*[Relacja/Kolej] Drezyna Tatra

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

No no... kibicuję Ci przy tym modelu. Pociechy przywieź od "dziadków", i znów się zamknij na klucz w pokoju ;-) . A my tu poczekamy na dalszy rozwój budowy.
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Właśnie je przywiozłem. Niestety mam teraz na karku mojego następcę. Ale o dziwo grzecznie na razie się bawi.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Podwozie częściowo sklejone schnie. Części zewnętrzne pancerza już wycięte czekają na retusz. Muszę pogrzebać w pudełku z kredkami aby dobrać odpowiednie kolory. W tle muzyka oraz opowieści syna o jego statku kosmicznym, któremu urwały się rury wydechowe (jedna wylądowała na Marsie a druga na Saturnie).

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:54 przez Tempest, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Retusz elementów pancerza prawie zakończony. Do retuszu użyłem kredek akwarelowych o numerach:

27 - zielony
29 - piaskowy
31 - brązowy
30 - brązowy

Zielony pasuje idealnie, piaskowy trochę mniej, jeśli chodzi o brązowy to najpierw użyłem koloru 30 ale wyszedł zbyt czerwony więc poprawiłem drugi raz kolorem 31.

Teraz muszę podkleić na karton to co wymaga jeszcze podklejenia i udać się do sklepu w celu zakupu chleba ponieważ moja żona tego nie uczyniła. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Przy okazji zakupię sobie jakiś złocisty napój, dzięki któremu dalsza praca wykonywana będzie z jeszcze większym zadowoleniem.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:55 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
lisu
Posty: 52
Rejestracja: pt cze 25 2004, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lisu »

Jak tam postępy w pracy ? czasu coraz mniej, czy zdażysz się wyrobić ?
Pozdrawiam moja przyjaciółke Monisie :)
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Prace z przerwami technicznymi trwają (zjedzenie kolacji, usypianie dzieci, itp). Dłubię teraz przy wózku jezdnym. Obawiam się jednak że aby projekt miał szanse powodzenia punkt 1. założeń powinien brzmieć: "Wysłać dzień wcześniej rodzinę do uzdrowiska, w niedzielę rano wstać o 6:00".
Chyba będę musiał zamienić w temacie wyraz "niedzielę" na "niedziele".

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:57 przez Tempest, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
kprzemek
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 04 2004, 16:47
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kprzemek »

A to ciekawe, gdyz wlasnie wczoraj takze po przegladnieciu wszystkich rozpoczetych modeli zabralem sie za ten model liczac na szybki finisz. Na razie mam wnetrze i z uwaga i przyjemnoscia bedze sledzil postepy prac w Twojej Tatrze. A teraz wracam do moich Tatr - tej na szynach i tej w kuflu :piwo:
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Prace przy kołach w toku. I tak jednak nie zdążę ;-)
Część 1 po wklejeniu części 2 wymaga retuszu. Pozostaje widoczna biała krawędź o szerokości jakieś 0,3 mm. Zresztą i tak tego nie będzie prawie widać po założeniu budy.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:57 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Booomm,Booomm,Booomm,Booomm,Booomm,Booomm,Booomm,Booomm,Booomm,Booomm,Booomm,Booomm.

No i nie udało się. Efekt dzisiejszych kilku godzin zmagań z drezyną widoczny na zdjęciu. Projekt zostaje więc przekształcony w "model na niedziele". W przyszłą z okazji świąt chyba dam sobie dyspensę.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:57 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
lisu
Posty: 52
Rejestracja: pt cze 25 2004, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lisu »

I tak Ci niezle poszlo tymbardziej że miałeś obowiązki rodzinne. Mam nadzije, że dokończysz ten modelik w najbliższych dniach.
Pozdrawiam moja przyjaciółke Monisie :)
ODPOWIEDZ