w szafie kruszą. Gulus czy w najbliższej przyszłości wypróbujesz swój kompresor "na mokro" ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
O_Pablo
Posty: 23
Rejestracja: czw sie 12 2004, 23:11
Lokalizacja: Gliwice

A'propos

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O_Pablo »

Ja Wujka bardzo przepraszam jak go uraziłem.
Sam mam AZTEKA 1000S i też go przepłaciłem (125zł). Nie zmienia to faktu że w sklepach internetowych jest obecnie dostępny po 97 zł.
Co do pompki - mam pompkę ATLANTISA 1000 obrazek w poście GULUSA. Kupiłem ją aby zastąpić agregat lodówkowy, który raz że pluje olejem ( nie idzie wyodrębnić oleju z powietrza podawanego przez to draństwo - więcej na forum PWM). Kupiłem toto cudo za 318zł wraz z takim aerografem za normalnie za 40zł aby nie ponosić kosztów przesyłki. Aerograf dałem córce). Sam maluje pIWATĄ w niemieckim wydaniu i od czasu do czasu rzeczonym AZTEKIEM.
Spostrzeżenia mam takie pIWATA daje lepszą powierzchnię i ma więcej możliwości regulacji a przy tym w sumie wychodzi taniej (ok.150zł). AZTEK jako aerograf jednofunkcyjny z założenia jest gorszy, choć jego utrzymanie (czyszczenie) jest znacznie prostrze i mniej czasochłonne. Niestety aby móc w malowaniu uzyskać różne efekty trzeba dysponiwać kompletem dysz (średnia cena 1 szt. ok 40 zł). Wychodzi więc, że jest to aerograf droższy.
Rzeczony kompresor jest kompresorem tłokowym nie membranowym jak ten drugi ATLANTIS w obudowie zbliżonej do prostopadłościanu. Jest przez to nieco głośniejszy ale jak zauważył GULUS da się wytrzymać.
Przeróbki, które dokonuje u siebie mają na celu jedynie poprawić charakterystykę pracy owego ustrojstwa NIE SĄ KONIECZNOŚCIĄ. Ich cena również nie powala, choć do niskich też nie należy - jest jednak i tak niższa od pompki Revella, którą dysponuje Wujek Andrzej.

Reasumując kompresor ATLANTIS 1000 i pIWATA w sklepie internetowym www.mar-sklep.pl to 447zł. Za przesyłkę nic dodatkowo nie płacisz a sprzęt w przeciwieństwie do GP Hobby dostajesz na 3 dzień, a nie za 3 tygodnie.

Tyle w tym temacie,. Więcej nie piszę. Jak wujka uraziłem jeszcze raz przepraszam. Jeszcze jedno tą pompką dysponuje wielu modelarzy w polsce. Więcej się o niej rozpisywałem na forum PWM.

Paweł
Pozdrawiam jak Zawsze
Paweł
Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Nie czuję się urażony , nie musisz przepraszać Pawle ...

Jedno mnie tylko niepokoi . Czyżby , jak pisze Tempest kompresor Gamma zamiast przez rok potanieć ... podrożał dwukrotnie ?

Jeśli to prawda to moja propozycja bez sensu raczej .

A ja w czepku rodzony .
:haha:
ps. propozycję można uznać za niebyłą ... ponieważ Revell GAMMA podrożał dwukrotnie . Sprawdziłem . Propozycja w dniu dzisiejszym już zdroworozsądkową nie jest .
Zdjęcie usunięte . A Wujek w czepku jednak ...
Ostatnio zmieniony sob sie 14 2004, 0:02 przez Wujek Andrzej, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Aerograf i sprężarkę wypróbowałem na "mokro".
Nie udało mi się uzyskać linii o wielkości mniejszej niż 10 mm. Pewnie trzeba będzie poćwiczyć z rozcieńczaniem farby ( Humbrol 93 - gun metal). Brakuje mi zmniejszania ilości podawanego powietrza, chyba, bo niestety aerograf jest dla mnie czarną magią.
Kolejna sprawa - nie mam możliwości malowania w oddzielnym pomesczeniu, chyba przerzucę się na farby akrylowe. O ile malowanie Humbrolami jest przyjemne, to czyszczenie aerografu to makabra, czułem się jakbym coś nadużył.

gulus po nadużyciu, nie tylko rozpuszczalnika
Obrazek
ODPOWIEDZ