Star 66 pontonowy

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Nie wiem czy pomoge ale mam cos takiego :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Każda fotka Stara 66 mi się przyda, w necie tego bardzo mało, więc każda jest cenna:)
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Znalazlem jeszcze cos takiego ale to juz inna bajka :D
pozdrawiam
Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Okonku, nad takim czyms też kiedyś myślałem ale to już jest zupełny kosmos. Chociaż kto wie? Może następnym razem? Bo w zasadzie to takiego sprzętu inżynieryjskiego to mam zamiar troche pobudować. Ale to jeszcze odleła przyszłość. Teraz zabieram się za Stara i może uda mi się go skończyć przed swiętami.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Tak, to jest Drzonów. Adres strony poznasz klikając prawym przyciskiem myszy na tym zdjęciu i wybierając zakładkę "właściwości"
greegg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greegg »

Hm...no kilka lat wcześniej narobiłbym fotek do woli w 12 pułku w Nisku,gdzie służyłem...ech :-(.Zachowało się kilka fotek ,,mułów z baniakami'' (tak nazywaliśmy Stary z pontonami) z poligonu w Radomyślu,ale moje umiejętności skanowania są kiepskie niestety.Hm...nie masz daleko do Dęblina-wiem,że w Dęblinie istniał pułk o podobnym przeznaczeniu, co pułk niżański.Być może istnieje nadal (pułk w Nisku już nie) ,a sprzęt stoi blisko ,,płotu'' i aparat z teleobiektywem tudzież oględziny naoczne załatwiałyby sprawę...
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Greegg: jeżeli tylko masz jakieś fotki i skaner, to jakością się nie przejmuj, żeby tylko coś było widać. Najbardziej interesuje mnie pojedyńczy ponton, jaki miał kształt i wymiary, oraz to czym taki Star różnił się od normalnego, czyli cała zabudowa z tyłu i mocowanie pontonu. A w Dęblinie to chyba już mają na Starach 266, ale jak bede w okolicy to trzeba będzie zajrzeć.
Pozdrawiam
TomekPk
Posty: 62
Rejestracja: pn wrz 27 2004, 15:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomekPk »

Mylisz się Kat666 w Dęblinie stoi tego jeszcze sporo, tak jak pisze Greegg, ale fotografować nawet przez płot to bym nie polecał. Greegg jednostka ta jeszcze istnieje.
greegg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greegg »

Hm..podaj maila bo moje skany mają za duży rozmiar,a niestety nie umiem zmniejszyć fotek.
http://www.wzinz.com.pl/sprzet.html - tu są wprawdzie pontony na Starze 266,ale dokładnie tak samo wyglądały na Starze 660,tylko były w standardowym kolorze wojskowym khaki, bądź jeśli były remontowane- w kolorze farby podkładowej lub czerwonym albo rozmaitych odcieniach brązowego (nikt nie zawracał sobie głowy malowaniem baniaka po remoncie znowu na zielono - przynajmniej w Nisku).
greegg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greegg »

No faktycznie - co do fotografowania przez płot to lekko przesadziłem.No i nie wypadało mi tego proponować jako chorążemu rezerwy - niniejszym przepraszam :oops: . W Nisku Stary z pontonami stały w parku,który od drogi publicznej oddalony był o kilkadziesiąt metrów i można było gołym okiem obserwować bez żadnych reakcji wartownika. Cieszę się,że pułk w Dęblinie istnieje :) .
ODPOWIEDZ