*[Relacja/Czołg] PzKpfw I ausf.B

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

czesc
model oczywiscie nie poszedl w zapomnienie , ale mimo to , mialem spore przestoje , spowodowane to upalem , to zbyt soczystym slownictwem nieustannie cisnacym mi sie na usta , gdy co chwile jakas mala czesc mi 'odstrzeliwala'.
kola podtrzymujace oraz haki przednie i tylnie (?) zrobilem juz wczesniej , dzisiaj zrobilem prototypowe kolo nosne.
mam nadzieje ze teraz fotki moga byc ?
czekam na sugestie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[to , jakby nikt nie mogl sie domyslec , jest 'urzadzenie' , dzieki ktoremu moge w miare prosto przykleic os i szprychy do kola]

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[ antena jest prosta , na tym zdjeciu wyszla tak koslawo]

Obrazek

Obrazek

aha , teraz prace znow stana na jakis czas , bo we wtorek wyjezdzam na 2tyg. nad morze.

aha , jak widac sporo zdjec jest w mocnym przyblizeniu , na ktorych widac maaase baboli , normalnie wiekszosci nie widac , wiec nie jest najgorzej :)

P.S
zmienilem linki na miniatury , BIG thx Jeziorek :)
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

miłego wypoczynku :D
Drobna rada, wymontuj tą antene narazie , o do montażu gąsienic i kół racze położyć ci go na plecach , bo inaczej się zamęczysz :D

a te cholerne kółka robi się dłużej niż reszte modelu więc trzymam kciuki abyś się nie poddał.
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Jak tam budowa? A może się już poddałeś ? :) Działaj i pokazuj tego Panzera.
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

poddac sie nie poddalem i nie poddam , mialem pare dni przerwy po powrocie. wczoraj probowalem wkleic szprychy do 1 z kol , skonczylo sie na b.wielu przeklenstwach :/ ale damy rade ;)
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

czesc
wreszcie sie zawzialem , i dzis skonczylem 4 pozostale [2 przednie zrobie , jak zrobie amortyzacje tychze] kola nosne. jakosc jest taka sobie , w sumie nie podobaja mi sie 2 kola. jedno [widac sporo bialego na krawedzi] nie trzyma symetrii , ale potem jeszcze sproboje je powikolowac , no i w jednym szprychy mi sie troche pokrzywily . srodek rowniez wyglada na przesuniety , ale w rzeczywistosci nie jest az tak zle.
w piatek wyjezdzam , wracam dopiero 30 , wiec znow szykuje sie przerwa w sklejaniu , ale mimo to sprobuje skleic pare ogniw robakow ;P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

No, no.... mnóstwo roboty w to włożyłeś i jest efekt. :)
I nie ma co przejmować się niedociągnięciami.... w każdym modelu jakieś się znajdzie i trzeba pogodzić się z nimi. :D
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

witam
to , ze mialem spoora przerwe , widac wyraznie.
niestety , teraz poprawy nie bedzie , sporo rzeczy w szkole , poza nia... ale postaram sie 'na dniach' [przed koncem roku;)] skonczyc pancerka.
w rzeczywistosci i tak mam wiecej , niz pokazalem.

dzis zrobilem [pozostalo przykleic zeby] 12 ogniw robakow. w zwiazku z czym mam pytanie:
jak zabezpieczyc trzpienie [szpilki w moim przypadku] przed wypadaniem? oryginalnych lebkow nie zostawie - za duze. myslalem , zeby je spilowac/zeszlifowac , macie jakis lepszy pomysl?

wstawiam fote:
Obrazek
polowa to zapas , polowe dzis zrobilem. ostrosc nawet ladna jak widac , ale troche przesadzilem ze swiatlem. kolo napedowe bedzie oczywiscie do poprawki.
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

witam
jako , ze koniec roku sie zbliza ,a tym samym rozpoczecie nowego modelu [me 262] , postanowilem dokonczyc te , ktore mam na warsztacie, chociaz zdaje sobie sprawe ze takiego tempa pracy raczej nie nabędę. narazie nieduzo zrobilem , poprostu pomalowalem co trzeba , bo juz wiekszosc elementow i tak mialem zrobionych wczesniej. updatuje relacje tym chetniej , gdyz dorobilem sie nowego aparatu , co doskonale widac na ponizszych zdjeciach. zdjecia sa troche za ciemne , ale o to de facto mi chodzilo. uwagi bardzo mile widziane.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

mam nadzieje , ze kolejne postepy nastapia niebawem.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

NAreszcie sie ruszyleś z modele. Dobrze ci to wychodzi, ale to ostatnie kółko po prawej na dole to jakies takie " rozpuszczone". ( moj refleks szachisty).
A czemu samolot jest następny?? A nie kolejna pancerka??
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

A ta klawiatura :boje: :wooow: :stop:
Jak tu patrzeć na ciemny model po takim widoku w tle :oops:
Nie rozumiem czemu nie pokażesz gołej prawdy tylko ukrywasz ja w cieniu. Jaki jest sens takiej relacji, o... popatrzcie coś tam sobie sklejam :?:
Nie traktuj tego jako atak na Ciebie tylko się nad tym dobrze zastanów jak to wygląda z drugiej strony z punktu widzenia innych obserwatorów.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ