*[Relacja/Okręt] USS Missouri 1:200 GPM nr. 9/1998

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sztafek
Posty: 83
Rejestracja: wt mar 08 2005, 11:27
Lokalizacja: Brzezinka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztafek »

eee tam gulus zdaje ci się przecież wszystkie śruby są czteropłatowe, a widać to doskonale na zdięciu od tyłu.
_____________
na warsztacie SCANIA T144
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Obrazek
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Wiem wiem.Lecz gdy na sucho spasowałem te pięć płatów to mi siem odechciało.Wyglądało to jak kwiatek :twisted: (wiec trochę śmiesznie).Dałem 4 płatowe.No cóż.Jeśli kogoś to nie zadowala to szkoda.Ale jak zaznaczyłem na wstępie jestem sklejaczem a nie odtwarzam modeli dokładnie tak jak maja wyglądać.Pozdr.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

kapek pisze:No cóż.Jeśli kogoś to nie zadowala to szkoda.Ale jak zaznaczyłem na wstępie jestem sklejaczem a nie odtwarzam modeli dokładnie tak jak maja wyglądać.Pozdr.
W takim razie przepraszam i więcej się nie będę wtrącał, nawet jak zrobisz z Missouri katamarana.

gulus out
Awatar użytkownika
Sztafek
Posty: 83
Rejestracja: wt mar 08 2005, 11:27
Lokalizacja: Brzezinka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztafek »

eee no Gulus nie czepiaj się tak wszystkiego. to jest w końcu jego model i robi tak jak chce. a przecież nie wygląda źle z tymi czterema płatami
_______________________
na warsztacie SCANIA T144
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

kapek pisze:...gdy na sucho spasowałem te pięć płatów to mi siem odechciało.Wyglądało to jak kwiatek :twisted: (wiec trochę śmiesznie).Dałem 4 płatowe.No cóż.Jeśli kogoś to nie zadowala to szkoda...
ja rozumiem uproszczenia, ale to co piszesz to po prostu pójście na łatwiznę. w poszyciu dennym oprócz śrub i steru praktycznie nie ma żadnych innych elementów, więc dobrze zrobione będą świadczyły o Tobie. z takim podejściem to może wystarczyłaby jedna śruba, pół kadłuba też będzie ok [sarkazm mode off]. takie podejście źle wróży na przyszłość. do zrobienia miałeś raptem dwie śruby pięciopłatowe. o ile więcej czasu by Ci to zajęło? stań na wysokości zadania i popraw.
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

w uzupełnieniu: kto Cię goni? jakieś zawody na czas z kolegami? wiadomo, że jesteś niecierpliwy, każdy tak ma, ale w końcu dłubanie przy modelach to ćwiczenie na cierpliwość. to raz. a dwa - po co nam relacja kogoś, kto świadomie odpuszcza sobie wysiłek, w sumie niewielki? piszesz, że tak Ci się bardziej podoba, to zmień tytuł relacji, bo to przestaje być missouri. może jest tu ktoś, kto przegląda Twoją relację i się zastanawia nad zrobieniem właśnie missouri. jak myślisz, będzie go interesować relacja pokazująca nie jak rozwiązać problem, tylko jak go obejść?

dawaj posty rzadziej, ale za to pokazuj, że zależy Ci na efekcie.
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

gulus sie nie czepia tylko zwraca uwage a to zasadnicza roznica :P

pozatym wlasnie... zdaje sie ze to modelarzy domeną jest cierpliwosc? ja bym to jednak poprawil... to raptem dwie czesci... robota prawie zadna... :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

OK.Przekonaliście mnie.W sumie zacząłem nadbudówkę ale trudno.Dobrze, ze zeskanowałem sobie te elementy.Zaraz drukuję na papierze z bliku tech. i robię pięciopłatowe.Pozdr.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Witam.Ludzie nie wiem jak wam dziękować.Takie forum jest mega potrzebne.Oczywiście śruby zmieniłem.Teraz zewnętrzne są 4 płatowe a wewnętrzne 5.Trochę było kłopotów z oderwaniem ale się udało.Obecnie mam zrobione 2 piętra nadbudówki (ale jeszcze nie przyklejone).Nie mam już dziś sił.Jutro (prawdopodobnie) wstawię fotki "zmodernizowanego" napędu i nadbudówek.Pozdr.

Acha Gulus.Sorki za to.Oczywiście, ze masz prawo i nawet powinieneś mnie krytykować :!: :!: :!: .pozdr.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
ODPOWIEDZ