Skany modeli, wymiana - na ile to legalne?

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
sandalini
Posty: 13
Rejestracja: pn sty 12 2004, 19:45
Lokalizacja: z nienacka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sandalini »

stillman pisze:... że nie warto robić bliźniemu co nam samym miłe nie jest...
z tym "robieniem" to chyba róznie bywa, poniewaz to samo zródlo podaje informacje: "oko za oko..."
Pozdrówka.
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

nie to samo
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Jakś mądry kiedyś powiedział że jak będziemy stosować zasade oko za oko to w końcu caly świat oślepnie.
Awatar użytkownika
sandalini
Posty: 13
Rejestracja: pn sty 12 2004, 19:45
Lokalizacja: z nienacka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sandalini »

szelmek pisze:nie to samo
No dobra, jak zastapimy slowo "zródlo" slowem "wydawnictwo" to bedzie w porzadku?
Pozdrówka.
Jarosław Iwan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jarosław Iwan »

mam pytanie retoryczne ilu z nas urzywa tylko legalnego oprogramowania.karzdy z nas wie ile kosztuje corel czy poto szop specyjalnie spolszczam nazwy aby nie piratowac. A czy uzywając wersji czasowych wielokrotnie przeinstalowywanych jest sie w porządku. Ja niewyobrazam sobie wykonania modelu zorginału zwłaszcza ze bawie sie sięw kartonówkiw skali 1\48 a jak one są opracowane wiadomo, wole zniejszyc 33 do48 i posiedziec nad rysunkami ktlka tygodni nad przerubkami i poprawkami nisz opracowywac od nowa. Oczywiscie nie podpisuje siępod modelem jako jego ałtor .
wejsny model P37 Łoś poprawka którą czeba zrobic to przeniesc panel pilota z sierodka na lewo bo inaczej nikt by niewsiadł do kabiny opserwatora
Moze jak chcemy walczyc z piractwem zacznijmy od siebie :oops:
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Jarek,
nie chcę się czepiać ale ... "byki ryczą" w Twoich postach.
Jeta by powiedział: "... więcej uwagi!"

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

RZ i Ż to się nawet nieco inaczej wymawia... ;-)

Jeżeli ma się problem z pisownią, to dobrze jest pisać tekst w Wordzie z włączoną poprawą pisowni, a potem przenieść go na forum.

W dzisiejszych zinformatyzowanych czasach mało się czyta, a jeżeli już, to właśnie nie książki, a strony internetowe. Zadbajmy o to, by nasze strony były wolne od błędów, gdyż młodzi czytelnicy na pewno na tym skorzystają. Starsi może też.

Oczywiście dysleksja to dysleksja i podobno niewiele da się z nią zrobić. Chociaż jestem ciekaw, czy wśród dyslektyków (tych prawdziwych) są ludzie, którzy dużo czytali w dzieciństwie...

Word jednak rozwiązuje dużo problemów.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

heh... ostatnio jeden z moich txtów wkleilem do worda.... i aż mi sie czerwono przed oczyma zrobiło ;)

a ja mam do was takie pytanie... czysto teoretyczne... ot tak zeby podyskutowac bo narazie nie mam zamiaru tego robic :)

w necie jest mnóstwo modeli do sciągnięcia za free....
czy gdyby na allegro pojawiła się płyta z tymi łwasnie modelami (za free...nie skanami wydawnictw papierowych) to byliby na to chętnie?? i co myślicie o czyms takim??
cena? niewielka...pokrycie kosztów płyty iczasu poświęconego na ściągnięcie i posortowanie tego... powiedzmy 1pln za plyte+2pln za prace = 3 pln... (+wysylka oczywiscie ale to inna para kaloszy)..
na płycie byłaby zawarta jawna informacja o tym że sprzedajacy nei jest autorem danych modeli...

zapytacie pewnie komu to potrzebne skoro modele za free i kazdy moze sciagnac.... no ale jesli wziac pod uwage ze jednak sa jeszcze ludzie siedzący na modemach.... ta dla nich byłoby to opłacalne.... wyszukanie 700MB modeli kartonowych i ściągnięcie ich przez modem zajęłoby wieki i kosztowałoby fortune....

co o tym myslicie??
(pytam czysto teoretycznie.... ot tak żeby wiedziec i znac wasze zdanie na ten temat :D)
pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Galwani pisze: co o tym myslicie??
Jeżeli są za free, to czemu masz brać za nie pieniądze ?
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ehh....jeszcze raz...

plyta cd czysta- kosztuje....1 pln...
czas poswiecony na znalezienie, sciagniecie, posortowanie, wypalenie.....eksploatacja nagrywarki i tak dalej.......

owszem moglbym kilku osobom sprawic takie cos w prezencie..... ale wszystko ma swoje granice... niestety nie jestem milionerem ;(
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ