HMS Endeavour <<FOTORELACJA z bardzo wolnego lepienia&

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Vegelus
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 03 2004, 17:57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vegelus »

To byla mieszanina roznych skladnikow po wyschnieciu dajaca bialy kolor

chyba na konraducie bylo dokladnie ze zdjeciami jak to faktycznie bylo :-)

albo tu nie pamietam
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Dzięki Vegelus, naprawdęmyślałem że to tylko jakieś uproszczenie, albo coś w tym stylu :lol: :lol: :lol:

Co do mojego modelu to zdecydowałem się po kilkunastu minutach pracy z papierem ściernym na położenie pędzlem zwykłego lakieru nitro. Efekt jest o wiele przyjemniejsz (czytaj bielszy :razz: ), ale ze zdjęciami musze jeszcze chwile poczekać. Niestety nie dorobiłem się jeszcze własnego aparatu. :cry:

Prace nad modelem idą bardzo wolno, ze względu na okropny brak wolnego czasu. :cry: :cry: :cry: Pojawia się jednak nadzieja że dojdę do porozumienia ze związkami i prace w stoczni ruszą pełną parą w przyszłym tygodniu. ;-) Wtedy również obiecuje wkleić kilka fotek.

:) :) :)
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Wczoraj ku mojemu olbrzymiemu zadowoleniu przepchnąłem odpowiednią poprawkę w budżecie domowym i oto jestem szczęśliwym posiadaczem Minolty Z3. Aparat jest rewelacyjny i robi poprostu cuda, tyle że ze mnie fotograf raczej kiepski i nie potrafie sklecić ciekawego zdjęcia przy domowym świetle, a niestety na te naturalne nie ma za bardzo co liczyć.

Ale do rzeczy...
Jak już wspomniałem wcześniej udało mi się wreszcie zamknąć etap malowania części podwodnej poszycia, niestety efekt nie jest raczej zbyt fajny. :evil:

Bardzo proszę was o opinie co o tym myślicie.
Ostatnio zmieniony pn lis 29 2004, 23:22 przez Markus, łącznie zmieniany 2 razy.
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

Markus pisze:Wczoraj ku mojemu olbrzymiemu zadowoleniu przepchnąłem odpowiednią poprawkę w budrzecie domowym
budŻecie:P
pozdrawiam
Piotr
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

:oops: :oops: :oops: Dziąki Hartmann za poprawienie mnie, mam niestety z tym poważne problemy, ale będe się starał... :oops: :oops:


W międzyczasie zdjęcie schnących po malowaniu części. ;-)
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

Markus pisze:Dziąki Hartmann za poprawienie mnie, mam niestety z tym poważne problemy, ale będe się starał...
Doskonale Cie rozumiem, sam z ortografią nie żyję w zbyt dobrych stosunkach, ale to akurat mnie zakłuło w oczy;)
pozdrawiam
Piotr
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

:oops: :oops: Oj niestety nie udało mi się dotrzymać słowa. :oops: :oops: Prace w stoczni idą jak "krew z nosa". Cały tydzień przesiedziałem głównie przy remoncie mieszkania i z uwagi na wszechobecny kurz nie za wiele mogłem skleić. :cry: Może dzisiaj coś sobie skubnę ?.:D

Gdzieś w środku tego tygodnia udało mi się popracować nad zaciekami, :roll: efekt nie jest rewelacyjny, ale myślę że trochę uratowałem ( niestety z uwagi na lepszą jakoś zdjęć mój model wiele stracił na atrakcyjności :evil: ).
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Trochę jeszcze nad tym popracowałem, ...wygląda już lepiej :razz: , ale jeszcze daleko do dobrej jakości. Najgorsze jest to poszycie dna. :evil: :evil: :evil: Nie wychodzi mi to w żadnym modelu, nie zależnie od używanej farby. Szpachlowane czy nie, wszystko jedno zawsze wyjdzie do kitu. :evil: :evil: :evil:

Ale nie będę już tego poprawiał.

Postanowiłem że tak ma zostać i koniec. Model nie jest na żaden konkurs ani wystawę a tylko dla mojej satysfakcji. Trudno, nie jest idealny, ale jak jeszcze zacznę grzebać przy tym dnie to stracę zapał i model trafi w kąt...
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

:) :) :) Wczoraj przy wielkim wysiłku udało mi się jeszcze zahaczyć o lakiernie. :) :) :)

Oto efekty położenia pierwszej warstwy... :lol:
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Cześć!
Coraz ładniejszy ten Twój żaglowiec. Miło popatrzeć.

A co do ostatniego zdjęcia ... najbardziej zainteresował mnie "wrak" Granado (właśnie go robię). Możesz zamieścić parę zdjęć?
pozdrawiam

Piotr
------------
W budowie HMS GRANADO 1:96 Shipyard
ODPOWIEDZ