*[Relacja/Samolot] Fiat CR. 42 "Falco" - Answer

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

Ładna szata graficzna modelu :) wykonanie też niezłe widać że robisz postępy :)
Seweryn Obrazek
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
cieszę się, że relacja się podoba.

Ponieważ czas był pracowity mogę znowu coś pokazać. Powstała owiewka za kabiną oraz osłony karabinów - niby niewiele ale sporo miałem z tym roboty. Spasowanie nadal znakomite - szczególnie podoba mi się zgranie kolorów. Grube linie połączeń widać na tych zdjęciach wskutek powiększenia i ekspozycji - na żywo kadłub jest dość płynny i gładki.

Robię zdjęcia dwa razy chętniej niż powinienem - jeśli wstawiam ich tu za dużo to rzeknijcie słowo a i ja swoje rzeknę. Tło i warunki ekspozycji są takie same jak na poprzednich zdjęciach - światło dzienne sporo zmienia.
Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAD
Ostatnio zmieniony ndz lut 12 2006, 14:29 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

To może ja rzeknę słowo. To co zaprezentowałeś w ostatnim poście można by z powodzeniem pokazać na dwóch, maksymalnie trzech zdjęciach (zbliżenie owiewek, które dorobiłeś). W modelu przybyło niewiele, więc nie potrzeba tylu zdjęć, zwłaszcza że w poprzenich postach są bardzo podobne. Co do samych zdjęć, są bardzo ładne i się przyjemnie ogląda.
Model też wychodzi elegancko.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Tak sobie Mores nieśmiało pomyślałem, że przesadziłem z fotkami. Ale to dlatego, że te osłony i owiewki to jednak sporo roboty a dwa, ręce mnie świerzbią do nowego aparaciku...
TAD
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Tad :
Zdjęcie drugie i ostatnie by wystarczyło . Obecnie jest "przesyt" . Odnośnie koloru tła to niebieskawe jest O.K. , ciekawie zapowiadało się to dyskretnie zielonkawo-seledynowe z pierwszej strony relacji . Buraczkowo-czerwone raczej nie ...

Wujek .
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Dobrze jest słuchać lepszych od siebie - pokasowałem zdjęcia - zostawiłem tylko trzy.
TAD
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
nowe zdjęcia powinienem pokazać za kilka dni, żeby się pochwalić jaki to ja systematyczny jestem, ale nie jestem. W tygodniu nie będę miał raczej czasu na budowę, wiec podganiam teraz.

Zbudowałem statecznik pionowy i ster - popychacze powstaną później. Wszystko klei się praktycznie samo - wystarczy za bardzo nie przeszkadzać. Choć jest to dość trudny model to z racji dobrego spasowania będzie dobry prawie dla każdego modelarza. A przy swoim uszczegółowieniu robi naprawdę niemałe wrażenie.

Zdjęcia będę robił odtąd przy sztucznym świetle - choć są przekłamane kolorystycznie to wydają mi się ciekawsze do relacji (w końcu to ma także bawić).
Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAD
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Bardzo podoba mi się statecznik pionowy, super kolorki, bardzo atrakcyjny kamuflaż. Widzę, że nie popełniłeś tego błędu co ja przy Me-109 i wkleiłeś wręgę statecznika w dobrym miejscu. Jestem zły na siebie że takiego babola dowaliłem. Twój statecznik zdecydowanie lepiej wygląda :spoko:
Pozdrawiam :pice:
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
zbudowałem stateczniki i stery, więc nie ma co czekać z pokazaniem ich. Uprzedzając ew. dyskusje odnośnie ich wychylenia rzeknę, że mam fotkę Fiata CR.32 z takim położeniem - nie jest to mój wymysł.

Szybkość powstawania ostatnich detali wynika ze znakomitej jakości opracowania - dość powiedzieć, że żadnego statecznika nie musiałem przycinać żeby dopasowac do kadłuba. Wystarczyło lekkie wyprofilowanie u dołu i dociśnięcie - sami oceńcie spasowanie.
Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAD
Ryszard Borowiak
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 11 2003, 17:01
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ryszard Borowiak »

No jestem pod wrażeniem.Robota czysta i dokładna.Ale najbardziej jestem ciekaw połączenia obydwu płatów bo to zawsze był mój największy problem.Ciekawe jak to rozwiązesz ?
ODPOWIEDZ