Którą mate wybrać ??

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Wacek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 21 2004, 21:03
Lokalizacja: Skoczów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacek »

Cześć
Jak poznać ceny na stronie podanej przez irQ?
fembris

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fembris »

Żeby poznać ceny na tamtej stronie trzeba klikać na symbol koszyka ,wtedy pokaże się cena bez vatu,trzeba dodać do tego 22%.
Wacek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 21 2004, 21:03
Lokalizacja: Skoczów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacek »

Zobaczyłem. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi matami?
Najlepsze byłoby porównanie z Olfą
Awatar użytkownika
petr0v
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 26 2005, 22:50
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: petr0v »

Obejrzałem stronę Leniara i dokładnie o taką matę mi chodziło. Ciąłem na wszystkich wymienianych wcześniej matach (rossman, Leniar i Olfa) i mogę podzielić się moimi subiektywnymi wrażeniami.
Mata Leniara jest bardzo dobra - nie tak dobra jak Olfa, ale jest dwa razy tańsza a wcale nie dwa razy gorsza. Powiedziałbym nawet że Olfa jest niewiele lepsza i nie warto przepłacać. Natomiast maty z rossmana to wg mnie jakieś nieporozumienie. Są warte swoich trzech czy dwóch złotych (bo mniej więcej tyle kosztowały kiedy kupowałem). Mata jest jednowarstwowa i twarda - dość łatwo w niej złamać końcówkę nożyka - uważam że nadają się najlepiej jako podkładki pod mysz (i do tego celu jej używam - spisuje się doskonale :) ).
All science is either maths or stamp collecting.
Awatar użytkownika
Sztybciu
Posty: 56
Rejestracja: czw lis 17 2005, 10:17
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztybciu »

Ja kupiłem jakąś matę za 25 zł w sklepie dla plastyków na ul. Uphagena (Gdańsk). Były też maty Olfy za ok. 50 zł :shock: co dla mnie jest ceną dość wygurowaną. A co do rossmana, to w żadnym tym sklepie nie znalazłem mat, choć w Gdańsku jest kilka rossmanów :-? . Zna ktoś tego typu sklep w Trójmieście, gdzie można zakupić maty? Czytałem na Forum, że są one ponoć nienajgorszej jakości.
A kto umarł, ten nie żyje... a czy mogą być wyjątki?
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

Pierwsza mata jaką sobie sprawiłem ( a w zasadzie sprawiono mi w prezencie ) była marki IMPEGA . Początkowo sprawowała się świetnie - z upływem czasu jednak przypominała bardziej wykładzinę PCV - po prostu robiła się twarda . Teraz używam jej po prostu jako podkładki pod prawie wszystko ..... żeby uratować blat stołu :)

Od dłuższego czasu używam maty Olfy - i bardzo sobie chwalę :)
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Proszę nie traktować tej wypowiedzi jako krytyki, ale ja z wielkim powodzeniem używam....tektury 2 mm. na to kładę arkusz papieru kredowego ze starego kalendarza, po to, aby powierzchnia była bardziej wyrazista a jeżeli cos maluję na to kładę zwykłą kartkę papieru, a potem ją wyrzucam.



Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

Krakus pisze:używam....tektury 2 mm.
Bo jak mawiają nie liczy się długość tylko technika !!!
i trudno się z tym nie zgodzić .

Są jednak tacy którzy bez maty , olfy , dremela i innych nie zlepią nawet okładki na zeszyt :)
Ja należę jednak chyba do gadżeciarzy :) mam matę i kilka innych zabawek ...... a żona dalej myśli że wszystko kupiłem na promoćji w sklepie "wszystko po 2 złote"

wracając do myśli przewodniej : kto nie wierzy , że bez maty nie da się zlepiać odsyłam do modeli Krakusa - skoro tak wyglądają modele nie spłodzone na macie znaczy to ..... że matę należy traktować jako środek antykoncepcyjny :)
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Szpejarz !

Masz racje, mata to środek antykoncepcyjny, właśnie do sklejonego przed laty ,,druciaka,, ,,Bre-19 B-2,, dorabiam wyrzutnik wraz z bombą oświetlającą i wszystko to dzieje się na tekturze 2mm. :cisza:


Pozdrawiam !
Wacek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 21 2004, 21:03
Lokalizacja: Skoczów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacek »

SZpejarz: oczywiście da się, ale niektórzy (i ja) jak kobieta chcą sobie kupić coś co podobno jest lepsze od tego co już mają
ODPOWIEDZ