B-17F Co sądzicie?

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
valpurgius
Posty: 90
Rejestracja: pn lut 21 2005, 16:08
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: valpurgius »

Nie wiem, czy chcialoby mi sie kleic klejem z igla takie powierzchnie, jak skrzydla. Do drobnicy- nie ma sprawy. Do "grubszej" roboty- polecam klej w tubce, albo w butelce, z pedzelkiem. Zreszta, juz nie pamietam nawet jak taki klej pachnie- ostatnio wszystko kleje cyjanoakrylanami, czego nie polecam naprawde poczatkujacym. A swoja droga- nie lepiej posluchac rad innych i wziac sie najpierw za cos latwiejszego i tanszego? Mniej bedzie szkoda, jakby sie cos nieszczesliwie nie udalo.
Pozdrawiam
Obrazek
RAV
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 10 2004, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAV »

Przy tym modelu radziłbym się zastanowić, co właściwie chcesz zbudować.

Na zdjęciach widać oznaczenia z filmu. Zaprojektowano do niego nowy, bardziej ozdobny napis "Memphis Belle", nie mający nic wspólnego z prostym, wojennym oryginałem. Na dodatek w filmie grał B-17G jedynie ucharakteryzowany na B-17F i może sie okazać, że w modelu egzemplarza filmowego trzeba będzie wprowadzić pewne różnice między tymi wersjami (nie wiem, czy podczas "charakteryzacji" nie pozostawiono pewnych cech wersji G).

Mozesz też olać wizję filmowców i odtworzyć oryginał (stoi w muzeum, fotki znajdziesz w Internecie), który był nawet ciekawiej malowany.
kicek
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 11:01
Lokalizacja: Jaworzno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kicek »

To mnie teraz zaskoczyłeś RAV...

Czym się rózni model B-17f od B-17G bo ze zdjęć z internetu prawie wcale nie widze róznic w wyglądzie (prócz dodatkowego działka pod kadłubem)


W jakim kolorze standartowo malowany był B-17 ? Bo na róznych stronach znajduje rózne malowanie m.in. khaki, srebrny.
ODPOWIEDZ