Ferrari 360 Modena YELLOW !!! - relacja z budowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

gulus pisze: Czy karoseria pozostanie taka jak w pudełku, czy sam ją malujesz, chocież trochę?
Raczej nie zdecyduję się na malowanie karoserii, gdyż właśnie szukałem modelu w kolorze żółtym. Boję się zepsuć, gdyz nie mam odpowiednich narzędzi, a jest to zbyt drogi model, żebym na nim eksperymentował.
Ostatnio zmieniony ndz mar 13 2005, 10:54 przez joseph77, łącznie zmieniany 3 razy.
joseph77

Do Tigera :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Zdjęcia modelu klejonego przez anglika sa perfekcyjne i bardzo mi pomogą - dzięki. Tylko, że mój nie będzie na pewno tak dobry, ale i tak mam frajdę z klejenia go.

Uff, mam nadzieję, że dale pójdzie bez komplikacji.
Pozdrawiam. :cool:
Ostatnio zmieniony ndz mar 13 2005, 10:52 przez joseph77, łącznie zmieniany 1 raz.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

modena jest piekna... kiedys bede mial taka w 1:1.....hehehe... marzenia dobra rzecz ;)

bardzo ladnie ci idzie :) a co do dzialu... przewaznie realcje z budowy umieszczane sa w new technology i manufaktura [w przypadku plastikow i innych materialow]....... albo w dziale kartonowym [w przypadku modeli kartonowych :>] .... a w tych dzialach tematycznych [samoloty, okrety itd] zwykle forumowicze zamieszczaja pytania dotyczace jakichs samolotw/okretow itp, prosby o plany i tak dalej :)) no i konkursy ;)

pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszej budowie tego bądź co bądź pieknego autka :D

chcialem znajomej podarowac model subaru imprezy... bo uwielbia ten samochod...... ale 130pln za model tamyi... no sporo raczej ;) faktycznie drogie te zabawki :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Trochę się wziąłem za malowanie, ale efekt taki sobie. Pędzelkiem to nie to samo, co spray.
Pzdr. :cool:
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 14:04 przez joseph77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dudus
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 03 2004, 10:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dudus »

No to i ja się wtrące.
Nie miej mi za złe joseph77 ale zdradzę coś z twojej prywatności.
Pracujesz jako spec od olejów podpowiedz może Galwaniemu kiedy będzie miał już taki wózek w skali 1:1 jakie ciecze ma lać do takiego silnika.
aa czerownym jeździliśmy:)
OLFA Ostro tniemy
www.dudus.com.pl
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Proponowałbym olej do sportowych modeli w klasie lepkości 10W-60, ale nie odbiegajmy od tematu :) :cool:
tiger'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tiger' »

:shock: Co to za farba na zdjęciu 4 ?
Proponuje zrobić tapicerkę kremową, mam nadzieje że nie jest musztarda po obiedzie.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

chlopaki. jak juz mnie bedzie stac na modene [hehehhee] to bedzie mnie stac na jakis autoryzowany serwis i sam nic lac nie bede ;)


co do modelu: na desce rozdzielczej porobily sie jakeis takie grudki.... moze farba ciut przygęsta?? czasem tak sięzdarza.... pozatym do malowania takich detali uzylbym na twoim miejscu cienszego pędzelka niz ten co na zdjeciu :) np "00" :) pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

tiger' pisze::shock: Co to za farba na zdjęciu 4 ?
Proponuje zrobić tapicerkę kremową, mam nadzieje że nie jest musztarda po obiedzie.
Niestety już jest musztarda po obiedzie, ale taki właśnie kolor chciałem mieć. Lubię szarości, więc maluję po swojemu.
ODPOWIEDZ