Największy model w Polsce

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

jarek67
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 06 2005, 13:19
Lokalizacja: LEGNICA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarek67 »

Może okrzykniecie mnie snobem ale mimo wszystko jestem za tym by ta replika, powstała szkoda ze nie można dostać jakoś tych planów chętnie bym zobaczył jej w swojej kolekcji. Owszem ze są słynniejsze maszyny ale jak by nie patrzeć będzie to hołd wszystkim co walczyli a czy zrzut dostał sie powstańcom czy nie to przecież nie do końca zależało od nich od sytuacji na polu walki wiatru
Chętnie tych co sie teras naśmiewają posadziłbym w takim pudle i wysłał bym ich a potem sprawdził zwartość spodni
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Nie wiem jak inni, ale ja się z lotników nie śmiałem. Winni fiaska tej akcji byli najbardziej Sowieci, bo nie pozwolili zachodnim aliantom na lądowania na swoim terytorium, a B-17 nie miały wystarczającego zasięgu na powrót do Anglii czy nawet południowej Europy. Decyzja o zrzutach z wysokiego pułapu też nie była podjęta przez załogi, tylko dowództwo, które nie chciało narażać samolotów dla niemile przez Sowietów widzianego powstania. Same załogi zrobiły co do nich należało, więc do nich nic poza szacunkiem nie mam.
Co do Liberatorów, to na zachodzie na pewno byłby to jeden z najbardziej rozpoznawalnych typów bombowców z II WŚ, ale muzeum i tak ewidentnie chodzi o związek z Powstaniem. Dalej myślę, że makieta nie będzie specjalnie zaawansowana, bo inaczej byłaby niewiarygodnie droga.
Pozdrawiam,
Szymon
ODPOWIEDZ