[R] Tiger ausf. H1 w skali 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Witam serdecznie :)

Jestem pełen podziwu dla Twojej pracy i precyzji !
Mam kilka pytań:
- w jakim programie przeskalowywałeś ten model ?
- na jakim papierze go wydrukowałeś (jaka gramatura) ?
- czym retuszujesz lub malujesz ?

Serdecznie pozdrawiam !
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Snajper-powiem Ci szczerze że zaintrygowałes mnię, pomysł niegłupi :-)
Dr.Manfred-looknij na początek mojego wątku, tam napewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, zapewniam :-) .
Obrazek
My name is Button, James Button...
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

:usmiech:

C.D.
Zabrałem się właśnie za łączenie kadłuba w całość tj. dołu i góry, przygotowanych osobno we wcześniejszych fazach klejenia. Pasując ze sobą te połówki z niepokojem zauważyłem, że obie te części przy próbach połączenia odkształcają się, co w znacznym stopniu zagrażało symetrii pojazdu. Dla zabezpieczenia i usztywnienia konstrukcji, wkleiłem dodatkowo kilka tekturowych wręg. Widoczne na zdjęciu zapadnięcie się jednej wręgi (góra kadłuba) jest przypadkowe, ale nie będę go poprawiał bo swoją rolę już spełniło :) .

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
My name is Button, James Button...
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Witam

Looknąłem na początek Twojego wątku, przeczytałem, przemyślałem i ...jestem jeszcze bardziej pełen podziwu dla Twojej pracy !

POWODZENIA
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Dzięki :)

To może ja coś jeszcze wam pokaże :usmiech:

Biorąc sie za za sklejanie w calość kadłuba (jak już wspomniałem) zapomnialem o jednej, dosyć istotnej sprawie, otóż zapomniałem o wyznaczeniu miejsca przyszłego "bytowania" układu jezdnego, a konkretnie kilku kropeczek narysowanych ołówkiem. Sprawa nie była by taka trudna, gdzyby nie wymiary elementu i fakt że nie mogłem przytknąc do niego liniału.
W tym celu zrobiłem sobie szablonik umożliwiający zachowanie równych (w miare) odstępów od siebie osi, wachaczy, a co za tym idzie także kół.

Obrazek Obrazek

Po tym małym "zabiegu'" połączyłem ze sobą obie połowy kadłuba co obrazują zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Następne zdjęcia będą jak wykonczę w miarę cały kadłub, czyli wyposaże w drobnicę, dokleję nadkola oraz przód kadłuba w którym znajduje się karabin maszynowy i "wizjer".

--
Obrazek
My name is Button, James Button...
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

:schocked: Małe jest piękne :D
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Dzień dobry wieczór!

Odkopałem temat z czeluści forum (ciężko było), by zilustrować postępy w budowie. Zapowiadałem, że następne fotki będą dotyczyły przodu kadłuba, lecz zabrałem się niespodziewanie (samo mnie to zaskoczyło :razz:) za lufkę.
Lufka (jak przystało na skale) niewielka 1,8 cm na 1,2 mm. Cała oczywiście z papieru, ale z przyczyn technicznych, o różnych grubościach. Najgrubszą część lufy(jeszcze) udało mi się zwinąć z kolorowego kartonu, cieńsze już z papieru jak z książki telefonicznej. Jak widać papier jest biały, co niestety zmusza mnie do pomalowania tej części. Wybrałem już farbkę, najprawdopodobniej będzie to Pactra A-96.

No dobra teraz zdjęcia :usmiech:
Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać jest jeszcze nie ukończona, został jeszcze wylot, ale to zaś potem :-). Wspomnę może jeszcze, że lufa składa się z dwóch osobnych "segmentów", pierwsza-kolorowa i druga-biała. Taki podział umożliwia zainstalowanie na sucho lufy w jażmie (trzyma sie bez kleju) i ewentualne późniejsze zmiany (poprawki itp.), a nawet wymianę.

C.D.N.
Pozdrawiam
Obrazek
My name is Button, James Button...
vicrattlehead
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 27 2005, 21:59
Lokalizacja: Knurów (woj. śląskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicrattlehead »

No nieee! Na to nie można patrzeć;-)
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Pięknie :)
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Danke szyn :D

Uparcie do przodu. Postępy niewielkie, choć to zawsze coś :) .
Dokleiłem "nadkola" jeśli można to tak określić. Element prosty, lecz było troche zabawy z dopasowaniem kolorowej okleiny, jakoś poszło. Na jednym zdjęciu widać szparkę, ale po dorobieniu kół nie będzie jej wogóle widać.

Zdjęciówki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
My name is Button, James Button...
ODPOWIEDZ