*[Relacja/Okręt] ORP Grom II z pożółkłego MMa

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

czekamy na fotki ilustrujące aktualny przebieg prac :)
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Skończyłem pokład dziobowy. Jeszcze coś tam można dokleić ale to potem, przybyły też trapy z tyłu mostka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Zacząłem tez prace nad uzbrojeniem przeciwlotniczym, na moim niszczycielu składać się ono będzie z 7 działek kal.37 mm jedno już zrobiłem, brakuje jeszcze układu celowniczego i płyt pancernych, jak na razie składa się ono z 28 części :)

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pciuch
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 10 2005, 11:35
Lokalizacja: Koluszki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pciuch »

Witam

Bardzo fajnie Ci wyszło to działko, mógł byś dać zbliżenie na oprzyrządowanie na mostku?
Pozdrawiam Pciuch :lol:

"Musashi" 1:300 - 70% (przerwa w budowie :(. )
Cutty Sark
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Proszę bardzo :)
Obrazek

Na razie dysponuje tylko takim, jak będę robić następne zdjęcia to obcykam jeszcze i mostek.

Pozdrawiam
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Kat zauważyłem że jedne z drzwi zmodyfikowałeś, pozostałych Ci się nie chciało czy wychodziły kiepsko.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Madolo
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 08 2005, 10:22
Lokalizacja: Grecja obecnie Tripoli - na dluzej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Madolo »

No, no....całkiem ,całkiem to wygląda :shock: biorąc pod uwagę "jakość" wycinanki. Działka plot "rewelka" przy tej skali.
Właśnie, też to zauważyłem - Co z tymi drzwiami??? Chyba się nie zniechęciłeś??? Życzę wytrwałości :D
Należy powiedzieć, że "klejenie"modeli z TAMTYCH lat jednak ma swój niezapomniany :D "urok" i nawet "licha" jakość kartonu nie zniechęca.
Trzeba się sporo nagłowić nad wykonaniem elementu, czasem wykonać "od nowa", czasem coś "uaktualnić"....a nie to co teraz : wyciąć i skleić ,wyciąć i skleić ,wyciąć i skleić .........(oczywiście, żartuję :D )
Pozdrawiam
Pozdrawiam z Grecji
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Z drzwiami to było tak: te z wycięciami przykleiłem jako pierwsze, i mi się nie spodobały- za gruby papier, wyglądały jak drabina a nie jak przetłoczenie, pozostałe zostawiłem takie jakie są. Działka p-lot są robione w całości od podstaw na podstawie planów ale za to z oryginalnego papieru:), te z wycinanki składały się z 6 części każde.
Zgadzam się tez z tym ze te stare modele mają jakiś urok, za każdym razem mowie sobie ze to już ostatni stary model i ze teraz będę kleić już tylko nowe opracowania, a potem znowu zaczynam jakiś stary model...

Pozdrawiam
Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

rozmiar działek plotniczych jest powalający :) czekam na dalsze raporty z budowy :D
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Działka skończone, zaczęło się od przeskalowania planów, potem produkcja seryjna. Wykorzystałem oryginalny papier z wycinanki i drut z przewodów telefonicznych. Teraz działka są już pomalowane, jutro będzie fota w pełnym świetle, na razie tyle.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ